Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 19. Psychologie obchodování


Doporučené příspěvky

Pozdravujem vsetkych traderov. Rad by som sa na tomto mieste spytal, ci prisiel niekto na sposob, ako eliminovat pocet strapovych obchodov v jednom systeme? Chapem ze ked sa vyskytne linia 1, 2 alebo 3 strat za sebou, je mudre na cas prestat obchodovat. No ci napr. neprisiel niekto na to, ako rozpoznat, ze stratove obdobie uz pominulo a je mozne znova zacat obchodovat bez obavy, ze nebude nasledovat 4. 5. a 6. strata. Optimalny pomer, kt. potrebujem v ramci mojho systemu dosiahnut, je maximalnd 1 ziskovy na 2 az 3 stratove obchody. Pri tomto pomere mi system este profituje. Ciastocne sa to da eliminovat sledovanim fundamentov no casto to nic neriesi. (Som technicky obchodnik. Som aj spickovy astrolog, hoci sa tomu uz nevenujem, no astrologicke pravidla aplikovane na burzu pri dlhodobej statistike zlyhavaju lebo burza je na rozdiel od cloveka neziva, tak neocakavam, ze by takato cesta mohla byt riesenim na identifikaciu stratovych period.) Ak niekto o niecom viete, napiste. Vdaka, vsetkym zelam vela uspechov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 34
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Mám pro tebe zaručenou a jedinou metodu jak zajistit aby 4. 5. a 6. obchod nebyl ztrátový - přepni na demo.

Ale vážně, jakým způsobem přistupovat k náhodnému pořadí zisků a ztrát se lze dočíst např. v knize "Poker jako byznys" od Dusty Schmidta. Je to myslím to klíčové a zároveň nejtěžší na tradingu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ďakujem za tipy - súhlasím, že toto je na tradingu najťažšie, no práve toto musíme vyriešiť, inak to bude stále len v lepšom prípade stagnácia Equity, v horšom prípade krach účtu. No ja budem hľadať riešenia tohto kľúčového problému. (Je fakt blbé, keď človek nájde funkčný systém a potom vyjde zásadný fundment a je po systéme - treba nájsť univerzálne funkčný systém pre danú komoditu.)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Takže ja už svoj bezchybný systém mám (generuje len pravidelné zisky a nulové straty a má efektivitu v rozmedzí 0 až 200 %, večšinou sa pohybuje okolo 100% - toto som potreboval) - námaha sa vyplatila - už potrebujem len programátora, ktorý mi z toho vytvorí automat a za pár mesiacov budem za vodou.
Ak by som mal niečo poradiť ostatným, tak by to bolo asi toto: Úspešné systémy existujú, hľadajte a nájdete, je ich viac, možno trochu v rozpere s radou na finančníku poviem, že ak máte systém, ktorý fungoval a už nefunguje, jedná sa o dočasne fungujúci systém, podliehajúci fundamantom - v tom prípade treba systém opustiť hneď, ako prestane fungovať - možno o pár mesiacov alebo rokov začne fungovať znova no toto je neefektívna metóda čakania. A potom existujú systémy univerzálne, ktoré nepodliehajú fundamentom, tie sú najlepšie no hľadajú sa ťažko - ja som taký našiel - podobné systémy používajú veľké banky. Všetko, čom má svoje pravidlá fungovania má aj systém, ktorý z daného produktu dokáže ťažiť. Teda podľa mojich asi 2 ročných skúseností môžem konštatovať, že základom úspechu je bezchybný funkčný systém, keď taký máte, faktory ako money management či schopnosť vyrovnávať sa so stratami už nie sú dôležité - s bezchybným systémom nič neriskujete. Všetko sa dá, keď viete, ako na to - v tom je tajomstvo. Želám veľa šťastia.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...