Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ninja Trader vs MultiCharts


Doporučené příspěvky

Zdravim,

chtel bych se zeptat na nazor lidi kteri delali v NT a presli na MC nebo opacne, ci delaji v obou platformach. Takove subjektivni srovnani obou platforem. Nejde mi o detailni rozdily, ale spis takove pocitove. Dlouhodobe delam v NT a MC me zaujal diky nekolik clankum zde na financnikovi. Nemuzu rict, ze jsem s NT naprosto spokojen a proto bych rad nasel alternativu. Vim ze nejlepsi cesta je si MC vyzkouset, coz udelam, ale jde mi o nazor lidi, kteri maji s obema platformami zkusenost. Na MC se mi zatim libi jeho usporadani workspace. Precjen u NT mam oken plne monitory a nektere potrebuji jen na analyzu pred obchodovanim. U MC je podle vseho muzu mit v jednom workspace a v druhem jen ty ktere pak potrebuji aktualne. Samozrejme u NT jsou workspace taky, ale nejsou tak graficky oddelene. Co jsem zatim slysel vytku, tak je to programovaci jazyk v MC. Zatimco v NT se pouziva C#, ktery je proste standardni programovaci jazyk, u MC pouzivaji jakysi Easy Language, ktery je pry dost zbesily a ma prehnane moc klicovych slov.
Tak hodte nazory do pranice, at se mi lepe rozhoduje, diky.

D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 years later...

Ahoj,

NT7:
stabilni verze, vse tam jde, bohuzel ma dve velke nevyhody:
1. bude nahrazen NT8, ktera neni z hlediska programovaciho jazyka kompatibilni.
Takze nema cenu do nej investovat cas.
2. ma jednu obrovskou nevyhodu. Strategie se pousti jednovlaknove za sebou a ne paraelne.
Proto pri dvaceti AOS se posledni AOS spusti treba v case X+70 sec, coz je samozrejme v praxi nepouzitelne.

NT8 BETA: Aktualne (27.10.2015) nepouzitelna verze.
Podle toho, jak se tomu venuji, to chce pockat tak dva roky.
Extremne nestabilni verze.
Jinak bod 2 z NT7 zde je jiz vyresen.

MC:
Pouzival jsem MC edici zdarma ve verzi 8.5.
Bohuzel spokojeny jsem nebyl.
Nepodarilo se me rozchodit stabilne beh ostreho AOS s AmpFutures. Nastavaly mnohe vypadky
a objevovali se podivne chyby.
Taktez strategie, otestovana v TradeStation se v multicharts chovala jinak, napriklad stop prikaz
byl spusten i pres nocni seanci, kdezto v TS se spusti az pri otevreni trhu podle session.
Dale geneticka optimalizace v Multicharts je horsi nez napriklad v Tradestation.

Zaver:
Oba programy podle me nic moc.

Na diskrecni obchodovani proto doporucuji SierraChart - zde opravdu neudelate chybu.
Jedina nevyhoda SierraChart je pomerne tezkopadne ovladani, ale kdyz se to naucite, neni s
touto platformou zadny problem. Proste chodi. Se SierraChart mam osobni delsi kladnou zkusenost.

Na AOS asi doporucuji TradeStation - vetsina lidi na nem jede a nestezuji si.
S TS ale nemam osobni zkusenost!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...