Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Finančník živě z Chicaga (1)


Doporučené příspěvky

  • 3 years later...

pitový obchodník-floor trader

Dobrý den.Já se chci zeptat kde sehnat informace jak si pronajmout místo na burze :)je mě jedno kde,ALE v tuhle chvíly mě zajímá,že pitový obchodník nebo floor trader NEPLATÍ ŽÁDNÉ POPLATKY a když oskalpuje 3 pips jsou jeho!Kolik stojí pronájem místa na burze?Zhruba?Kde je možné se dočíst za kolik a jaké zkoušky musí člověk zvládnout?Z dlouhodobějšího hlediska vzhledem k absenci poplatků je to zajímavé snad by šlo zakoupit či "pronajmout místo i na naší burze v ČR?
Každý se mě na to ptá a mě to zajímá již několik let a nemůžu to už vydržet musím znát informace. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To woodie:
Obávám se že s pitovými obchodníky je hotovo (td) Vše se přesouvá z pitu na elektroniku a tak to pozbýva smysl. Pokud vím v Evropě už byl pit zrušen a v Praze snad nikdy nebyl.
Někde jsem slyšel že pronájem místa na pitu v USA stojí milion USD.
Osobně si myslím že vaše představa o obchodování přímo na pitu je blbost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na burzach se snad ani vyraz pip nepouziva; burza neni forex - zde cenu neposkytuje bezny forex broker, ale tok prikazu na burze. Naopak muze byt rozdil mezi prvnimi prodejnimi a nakupnimi prikazy (pravy spread, ne to co vam uctuje forexovy broker) i podstatne vetsi nez nejake 3 ticky. A nulove poplatky taky necekejte, je treba platit samotne burze v zavislosti na obchodovanem objemu. Kdo chce najit vic info, guglovat pojmy jako individual membership (a hlavne kde? burzy napr CME, NYSE atd). Jak provozovatel burzy urcuje cenu pronajmu "zidli" by byla zajimava otazka, ale hadam ze u obsazenych zidli zde pokvete cily spekulativni obchod mezi samotnymi registrovanymi cleny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

woodie,
a co se zeptat přímo u zdroje, chceš místo na burze, tak se zeptej na burze (ušetřil by sis čekání na odpověď řadu let :)). Jinak pokud to celé směřuje k tomu, že se ti nechce platit 5 USD/RT, tak myslím, že to je zbytečná práce, nevím, v jakém objemu a jak úspěšně obchoduješ, ale pro normálního obchodníka je to k ničemu. Nikdy to nebude bez poplatků, protože platíš za služby, buď brokerovi, že ti zprostředkuje obchod na burze nebo někomu jinému.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Všem děkuji za odpovědi a postřehy!zdq přesný odkaz díky.mira_k ano,ale možnost vozit se na swingu nikdy bych nenechal trh otočit zpátky,protože bych nemusel právě pokrývat náklady,takže by stačilo v nejhorším pár bodů navíc trh se stále točí a vrací,takže je to bez nákladných poplatků reálné skalpování.Marvik ano je tam napsané,že dokonce za pár šlupek lze získat zastrčený kde nikdo moc neobchoduje.krakra asi ano.Kingie to je pravda a nejlépe je to vidět právě na odkazu od zdq.
Vzhledem k objemům stejně asi zůstanu na zemi,ale ta představa pronajmout židli a pak naplno vytěžit techniky pro malé pohyby trhu mě láká v poměru k ceně pronájmu se podle mě nedá prodělat.
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...