Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Backtesting


Poof

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 428
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,

nevím jestli Vám již někdo odpověděl.
Setkal jsem se tím také.
Problém byl, že v deníku v listu "deník" ve sloupci trh jsem měl NQ (testoval jsem e-mini NASDAQ-100),
ale v listu "nastavení" v tabulce "Nastavení trhů" jsem nechal původní název TF.

Po přepsání TF na NQ a úpravě hodnot ticků proběhla analýza bez problémů.

Doporučuji zkontrolovat položky v listu "Nastavení".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

bohužel jsem nenašel optimální vlákno ale rád bych rozpoutal debatu na téma backtesting AOS v sierra chart dle spreadsheet auto trading, po několika pokusech a typech testování doma jsem se nedobral k jednotnému výsledku.
při stejných vstupech i stejných rychlostech replaye jsem měl výsledky uplně jiné na konci testování.
na sierra chart jsem se dočetl v návodu že na to je nutný jiný přístup tak aby bylo vyhodnocení konzistentní.

když spustím na simu strategii funguje krásně vstupuje kdy má vystupuje kdy má
při spuštění klasického replaye na rychlejší přehrávání to dělá vstupy uplně mimo a uplně blbě, stává se že vůbec nezavírá pozice...

po spuštění backtestu dle sierry se mi vždy sekne počítač nebo si to aspoň myslím.
při spuštění Trade >> Auto Trade System Bar Based Back Test mi po půl hodině testování naskočilo 7% takže počítám za 14 hodin to bude spočítané
nevím jestli je problém v PC, nebo je to opravdu tak náročné na backtest že to tak prostě dlouho trvá
a nyní i po odlišných výsledcích z backtestu nevím jestli je to v systému nebo sw a proto bych potřeboval buď poradit nebo podpořit

používám macbook a sieru pouštím přes codewavers bottle
dík moc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím všechny,

prosím o pomoc v začátcích. Jsem začínající trader. Rád bych se věnoval intradennímu obchodování pomocí sledování orderflow. Mám jen teoertické znalosti z tohoto serveru, praxi žádnou.
Prosím o odpověď na následující otázky:
1) když si stáhnu a nainstaluji 14-denní trial verzi Sierra Chart, můžu si uložit na PC historická ticková data různých komodit a s těmi potom backtestovat v SC? Jinými slovy, lze na backtesting používat SC i bez nutnosti placení balíčků?
2) Pokud ano, je možné tyto data přehrávat a mít možnost zobrazit footprint a DOM?
3) Pokud ne, je nějaká jiná možnost, jak bezplatně (nebo levně) backtestovat na historických datech obchodování intradenních trhů pomocí sledování orderflow?
4) V tuto chvíli jsem rozhodnutý, že bych v budoucnu začal se SOLtraderem (Striker). Je možné již na backtesting tento SW používat jako poté na papertrading nebo livetrading? Myslím tím, už během přehrávání historických dat při backtestingu zadávat příkazy přes DOM na SOLu, vedle sledovat footprint na SC ... Prostě tak, abych měl stejné "vizuální" podmínky jako při dalších krocích.

Díky za případné rady nebo vyvedení z omylů ...
Luboš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lubos7808 Wrote:
-------------------------------------------------------
> Zdravím všechny,
>
> prosím o pomoc v začátcích. Jsem začínající
> trader. Rád bych se věnoval intradennímu
> obchodování pomocí sledování orderflow. Mám jen
> teoertické znalosti z tohoto serveru, praxi
> žádnou.

Sierru moc neznam, ale pokud vim, tak vseobecne receno, je velmi obtizne, ne-li nemozne, backtestovat s vyuzitim orderflow. Je to silnej nastroj, ale jeho hlavni nevyhoda je ze clovek musi prakticky hned skocit na papertrading. Snad odpovi nekdo dalsi kdo platformu zna lepe nez ja.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to detroit:
díky za reakci. Budu muset ještě víc prostudovat možnosti a vůbec dostupnost sw a dat na studium. Jakožto úplný nováček se ještě dostatečně neorientuju v možnostech, které jsou pro učení a testování dostupné. Takže mě čeká hodně čtení a hledání informací v diskusích ... :-).
Přeji úspěšné obchodování
Luboš

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...