Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

SOL trader


Doporučené příspěvky

Dobrý den,
chtěl bych poprosit o radu.Chtěl bych začít obchodovat spready, proto by mě zajímalo jestli se dají pohodlně obchodovat ze SOLu nebo je lepší používat Ninju nebo sierru? Co byste mi doporučili? Vím, že každému vyhivuje něco jiného, jen mě zajímá co používáte. Předem děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 192
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 týdny později...

Zdravím vás přátelé! Měl bych prosbu o radu.
DOM nepoužívam. Obchoduji jen z grafu.
Potřeboval bych do SOL nastavit Automatické posouvání SL, ale nevím jak na to. Do teď to mám nastaveno tak, že se při vstupu zadá rovněž SL a PT.
Potřeboval bych přimo v grafu vstoupit s tím že by se zrovna automaticky zadal SL a PT a
ve chvíli, kdy bych dosáhl daného zisku by se mě posunul SL na určenou hodnotu.
V anglickém manuálu jsem to nenašel a možná to tam ani nebude, protože mě připadá že jsou tam nastaveni jen co se týkaji DOMu. Moje AJ je rovněž dost nepoužitelná- ještě že manuál je tak obrázkovej.
Nevíte náhodou někdo jak na to? Díky
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro ty které by zajímala odpověď na mou otázku výše. V grafu se přepneme do obchodního modu a na pravé straně se objeví modrý sloupec. Dole je strategy. Rozbalíme lištu a zadáme configure. Objeví se tabulka „Multi bracket „. Zde zadám počet kontraktů a tabulka se dále sama nějak vyplní. Pak jen změním co potřebuju v brackets. Vše je v ticích. PT a SL se počítá od vstupu, stejně jako úroveň při které se má SP posunout. Cena kam se má SL posunout se počítá od SL. Vše vždy v kladných číslech. Pro long a short musí být asi různé strategie (pokud pro ně máte různé podmínky). Bracket1 a 2 jsem nevyplnil.
Vše perfektně funguje.
POZOR:
1) Po konzultaci s p. Lemlákem je nutno odzkoušet jestli vše funguje jak má na demu!
Mě to funguje.
2) Po vstupu NENÍ SL ANI PT DRŽEN NA SERVRU BURZY ale ve vašem počítači. Pokud tedy kdekoli u vás nebo po cestě nastane problém, nejste chráněni.
Proto jsem od tohoto pohodlného způsobu upustil. Stává se mě že vyskočí proud, nebo zablbne router a než se to vyřeší tak to chvíli trvá. Mezi tím může být cena úplně jinde. A jak napotvoru blbým směrem.
Čauec Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PTomi,
2) Po vstupu NENÍ SL ANI PT DRŽEN NA SERVRU BURZY ale ve vašem počítači. Pokud tedy kdekoli u vás nebo po cestě nastane problém, nejste chráněni.
Proto jsem od tohoto pohodlného způsobu upustil. Stává se mě že vyskočí proud, nebo zablbne router a než se to vyřeší tak to chvíli trvá. Mezi tím může být cena úplně jinde. A jak napotvoru blbým směrem.
Čauec Tomáš

Nevim jak to myslis, ale na SOL u Striker som okrem iného prave z opacneho dovodu.P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Peter0508
Teď jsi mě zaskočil. Nevím co na tom nechápeš, možná jsem to blbě napsal. Ale nevím jak to lépe vysvetlit.
Pokud zadáš klasický bracket přikaz, kde se se vztupem zadá automaticky PT a SL (které jsou nastaveny v okénku "ext. options" v modré liště vpravo při zapnutém obchodním modu) a přitom je o 2 okénka pod tím vypnutá strategie (tedy je napsáno v okénku strategy), tak na burzu pošleš 3 příkazy (vstup, SL a PT). Pokud se ti přeruší spojení z burzou, můžeš být vcelku klidný, protože obchod se ukončí ve stanovených mezích i bez tebe (příkazy jsou zadány již na burze).
Pokud ovšem použiješ právě tu strategii, Tak se na burzu odešle jen vstupní příkaz. SL a PT vidíš jen na ploše a jsou jen u tebe v počítači. Teprve až jich je dosaženo, tak počítač posílá příkaz na uzavření pozice na burzu. Pokud máš v tuto chvíli výpadek, tak zůstáváš v trhu, protože na burze není příkaz k ukončení.
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak bacha! Právě mě psal p. Lembál a dozvědel jsem se, že je to trochu jinak. Sice to teprve vztřebávám, ale dávám to sem přesně jak to napsal, abych do toho nevnášel nějaké zmatky. Omlouvám se, ale asi jsem to pocohpil blbě.
Tomáš

"Tomáši
Díval jsem se na forum financnika, jak se to tam diskutuje...predpokladam, mate tam ty prispevky? Je to tam realatine nepresne. Ten Bracket vstupni + PT + SL jde zadat do trhu a pritom SL a PT sedi na serveru jako "held" orders. I kdyz spadne platforma a ty PT a SL nejsou jeste na trhu pred vyplnenim vstupniho....tak se nic nedeje, zustava zadano na tom serveru.

Jen u te komplexni multibracket strategie nesedi hned na serveru. Tudiz regulerni jak bracket tak OCO, apod. sedi na serveru.

To je rozdil mezi SOL a nekterymi jinymi platformami, kde nemusi sedet ten jednoduchy bracket nebo OCO.

U toho klasickeho bracketu se neni potreba obavat, tam jde na server hned vse po zadani, i kdyz vstupni jeste nevyplnen. U te multibracket strategie pak dobre pockat na vyplneni vstupniho prikazu a pak SL a PT provazane "jeden rusi druhy" pujdou na server...

Best regards,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fajn Tomáš, je dobré si to vyjasnit tu, nez na vlastnej strate. Jednoduchy vstupný prikaz+PT+SL staci mat nastaveny a zvyraznene policko strategy a budu na burze bez obav z vypadku u teba. Poziciu riadis manualne (posun PT,SL,exit a pod.).
Dalej temu rozumim tak, ze v pripade automatického posunu SL, ktory chces mat nastaveny (multibracket), je vhodne mat zafajknute a nastavene aj factory brakets (v DOM) alebo v ext.options (v trade mode). Inak sa moze po vypadku u teba, na burze vyskytnut tvoj nechraneny vstupny prikaz. Co myslis? Peter.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Peter0508
Já to chápu tak, že klasický bracket (tedy nastavený v tabulce kterou jsi sem výše dal) jde na burzu ihned po zadání celej.
To znamená že to odklepneš a na server se umístí vstup+SL+PT (s tím že se pozice vůbec nemusí otevřít pokud ji cena nezasáhne) a ty příkazy tam visí do zrušení nebo do vyplnění. (Taky jsou na monitoru vidět).
Pokud si ale vytvořím strategii a použiju ji, tak při zadání příkazu jde na burzu jen vstupní příkaz, a ve chvíli, kdy je vyplněn, se automaticky pošle SL a PT které od chvíle otevření pozice budou rovněž na serveru. (mám dojem, že když jsem to zkoušel tak tomu odpovídalo i zobrazení na monitoru, kdy jsem dal vstupní příkaz a objevil se na monitoru právě jen ten vstup. Po vyplnění však naskočili i SL a PT, což je asi chvíle, kdy je platforma umístila na server.
Takže jediná chvíle, kdy nejsme chráněni na serveru je asi ta, kdy máme zadán vstup pomocí strategie (multibracket)a čekáme na vyplnění. Po vyplnění je to zase vše na serveru.
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...