Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ninja trader broker


Sejna

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny ochodníky. Nějakou dobu už má Ninja svůj brokerage s komisemi okolo 3,38 Usd za indexy.
Nemáte někdo zkušenosti s tímto brokerem? Je vhodná kombinace pro obchodování FIMS, zvláště pro sledování Numbers barů, NINJA BROKER + NINJATRADER + RITHMIC ??, případně Continuum nebo Kinetick jako datafeed provideři??

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • Odpovědí 34
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Také zdravím tradery,
zrovna řeším stejnou otázku jako nikibor. Proto jsem druhý, který by rád poprosil o radu a zkušenost ohledně Ninja brokera.
Ale přidám alespoň pár svých poznatků.

Používám zatím na trénink Ninju + data od Continiuum. S programem jsem vesměs spokojený. Hlavně tedy oceňuji backtest a celkově analyzer a automatické obchodní strategie a Replay (i když zprovoznit a používat je někdy porod).
S Ninjou jsem se naučil, ovládl jsem v základní míře programování a vytvořil nějaké strategie, jak přes wizard, tak přes skript. Jediné co mě vyloženě se*e je manipulace s grafy. To neustálé automatické přizpůsobování měřítka, vertikální posunování jen s ctrl po liště atd mi celkově není příjemný a jelikož hodně pracuji s Cad programy, tak si dokážu tu orientaci představit mnohem pohodlněji a přehledněji. Ale není to nic, co bylo vyloženě překážkou s Ninjou do budoucna pracovat.

Náklady na Ninju a Ninjubrokera jsem pochopil takhle:

55$ - Ninjatrader program pronájem za měsíc
55$ - taky asi nějaká data - např. Kinetick. (jsou myslím i levnější varianty, ale doporučují toto)
338$ - za 100 kontraktů při komisi 3,38$

----------
448$ - celkem za měsíc (100 kontraktů/měs. je samozřejmě výstřel od boku, ale měl by to být pro mě max)

Cena mi přišla rozumná, zejména proto, že vždy v demu a papertradingu počítám s komisí 5$.
Nicméně je to přes 5 000 usd ročně na poplatcích, což by bylo při účtu 10K 50% a to už mi přijde šílený.


Další možností je začít pracovat s TradeStation. S kterým bohužel nemám žádné zkušenosti. (Kromě přečtení pár článků.)


TradeStation, jak jsem pochopil obnáší toto:
50$ - demo účet (bohužel se zdá, že není možné alespoň vyzkoušet demo zdarma)

Nebo otevřít účet TradeStationu za min 5K usd a náklady by potom byly následující.:
0$ - TradeStation program je zdarma
20$ - Data pro futures a opce (úplně základní data by snad měla být taky zdarma)
120$ - za 100 kontraktů při komisi 1,20$. (Komise se snižuje od 300 kntr za měs. Při uzavření přes 20 tis. kont./měs je dokonce 0,25$ :)
--------
140$ - celkem za poplatky za měsíc

Mě ta komise 1,20$ přijde neskutečná. Jen bych rád, kdyby mi to někdo potvrdil.
Zde jsou stránky, kde to uvádějí:
www.tradestation.com/en/pricing/futures-pricing

Řeším teď tedy jen otázku, jestli si otevřít za 50 demo a vyzkoušet, nebo jít rovnou fundovat účet.
Nový program se mi sice učit nechce, ale za takové poplatky..?

Budu rád za jakoukoliv zpětnou vazbu.
A ještě bych rád, aby nikdo mé výpočty a to co uvádím nebral jako bezmezná fakta, ale jenom a pouze jako mé domněnky, které nejsou postaveny na reálném živém obchodování s těmito programy a brokery.

Mějte se




Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, tohle téma by mě taky zajímalo. Jak tak vypadá, tak zatím nikdo i NB není...

Podle mě je zmíněných 3,38$ jen u lifetime licence, tzn., že se cena za měsíc bude trošku lišit. Pro vlastníky FT licence by u nákladů odpadal měsíční pronájem programu....Stojí 995$, už nevím kolik jsem za něj platil já před pár lety.


Náklady pro vlastníky FT licence
data 55$
a komise 3,38$

celkem 393$

to je na měsíc pěkný...

Jinak pronájem NT

pronájem platformy 55$
data 55$
komise při pronájmu 3,78$ * 100= 378$

celkem 488$

Zatím jsem nekoukal na minimální vklad na účet....víte někdo?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
právě si u NT Brokerage otevírám účet (mám lifetime licenci, takže se těším na 3,36 za YM). Až tam doputujou peníze, tak dám vědět. Každopádně NT Brokerage je vlastně bývalý Mirus Futures (kde jsem měl účet a neměl jsem s nima problém až do tý jejich eskapády se ZenFire). Continuum je vlastně CQG (tj. za 5 usd) je i NYSE TICK (pro FIMS). Na CQG teď jedu i u AMP, tj. nevidim jediný důvod proč by měl být s NT Brokerage problém..

Navíc lidi z Ninjatraderu třeba i dost otevřeně/aktivně vystupujou na BigMikeTrading fóru (jasně to není záruka stability), tj. NT samo o sobě má mojí důvěru. Support NT (platformy) mi taky vždycky rychle reagoval, tj. no uvidíme :o)

Dám vědět jak to šlape příští týden.
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jsem si u NT brokerage taky otevřel účet .

to Buum08 máš single broker licenci nebo multi ? Nevím jak to přesně funguje ale přemýšlím s kolegou že bychom si koupili MULTI na půl ,akorát nevím zda půjde abychom oba najednou používali platformu NT se stejným licenčním klíčem kde každý obchoduje u svého brokera současně ? Samozřejmě počítám že data si musí platit každý zvlášt, nemáte s tím někdo zkušenosti ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to nikibor:
MultiLicence u NT by měla znamenat, že můžeš mít přístup k více poskytovatelům dat a u SingleLicence jen k jednomu poskytovateli (toho nicméně, pokud se ti znelíbí, můžeš vyměnit). Sharovat licenci nemůžeš, resp. pokud tak učiníš ve stejném čase, tak ti to jednu sešnu shodí.

toBuum08:
máš zkušenosti s NYSE TICK u CQG(Continnum)? Já jsem schopen TICK vidět, ale automaticky se mi neaktualizuje, což má nepříjemné důsledky pro "Refresh" klávesu a také pro mé nervy:-(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 nikibor:

No a potrebujes multi platformu nebo multi connection ? Multi platforma znamena, ze se muzes pod jednim uctem pripojovat k ruznym brokerum, ale jen z jednoho pocitace v dany moment. Samoozrejme kdyz se odhlasis, tak se na druhe strane zemekoule muze na tvuj ucet pripojit nekdo jiny. Multiconnection (kazde pripojeni navic stoji 10$/mesic) znamena, ze muzes jet na jedno licencni cislo na x pocitacich zaroven.. podle toho, kolik mas zakoupenych pripojeni. Ale zase jen u stejneho brokera na stejny ucet.... kombinace obeho je zrejma...ty asi potrebujes oboje... tak se podle toho muzes zaridit. Jinak dost dobre nechapu, proc se nezeptas primo na supportu Ninja a riskujes nejakej "poradni blabol" odtud z konference... v pripade multilicence se nejedna o zadnej malej peniz... ;)

Rob99

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V podmínkách platformy NT je jasně napsáno ze licence je jen pro jednu osobu, takže nechci provokovat tímto dotazem.

Jinak ohledně dat od Kineticku 55 $ stojí pouze základní balíček , v případě že chcete data pro e-mini jsou v balíčku NON-Pro za 3$ , ale když chcete třeba EUREX tak ten vychází na dalších 43 $ .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nikibor:

Multi Broker licence pro NinjaTrader znamená, že se můžeš z jednoho počítače připojit ke všem podporovaným brokerům (ppoku u nich máš účet). Single Broker dovolí připojit jenom k jednomu brokerovi. Pokud měníš brokera NinjaTrader Ti na vyžádání Single Broker licenci změní ale po nastavení nového, se k původnímu brokerovi už nepřipojíš. Využívat jednu licenci současně na dvou PC není možné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rob99 Napsal:
-------------------------------------------------------
> 2 nikibor:
>
> No a potrebujes multi platformu nebo multi
> connection ? Multi platforma znamena, ze se muzes
> pod jednim uctem pripojovat k ruznym brokerum, ale
> jen z jednoho pocitace v dany moment. Samoozrejme
> kdyz se odhlasis, tak se na druhe strane zemekoule
> muze na tvuj ucet pripojit nekdo jiny.
> Multiconnection (kazde pripojeni navic stoji
> 10$/mesic) znamena, ze muzes jet na jedno licencni
> cislo na x pocitacich zaroven.. podle toho, kolik
> mas zakoupenych pripojeni. Ale zase jen u stejneho
> brokera na stejny ucet.... kombinace obeho je
> zrejma...ty asi potrebujes oboje... tak se podle
> toho muzes zaridit. Jinak dost dobre nechapu, proc
> se nezeptas primo na supportu Ninja a riskujes
> nejakej "poradni blabol" odtud z konference... v
> pripade multilicence se nejedna o zadnej malej
> peniz...
>
> Rob99


Používat jeden licence key NT pro provoz na více PC lze. Přesně jak popisuje Rob99. Nevím jestli je to těch $ 10, ale jde to. BTW, čas od času posíla ninja nový licence key, kvůli ověření kopií. Ostatně ověřuje to i během běhu programu, můžete to vidět v logu. Zatím :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...