Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

České knihy


Nouro

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 558
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

binyxxx
tak jsem dočetl knihu Cesta želvy a první dojmy jsou kladné. Pokud jde o předpokládané chyby v knize, tak ty tam skutečně jsou a to jak gramatické, tak odborné. Je poznat, že překladatel nebyl trader a proto je mnoho odborných termínů, které jsme převzaly přeloženo. Např.: pitt = jáma; drawdown = skluz a podobně. Ovšem toto odvozuji podle citu, neměl jsem možnost srovnat knihu s originálem!

Nicméně kniha je čtivá, ale chce ji číst vícekrát pokud chceš pochopit uváděné výpočty. (Já to zatím skutečně jen přeletěl.) Určitě je zajímavá zejména pro začátečníky.
Přestože jsem očekával, že bude kniha jen o turtles, autor Curtis M. Faith se tomuto úskalí vyhnul. O želvách zde sice je, na začátku i na konci, ale většina knihy se dotýká obecných - trvajících pravd, jako je ochrana rizika, výběr trhu, hodnocení systémů a řízení pozice. Mě osobně nabídla kniha některé nové pohledy a určitě nejde o vyhozené peníze.

Dobré obchody,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...
  • 3 týdny později...
  • 2 týdny později...

Přidávám velmi pozitivní reakci na knihu Cesta želvy - Curtis Faith. Je pravda, že gramatických chyb je tam vcelku hodně, ale na obsahu to nic nemění. A kdo už má něco málo načteno, i kdyby jen z manuálu, tak neznalost překladatele v tradingu nevadí. Je to kombinace samotného příběhu želv a obecného popisu jejich obchodního systému. Obojí je velmi inspirující a čtivé, takže určitě stojí za přečtení.

David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 10 months later...

×
×
  • Vytvořit...