Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Mini komoditní kontrakty


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 30
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

  • 1 month later...

Dobry den,
rad bych se zeptal, jestli nekdo obchoduje pozicne e-mini grains (corn, wheat a soybeans) na CME. Na "velke" grains se necitim kvuli velkym pohybum a co jsem koukal na mini, tak ty maji nejake male volume.
Wheat a corn maji celkem kolem 500 a soybeans vic jak 1000 (EOD z barchartu - ale na CME ve volume reportu je u soybeans volume par stovek, tak tomu nerozumim). Ma nekdo s tim zkusenosti, jestli by se treba ta soybeans dala obchodovat pozicne.
A jeste otazku - jsou mini gold (yg) a mini silver (yi) vhodne trhy pro zacatecniky, nebo je lepsi se jim vyhnout? Pripadne jine mini-trhy vhodne pro zacatecniky (tedy krome indexu a men, ktere me nezaujaly), ale tech asi moc nebude.

Dekuji,
Libor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj Libore,

Nemyslim,ze se da delit na trh pro zacatecniky a dalsi. Ale muj nazor je , ze pokud uz si se rozhodl obchodovat live account, tak si vybrat nejpohyblivejsi a nejlevnejsi symboly ,s malym margin ,vysokym volume v obchodnich hodinach a pravidelnosti pohybu. Takze indexy a futures men (ktere Te nezaujaly) .Nevim co by Te na to melo zaujout. Je to business a jde o $$$ a o Ty snad zajem mas ne ? :o)
co se tyce pozicniho obchodovani Grains tak v tomto pripade je treba urcite dost zkusenosti.

Stastny vyber a uspesne pozice :o)

Ray (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Zdravim,

nasiel som mini komoditny trh, kde ma moj AOS v backtestingu cez 95% vitaznych obchodov.
Pochopitelne sa radujem zbytocne, pretoze su tam volumy 1 na 3-5 min. grafe.
Keby som siel na ostro do tej istej situacie, pravdepodobne by moje obchody zasadne menili situaciu.
Je to tak?

Aka je minimalna vhodna likvidita/volume pre intradenne obchodovanie futures?
Co sa stane pri ostrom obchodovani, ak je obchod vlozeny a - nie je protistrana ktora kupi/preda?

Dakujem pekne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

kudlacek ak myslis napriklad mini ako emini nasdaq / russel atd tak zalezi od brokera, napriklad AMP ti umozni obchodovat emini uz od 2500 USD uctu. Iny napriklad ako Interactive Brokers myslim ze pozaduje 5 alebo 10 tis USD, niesom si isty.

K druhej otazke poviem za seba, ze myslim si ze zalezi aky TF si zvolis, pretoze swingy sa vytvaraju aj na 3 min grafe aj na 60 min grafe.
rozdelenie pozicny a intradenny obchodnik vychadza len z toho ze intradenny obchodnik uzatvara poziciu vzdy pred koncom obchodnych hodin, tj nedrzi ju cez noc, kdez to pozicny obchodnik drzi poziciu niekolko dni tyzdnov alebo rokov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kudlacek odpoved na tuto otazku uz vychadza z tvojeho systemu, risk managmentu a money managmentu.
Ak povedzme pouzijes SL 50 USD pri trhu NQ co je cca 2% (s tym ze 500 USD je blokovanych v marginu takze tie nepocitam) tak mozes dosiahnut az 40 strat. Takze preco nie, aj s 2 500 sa da zacat.
Presne cisla ti ale da dokladna priprava na trading

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kudlacek,

2500 usd je mozno dostatocna ciastka na otvorenie uctu, ale nie na pohodlne obchodovanie. Ak ste profi obchodnik, dokazete robit s 2500 usd divy. Ak ste zaciatocnik, cim mensia ciastka, tym skor Vam potecu nervy, ked sa nebude darit a tym skor zacnete robit blbosti a a v najhorsom pripade pridete o vacsinu uctu.

Moja rada: Este setrite dalej a zatial sa mozete venovat tradingu nanecisto. Ked uz budete otvarat live ucet, nemusite tam dat vsetky peniaze urcene na trading. Dajte tam len potrebnu ciastku a zvysok si nechajte v domovskej banke; ale tak, aby ste s nimi nehybali - su to peniaze na obchodovanie. Tak bude cast penazi chranena pred katastrofickymi scenarmi a pred Vami - v pripade, ze zacnete blbnut, co sa moze stat.

Nech sa Vam dari!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 years later...
  • 2 týdny později...

Dobrý den Petře,

CFDs je, z mé vlastní zkušenosti, nestandardní způsob pro trading a je blíže pokeru, než skutečnému tradingu. I v pokeru mají zkušenější hráči určitou edge nad těmi nezkušenými, štěstí má v pokeru ale vliv na výsledek min. z 50%, a variance (rozptyl výsledků) bývá, díky takto vysokému dílu náhody, pro některé hráče s menším volume her vražedná. Obchodování CFDs je pro mne pak, díky velkému vlivu náhody na mé výsledky bez přičinění vlastní chyby, blíže právě pokeru než skutečnému tradingu. Protože marketing forexových brokerů je, stejně jako u pokerových online operátorů, velmi agresivní, ve stylu vše Vám dáme zdarma a už můžete jen obchodovat a vydělávat, rád bych úplné nováčky před obchodováním CFDs důrazně varoval. U CFDs jde více o sázení než o trading, se všemi negativními průvodními jevy sázkařského byznysu.

Sám CFDs obchoduji, protože na standardní trading DAXu, který obchoduji, nemám potřebný kapitál a pomalejší Euro Stox 50 mi nevyhovuje (3 roky jsem se živil jako full time Poker-Pro bez jiných příjmů, a rozptyl výsledků díky tomu snáším lépe, než jej bude snášet někdo, kdo není připraven na série ztrát, přestože neudělá žádnou chybu). Trhy jsem se intenzivně začal učit číst před 3 lety, základní ponětí o tradingu jsem získal na tomto webu, prošel jsem kurzy od autorů zdejšího webu s tématikou e-mini a obchodování spreadů. Díky tomu jsem věděl o důležitosti volume, stoplossu, naučil jsem se pracovat se SierraChart, zde jsem také získal ponětí o orderflow a začal jej dále studovat. Aktuálně obchoduji CFDs na DAX u forexového brokera a účet zhodnocuji cca o 10% měsíčně. Jedinou výhodou, kterou u obchodování CFDs mám, je výše marginu. Na DAX platím forexovému brokerovi aktuálně margin cca 52 tis. CZK za kontrakt a mohu obchodovat i setiny kontraktu. Více je zde ale nevýhod. I přes vstupy do pozic u forexového brokera za pomoci dat z reálné burzy a chápání orderflow analýzy, se mi i přes vysokou páku, nedaří účet zhodnocovat v měřítku, ve kterém úspěšní tradeři zhodnocují své účty na burzovních trzích. Důvodem je z velké části ona nestandardnost forexového trhu a vliv náhody, který na burzovním trhu není takový, jako na forexovém trhu. Jen na spreadech zaplatím brokerovi komise x násobně vyšší, než bych platil na burze. Například za můj poslední obchod s cukrem jsem brokerovi za obchod s 1,2 kontraktu cukru za vstup a výstup z pozice zaplatil neuvěřitelných 96$ spread mezi cenou bid a ask (ano, u forexového brokera neplatíte komise, ale platíte spread, který je x násobně vyšší, než spread včetně komisí například od Interactive Brokers přímo na burze). Nedávno jsem shortoval ropu a byl jsem i přes včasný vstup z pozice vyhozen na stoplossu ve výši 100$ roztaženým spreadem, aniž by na burze trh k mému stoplossu došel. Pak jsem jen smutně sledoval, jak trh po vymetení mého stoplossu roztaženým spredem došel na úroveň mého take profitu, kde bych inkasoval 400 $ zisk. Včera jsem z důvodu nestability obchodní platformy forexového brokera vstupoval do short pozice na DAXu o 20 bodů níže, než jsem plánoval původně atd. atd. Dlouhodobě je výsledek náhodných a nebo možná i záměrných jevů vůči obchodníkům od forexových brokerů takový počet, že porážet trh v takovém prostředí je opravdu dřina a rozhodně nic pro někoho, kdo teprve trading poznává. Nízký vklad většiny nováčků u forexových brokerů není určen k zhodnocení, ale je to jen jakási záloha na ztráty, které tito nováčci budou realizovat až do vymazání účtu. Po svých zkušenostech s tímto typem obchodování doporučuji nováčkům věřit autorům webu Finančník.cz a začít raději např. obchodováním spreadů na burze, než gamblingem CFDs kontraktů na OTC trhu. Sám za sebe poznamenávám, že pokud bych měl dnes začít znovu, cestou CFDs bych se už nevydal a ušetřil bych si spoustu peněz i stresu.

Jinak za sebe děkuji za spoustu užitečných informací, které jsem od autorů tohoto webu mohl získat v úplném začátku svého poznávání trhů a i dnes se na Finančník.cz mrknu každý týden.



Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...