Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Prevod penez do USA


mystif

Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 57
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Já používám multiměnové účty u CitFin, mají i vynikající kurzy pro konverzi (nechávám si peníze poslat od brokera USD a až u nás změním na Kč). Poplatky při platbě do zahraničí taky nebyly nic velkého. Možná nevýhoda - účty jsou pro IČaře nebo to tak aspoň bylo před nějakým rokem dvěma, když jsem účet zakládal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

petr.tr Napsal:
-------------------------------------------------------
> Já používám multiměnové účty u CitFin, mají i
> vynikající kurzy pro konverzi (nechávám si peníze
> poslat od brokera USD a až u nás změním na Kč).
> Poplatky při platbě do zahraničí taky nebyly nic
> velkého. Možná nevýhoda - účty jsou pro IČaře nebo
> to tak aspoň bylo před nějakým rokem dvěma, když
> jsem účet zakládal.
>
>
>
> Editováno 1 krát. Naposledy editováno dne 02.06.
> 10:36 uživatelem petr.tr.

Díky za reakci a hlavně za tipa ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Ahojte,
riešim fundovanie svojho účtu u brokera a nejako nevieme nájsť spoločnú reč.
Mám k dispozícii tieto údaje k platbe:

Wire Deposit Information
To fund your SogoTrade account via wire, provide your bank with the following information:
For Domestic Wire
Recipient Bank Name: BMO Harris Bank
Bank Address: 111 W Monroe St Chicago, IL 60603
ABA Number: 071000288
FBO: Apex Clearing Corporation
Acct: 3713286
FFC (For further credit to the account of): Your name & Account number beginning with 5Fxxxxxx

For International Wire
In $ USD
Recipient Bank Name: BMO Harris Bank
Bank Address: 111 W Monroe St Chicago, IL 60603
SWIFT: HATRUS44
FBO: Apex Clearing Corporation
Acct: 3713286
Address: One Dallas Center, 350 N. St Paul Suite 1300 Dallas, TX 75201
Phone: (214)765-1009
FFC(For further credit to the account of): Your name & Account number beginning with 5Fxxxxxx

NOTES
1. Wire deposit without your name and account number will be returned.
2. SogoTrade does not accept third-party wire transfers.
3. SogoTrade does not charge any fees on incoming wires.
4. All returned wire costs shall be borne by the remitter, SogoTrade is not responsible for returned wire cost.

Keď som chcel robiť prevod, musel som zadať ABA. Na supporte mi odpísali, že je to len pre domestic transfer. Ale aj v banke mi potvrdili, že ABA musím zadať.
K tomu nerozumiem číslu za skratkou Acct. V banke tvrdia, že to je samotný účet, ktorý musím napísať za ABA kódom. Na supporte sme sa nejako nevedeli pochopiť načo sa ho pýtam :S
Ďalší problém bol, koho napísať ako názov účtu. Keď som sa pýtal supportu, stále mi vypisoval, že názov účtu je moje meno. V banke mi však povedali, že to nie je dobre, pretože ja v US banke nemám otvorený účet a malo by to ísť na účet Sogo Ttrade a oni tie peniaze "intertne" prevedú na moje konto.
Viete niekto, ako by som mal teda ten príkaz vyplniť?
Ďakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nepočuvaj tvoju banku na Slovensku pracuju ebnuty ludia v bankach. ABA sa použiva iba v USA tak isto ako SORT CODE v UK
postup:
nazov účtu: 3713286
Meno príjemcu: Apex Clearing Corporation

Adresa: One Dallas Center, 350 N. St Paul
Suite 1300 Dallas, TX 75201

Štát: Spojené Štáty

Banka príjemcu: zadaj BIC/SWIFT kód: zadaj ručne nekopíruj:HATRUS44 a malo by ti automaticky vyhodiť aj adresu banky
Suma v USD
poplatky daj: OUR- ty hradiš všetky poplatky za odoslanie platby
Predmet platby: 4- platby spojené s investíciami na finančných trhoch

Správa pre príjemcu: Svoje meno /číslo tvojho obchodného účtu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Zdravím,
já jen tak pro info, třeba to někomu pomůže: posílal jsem 10k do USA přes AirBank, musel jsem na pobočku, protože nemám tak velký limit přes internet, ráno v 9:00 jsem byl na pobočce, vše během chvilky vyřešeno a večer v 19:00 mi přišel výpis, že je ůčet nafundován, docela jsem koukal, jakej to byl fofr. Poplatek 22$ a 100Kč.
Možná by se našla i levnější banka, ale mám u AirBank účet, takže jsem posílal odtud, ale rychlost mi opravdu překvapila.
M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

potreboval by som poradiť ohľadom transferu do USA.

posielal som nedávno USD priamo z investičného účtu Fio brokera na investičný účet Lynx.

Fio broker ma automaticky informoval, že poplatok za transakciu je 8USD. OK. Lynx vo svojom cenníku žiadny poplatok za fundovanie účtu v USD neuvádza. Peniaze sa odosielali na účet Interactive Brokers u Citibank v New Yorku (Lynx broker je napojený na IB). Na účet mi prišlo o 30 USD menej. Na výpise nikde ani zmienka o nejakom poplatku.

Kontaktoval som teda Lynx, že mi chýba 30 USD z prevodu a oznámili mi, že ide o poplatok korešpondenčnej banke za prevod. Ja si myslím, že ide o poplatok za príjem zahraničnej platby, ktorý naúčtovala Citi brokerovi Interactive Brokers, ktorý ma u nich vedený účet a oni mi jednoducho na účet pripísali o 30 USD menej.

Lynx tvrdí, že poplatok je na mňa, pretože ide o môj účet. Ja tvrdím, že poplatok ide za Lynx, resp. IB, pretože je to ich účet v Citi. Tak či tak, aj keby bol fakt účet na mňa, tak poplatok je v rozpore s cenníkom, pretože nikde o takomto poplatku nie je ani slovo.

Z uvedenych detailov platby je zrejmé, že účet v Citi má vedený Interactive Brokers a prostriedky klientov držia na podúčtoch.

[bold]Je moje tvrdenie správne? Ak nie, tak čo mi uniká? [/bold]


Detaily platby boli nasledovné:
Bank Name: Citibank (NY branch)
Bank Address: 111 Wall St., 19th floor, New York, NY, 10043, United States
SWIFT BIC Code: CITI US 33
ABA Number: 021003425
Bank Account Name: Interactive Brokers UK Ltd.
Bank Account Address: One Carey Lane, 5th floor London, EC2V 8AE, United Kingdom
Bank Account Number:
Wire Beneficiary Address: Interactive Brokers (U.K.) Ltd., One Carey Lane, 5th floor London, EC2V 8AE, United Kingdom
For Further Benefit To: moje cislo uctu / moje meno a priezvisko
Amount: čiastka v USD



Link to comment
Sdílet pomocí služby

vachamarek Napsal:
-------------------------------------------------------
> Rekl bych, ze poplatek ti asi strhla tvoje banka
> za zahranicni prevod..


Ano, Fio broker (ucet vedeny vo Fio banke) mi skutocne strhol poplatok, ale v sume 8 USD - normalne je to aj na vypise. S tým nemám problém a podla cenníka som vedel, že ma to bude toľko stáť.

Mna trápi tých 30 USD, ktoré mi "zmizli" - nikde ani nie je ta suma vedená ako strhnutá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Frosy je to poplatok korešpondenčnej banky za transfer. Pokial posielaš peniaze v USD aebo GBP alebo inej meny okrem EUR tak vždy daj poplatky OUR.
SHA ("shared") - Jedná se o variantu, kdy plátce hradí poplatky své bance a příjemce poplatky bance své, popř. zprostředkujícím bankám.

BEN ("beneficiary") - Poplatky související s mezinárodní platbou hradí příjemce platby, včetně poplatků účtovaných bankou plátce.

OUR ("our") - Veškeré poplatky spojené se zahraniční platbou bude hradit plátce (včetně poplatků banky příjemce, případně i zprostředkujících bank).
Ale sa ti čudujem že si neposlal EUr mal by si to FREE a nasledne by si EUR zmenil cez FXCONV a vybaverne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Obelix:

Dik za info. Môžeš mi ešte pls vysvetliť, prečo by som mal dať OUR podmienku? Dal som SHA a teda čo naúčtovala Citi im mi môže byť jedno, nie?

Prečo som neposlal v EUR resp v CZK (žijem v ČR)? Lebo investujem v USD, uzavrel som pozíciu a mal USD cash na účte u Fio. Začínam s opciami, ktoré Fio neumožňuje, tak si prelievam prostriedky postupne do Lynx. Pred prevodom som si pozeral poplatky a spredy za konverzie a vyšla mi lacnejšia alternatíva poslať to priamo v USD s poplatkom 8 USD za zahraničnú platbu. O tých 30 USD nikde nebolo ani slovo, preto ma s tým štvú a riešim to. Nepovedal by som ani slovo, keby to v cenníku bolo a mohol sa rozhodovať na základe úplných informácií. :-(

Skús mi ešte prosím vysvetliť to s tou OUR podmienkou, nikde v podkladoch k platbe to uvedené nebolo. To by som podľa stejnej logiky mohol dať i BEN :-) Vďaka ešte raz za reakciu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nakoľko si posielal peniaze na účet brokera všetky poplatky a tým aj poplatky korešpondenčnej banky hradí vždy odosielateľ tak keby si dal OUR tak by ti hned tvoja banka zrazila nejaku fixnu sumu a z tej by sa uhradil poplatok pre tú korešpondenčnú banku a tebe by prišla presne ta suma ,ktoru si odosielal. Zisti si koľko by to bolo v tvojej banke keby si dal OUr či by to nebolo lacnejšie. V mojej by som platil do USA pri OUR celkom 18,80 EUR. Tu podmienku zadať OUR nikde nebudeš mať proste ak posielaš na účet niekomu cvakaš všetky poplatky ty ako odosielateľ nie príjemca. Jedine, že by si sa dohol z prijemcom ,že si tie poplatky podelite (SHA) alebo že ich uhradí on (BEN)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...