Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Programování v EasyLanguage


goody

Doporučené příspěvky

zdravim, jsem tu nový a právě jsem začal s EasyLanguage Rad bych se chtel zeptat, jak mohu: 1. "prodluzovat" jiz vytvorenou solidni horizontalni linku vzdy o vzdalenost jedne posledni Bar, pricemz zacatek linky je nemenny 2. Zastavit "prodluzovani" tento linky pri splneni urciteho pravdila a zmeneni teto solidni linky na carkovanou. Dekuji za tip Toto mam vytvorene v Equille (logika totozna s EasyLanguage, vetsina pojmu a prikazu take) Input: BuySetup (True) BuySetup = Close[9] > Close[13] And Close [8] 32539

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

zdravím ostatní,

chtěl jsem se zeptat, asi je to primitivní, ale já jsem to nějak dál nedotáhl. Potřebuji nastavit stoploss tak, ze bude na urovni low předchoziho baru ( pro long ) a na high zase obrace. Napadlo mě něco ve smyslu: If marketposition = 1 then setstoploss on low of 1 bar ago; No ale samozřejmě to nefunguje. Netušíte někdo prosím?

díky
Dan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kdysi jsem v Multicharts (verze 8.0) resil problem, ze pri pouziti session
(vynechani nocni seance) me Multicharts nechaval stop prikaz i po "zavreni trhu"
a dochazelo k jeho plneni i v premarketu. Je to jiz opraveno, nevite?
Tradestation se takto nechova, proto to povazuji za bug.

Predstavoval bych si to tak, ze stop prikaz prez noc v trhu nebude a pri
otevreni trhu (vse podle casu nastaveneho v session!) se nakup provede az na open
svicky nasledujiciho dne, samozrejme za predpokladu, ze trh bude nad stop
prikazem (beru pripad nakupu do longu)...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Zdravím,

niekde do iného vlákna som už dával tento dotaz, ale bez odozvy. Tak to skúsim ešte raz tu.

Dá sa nejako posunúť indikátor smerom doľava? Aby som to upresnil. Bežne sa indikátor ráta a vykresľuje k poslednej úsečke. Ja by som potreboval vyrátaný výsledok indikátora zobraziť nie na mieste poslednej sviečky, ale napr. o 10 sviečok skôr, teda na časovej osi naľavo.

Ide o to, že mi klasické zobrazenie indikátora ruší pohľad na tvorenie sviečky a posunutie doľava by mi nevadilo, lebo mi ide o cenové hodnoty swingov daného indikátora.

Vďaka, Vlado

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Zdeňku, 

potrebuju zjistit close posledních například 30 úseček z minulého dne. (Později me bude zajímat jestli rostou nebo klesají.,,, ale to uz je ok). Jestli tomu dobře rozumím, tak kód běží pro každy bar zvlášť, takze si těch třicet posledních close potrebuju držet, tj. Aby se mi to po každém novém baru nesoupalo. Ale jak se k tem Close cenám dostat, to nevim. 

Diky M. 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud jsem to pochopil správně, tak chceš znát jednotlivé close každé z těch "n" úseček včerejšího dne.

Tento kód ti tyto hodnoty "posbírá" na konci první dnešní úsečky:

If Date > Date[1] then begin
  Value1 = Close[1] ; // poslední včerejší úsečka
  Value2 = Close[2] ; // předposlední včerejší úsečka
  Value3 = Close[3] ; // před-předposlední včerejší úsečka
End;

Dal jsem tam jen 3 úsečky, zbytek už si dopíšeš.

...a ještě...v případě těch 30 úseček, které jsi uváděl, záleží na velikosti time frame, jestli to budou close jen pro včerejší úsečky nebo už tam budou i předvčerejší úsečky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, ještě předtím, než vyzkouším výše zmíněné, mám tu další zádrhel s polem. Ukládám si do pole posledních 30 svíček ze včerejška a do proměnné *první* jsem si chtěl uložit hodnotu v poli na indexu1, avšak prostým přiřazením    prvni = pole[1]; mi to nefunguje. Další věc je, že mi compilátor vyhazuje error: Invalid array dimension value. line -1, column -1  ... přikládám fragment kódu:

svice_k_avg(35), // to je jen pocet svici zpet

Array: pole[svice_k_avg](0);

if Date > Date[1] then begin
        for i = 0 to svice_k_avg-1 begin
        pole[i+1] = Close[svice_k_avg - i];
        end;
        prumer = AverageArray(pole, svice_k_avg);
        //prvni = pole[1];
        
        If prumer > pole[1] + konstanta then begin 
        bull_prev = TRUE;
        ...

...

end;

 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jsem přišel na první problém s proměnnou *první* - neměl jsem ji definovanou ve vars - hloupost. Na problém s errorem jsem přišel částečně - zkusil jsem si zadat natvrdo pole[35] (0); a to mu nevadí. Jelikož je ale *svice_k_avg* hodnota, kterou budu optimalizovat (mám ji v inputs), potřebuju ji mít v poli (zkoušel jsem i vytvořit var proměnnou, která se rovná *svíce_k_avg*, ale bez výsledku).

Při tvoření primivního indikátoru (přesně podle videa z internetu) jsem navíc objevil, že místo *compiled successfully* tu mám vždycky compiled with error(s): na dalším řádku jen compile error line 0, column 0 (stejně jako teď u signálu). Což mi hodně hlodá, protože jsem tedy ve finále ještě nikdy *úspěšně nekompiloval*.

Míra

Upraveno uživatelem Mira7
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, omlouvám se za předešlé částečné spamování. Problém s kompilací jsem vyřešil a pro ostatní, co s tím začínají nebo budou začínat, jsem pod tímto textem hodil odkaz na postup vyřešení problému s kompilací ;) 

kdyby někdo přišel na to, jak vyřešit to zadání velikosti pole ( pole(proměnná z inputs)[0] ) byl bych mu vděčnej :) )

odkaz na postup při potížích s kompilací:

https://www.multicharts.com/trading-software/index.php/Compilation_Error_(errLine_0,_errColumn_0,_errLineEnd_0,_errColumnEnd_0)

Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...