Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Brokeri vseobecne


pavol1

Doporučené příspěvky

Nazdar
Mna by zaujimalo, kto ma skusenosti s mnohymi brokermi ake je rizko s brokermi na tejto stranke, nakolko sa zda byt doverihodna. forexexplore.com/ . Povazujete za nepravdepodobne, ze na tejto stranke sa najde niejaky vasci podvodnik (broker)?
Len maloktori su tam registrovany v NFA www.nfa.futures.org/basicnet/

www.forexpeacearmy.com/
A len pre zaujimavost sa podelim s niejakou tou skusenostou. Recencie na tomto fore su velmi pochybne. Vsetci brokeri su tam najhorsi na svete. Zda sa ze to ma pod palcom niejaky jeden jediny broker ktory si robi reklamu len sebe. Tak som si povedal: skusim tam napisat nieco aj ja. Neslo to. Mam vtom velku pochybnost v objektivite.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 44
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Vacsina ludi sa stazuje na brokerov pretoze preraba a vacsinou na to nie je dovod. Ked si precitas tie recenzie tak sa stazuju na veci ako zvacseny spread pri spravach, alebo nemoznost obchodovania pocas sprav, ale taketo staznosti podla mna vychadzaju z nepochopenia struktury forexovych brokerov, a svoje zlyhania sa ludia snazia hodit prave na nich (netvrdim ze podvondici nie su).
Ako maly obchodnik vacsinou clovek uziva retail brokera. Ten si musis zabespecit nejaku banku na poskytnutie likvidity. Vacsina z nich si zabespeci len 1 banku. Banka ma spready ovela lepsie kedze ma dosah priamo Reuters , kde moze hedgeovat svoje pozciie. Da sa povedat ze banka poskytne likviditu ak moze poziciu hedzgovat a jej jedinou tuzbou je zobrat spread.
Samozrejme tvoj retail broker rovnaky spread uz tebe neda a vacsinou tvoju poziciu "vyrovna " opacnou poziciou od ineho klienta a zozbiera spread , tu nemoze prehrat 1 vitaz 1 porazeny + spread. (ak nema dost orderov v ramci vlastnej strukturi pouzije banku ktora zabespecuje likviditu). No da sa povedat ze si odkazany na milost a nemilost brokera ale ma to vyhody ako rozne male pozicie, velky leverage, par dolarove ucty. (neplati pre ECN brokerov).
Takze ja som skual asi 5-6 brokerov a so ziadnym nebol problem, zameraj sa na maly spread to je podstatne.
alter

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JJ, souhlas, akorát mi není ještě jasná jedna věc, někde jsem tu četl že mi broker ve své platformě může hýbat s kurzem po několika pipsech tak aby mě vyhodil z pozice na SL. Nebo tak nějak podobně ve smyslu že broker jde proti nám jako nepřítel. Já jsem měl představu takovou, že broker profituje pokaždé když otevřeme pozici, ať už long, nebo short, a ikdyž profitujeme nebo ne. Myslím si že broker má zájem spíše na tom, aby se nám v obchodě dařilo, protože jen tak budeme v budoucnu obchodovat velké objemy a příjem jim poroste. Je to vidět i na jejich stránkách, že nám dávají spoustu info a vzdělávání. Proto také velké a dobré společnosti co mají min. spread žádají k založení účtu vysoké částky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Retail broker, nie ECN broker, ma vlastny system takze si odkazany defacto ne jeho milost a nemilost. V prvom rade sparuje tvoju poziciu s inym klientom a zozbiera spread, ale v dobach ked je na jednej strane vela prikazov musi to vykryt cez svojho poskytovatela likvidity a defacto zaujme poziciu proti tebe. Kedze tvoja pozicia je vacsinou nestandartna a nie nasobok zakaldneho Lotu nema sancu to sparovat tak ako ECN broker ktory proti tebe nepojde lebo vsetky prikazy sparuje mimo a len zozbiera spread. Seriozny broker by to nemal robit ale nikto ti to nezaruci, kazdopadne ja som problemy nikdy nemal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Casto sa stazuju na neuzavrete zabezpecene pozicie (so S/L a T/P).


Niektori brokeri dokonca neumoznuju vyuzivat zabezpecene protichodne pozicie. Uzavrelo ich bud na inych cenach (aj o 20 pipov) alebo proste neuzavrie (napr. Varengold). Nebudem moct vyuzivat taketo pozicie

Este by som sa opytal co sa tyka tych spreadov je to rovnake na live a demo ucte?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Blue Dragon:

brokeru existuje po celem svete obrovske mnozstvi..pokud nechcete napriklad zdlouhave patrat na internetu a kazdeho brokera kontaktovat, prolistujte si prosim konkretni vlakna v tehle sekci Brokeri..verim, ze z prispevku dostanete alespon zakladni predstavu o tom, ktery broker by stal za zkousku...

nikdo vam samozrejme nemuze rict, ktery broker je idealni....kazdy nabizi neco jineho..dulezite pro intradenni obchodovani je, aby broker nemel prilis vysoke marginy pro vas ucet (pokud byste mel ucet 5000USD a margin 4000USD pak by to asi nebylo idealni) a aby nemel komise pro elektronicke obchdovani vyssi jak cca 5 USD za cely obchod (round turn)..

PS. beznou a hojne vyuzivanou variantou pro ID obchodovani je napr. broker Interactive Brokers, o kterem je tady na foru spousta diskusi..takze tam muzete treba zacit a zkoumat postupne dalsi..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano brokeru opravdu existuje obrovske mnozstvi. I kdyz jsem procetl vlakna v teto sekci, netroufam si tvrdit, ze bych mel predstavu, ktery broker je vhodny, protoze informace jsou nekdy protichudne.

Konkretne jsem se snazil vytipovat vhodneho brokera u ktereho lze obchodovat EURCZK a USDCZK, nejlepe na platforme MetaTrader. I kdyz platforma neni klicova. Dulezite je, aby bylo mozne zvolenou obchodni strategii algoritmizovat (v pripade MetaTraderu jazyk MQ4) a nechat bez dozoru bezet, idealne hostovanou na serveru brokera.

Vite nekdo o vhodnem EURCZK a USDCZK u ktereho lze uspesne obchodovat s realnym uctem?


majkll Napsal:
-------------------------------------------------------
> Blue Dragon:
>
> brokeru existuje po celem svete obrovske
> mnozstvi..pokud nechcete napriklad zdlouhave
> patrat na internetu a kazdeho brokera kontaktovat,
> prolistujte si prosim konkretni vlakna v tehle
> sekci Brokeri..verim, ze z prispevku dostanete
> alespon zakladni predstavu o tom, ktery broker by
> stal za zkousku...
>
> nikdo vam samozrejme nemuze rict, ktery broker je
> idealni....kazdy nabizi neco jineho..dulezite pro
> intradenni obchodovani je, aby broker nemel prilis
> vysoke marginy pro vas ucet (pokud byste mel ucet
> 5000USD a margin 4000USD pak by to asi nebylo
> idealni) a aby nemel komise pro elektronicke
> obchdovani vyssi jak cca 5 USD za cely obchod
> (round turn)..
>
> PS. beznou a hojne vyuzivanou variantou pro ID
> obchodovani je napr. broker Interactive Brokers, o
> kterem je tady na foru spousta diskusi..takze tam
> muzete treba zacit a zkoumat postupne dalsi..
>
> majkll
>
> "Trading?..personal evolution and
> self-knowledge.."


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...
  • 1 month later...

Zdravím,
uvažuji o Alpari, přečetl jsem si jejich obchodní podmínky, smlouvu, prohlášení o rizicích atd. Nenašel jsem tam sice žádnou záludnost - to, že v podstatě za nic neručí je společným znakem snad všech retail brokerů, které jsem měl tu čest studovat, čili je to asi u všech stejné.
Ptám se tedy, zda nemáte zkušenost s nějakým typem jednak nefér jednání a také, zda se vám už v tomto ohledu stal nějaký průšvih - např. konto se zruinovalo až do mínusu apod.
Asi nemá smysl se obávat při vkladech v řádech stovek dolarů a obchodování s mikroloty, ale jde mi o princip: nerad bych podepsal něco, co mě v důsledku nepřipraví o pár stovek $$, ale o daleko daleko vyšší částku.
Jaký na to máte názor?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pinkfloyd Napsal:
-------------------------------------------------------
> uvažuji o Alpari....Jaký na to máte názor?
Další market-maker, je sice regulovaný v UK, ale to nic nemění na tom že je to jen MM (podobně jako XTB - viy jejich vlákno). Na disk. forech jsem četl, že s Alpari mají někteří obchodníci celkem problémy. Chce to vygooglovat si třeba "alpari review" a člověk se dočte víc.

asterixx Napsal:
-------------------------------------------------------
> Vite nekdo o vhodnem EURCZK a USDCZK u ktereho lze uspesne obchodovat s realnym uctem?

PFGBest má na forexu USDCZK i EURCZK s malými spready (1-2 haléře na dollaru)"
fx.pfgbest.com/ChartsQuotes.aspx
A kdyby to nestačilo, tak je u nich možné otevřít i futures účet a obchodovat korunu proti dollaru přímo na CME (jako forex futures):
www.cmegroup.com/trading/fx/emerging-market/czech-koruna_contract_specifications.html#prodType=undefined
ale to už není pro malé hráče.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 8 months later...

All:

keby to niekoho zaujalo....

MIG pridava do svojho portfolia:

We now offer our clients CFDs on the DOW, S&P500, Nasdaq 100, Russell 2000, AEX, CAC, FTSE 100, FTS/MIB, IBEX35, SMI, DAX, Nikkei 225 as well as CFD on major commodities such as US Crude Oil, Natural Gas and Heating Oil.

na deme od zajtra, na Live od 16.5

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Dobrý den,
jak postupuji k otevření účtu rozhodl jsem se, že, z důvodu komunikace, můj první broker bude muset umět Česky. Možná trošku anachronismus, ale chci mít o starost méně. Proto by mě zajímalo, zda tu je někde nějaký ucelený seznam společností pro které pracují Češi resp. Slováci. Pokus byste někdo věděl, byl bych rád, kdybyste přidali nějaké to jméno.

Děkuji za pomoc.

Zatím našel tyto kontakty:

AMP
Miro Sabo

GF
George James Kuzel

Striker
Martin Lembak

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...