Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 3. Futures kontrakty podrobněji


Doporučené příspěvky

  • 7 months later...

TO: chrabis
Vítejte v diskusi.NEMŮŽE!
Důvod je velmi jednoduchý.Obchodování se ukončuje mnohem dříve,než podobná situace může nastat.
Já například jsem obchodování s kontrakty kukuřice s dodáním prosinec 2007 ukončil včera,od pondělí již jen
rok 2008.
Přeji Vám hodně štěstí v učení se umění obchodovat. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Dobry den,
je to ukazde komodity trosku jine. Konkretni terminy pro kazdou komoditu naleznete na strankach prislusnych burz, kde se tyto komodity obchoduji. Napr. Live Cattle se obchoduje na CME, takze na www.cmegroup.com naleznete veskere informace. Cili pro Live Cattle by to bylo zde: www.cmegroup.com/trading/commodities/livestock/live-cattle_product_calendar.html

Pekny den.
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Rád by jsem navázal na odpověď profesora z December 1, 2007 06:55PM...........

Odpověď "Obchodování se ukončuje mnohem dříve,než podobná situace může nastat." je sice zajímavá, ale nevystihuje podstatu dotazu chrabise. Jak je zaručeno, že se vždy najde nějaký kupec na můj kontrakt (hovořím o krátkodobých, max. střednědobých kontraktech)? :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
rád bych si ujasnil jednu věc: řekněme že jeden kontrakt má velikost 0,1 lotu. Pokud obchoduji s jedním kontraktem, otevřu 1 pozici o objemu 0,1 lot. Když ale obchoduji 3 kotrakty, tak otevřu 1 pozici o objemu 0,3 lotu, nebo 3 pozice o objemu 0,1 lot? To bych zas ale platil vyšší poplatky.
Děkuji za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 10 months later...

Zajímalo by mne, podle čeho nebo kdy přecházíte z jednoho kontraktního měsíce na další. Začátečnická chyba: Stalo se mi, že po přechodu na nové období měl trh trochu jinou charakteristiku a to stačilo k tomu, aby jsem se přesunul z plusu do mínusu. Signály a hlavne SL podle kterých jsem nastupoval, byly mimo :-(

PS: Nejsem si jist, zda jsem zvolil správné vlákno. Tož mne prosím přesměrujte, pokud jsem chybně. Děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mdudu:

zkuste příště pvní použít vyhledávání..určitě byste to tady někde našel..jinak se přechází zpravidla druhý čtvrtek v závěrečném měsíci obchodování kontraktů..tj. z dec09 na mar10 se přecházelo cca 10.12.2009..ale není to tak, že by všichni rolovali naráz..tj. přechod většiny lidí trvá i několik málo dní..

PS. sledujte na stránkách burzy konkrétní volume v jednotlivých kontr. měsících..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravím všechny, pustil jsem se do backtestu a potřeboval bych poradit ohledně kontraktních měsíců. Řekněme, že chci obchodovat kontraktní měsíc DEC09 trhu Mini Russel 2000. Kdy mám začít back test tohoto kontraktního měsícea kdy jej ukončit a přejít na další kontraktní měsíc. Používám program Ninja trader a data od Zen fire. Na kterých stránkách bych ještě zjistil FND a LTD.

Díky za radu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...