Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Kvalitní česká brokerská společnost


ramiro001

Doporučené příspěvky

Konkrétní názvy vám, promiňte, z důvodu své profese říci nemohu, ale přečtěte si pořádně větu, kterou jsem napsal: "Znám kvalitní české brokery, kteří jsou pro to, co obchoduji levnější nebo srovnatelní než jejich američtí kolegové."

Jsme zase u toho. Otázka brokera je ryze individuální. To, co je pro mě levnější a schůdnější, nemusí být pro vás. Live obchoduji již něco přes pět let a jsem spíš akciový a opční obchodník a nejsem intradenní trader, i když i s tím mám své relativně bohaté zkušenosti. Tudíž pro mě nejsou důležitá reálná data ze všech trhů a nemá smysl hledat brokera, který je "povinně" nabízí (byť třeba zdarma s tím, že ovšem musíte za měsíc udělat určitý počet obchodů-tedy zapatit si data, jen jiným způsobem. Další otázkou, která je sama o sobě na dlouhou debatu je kvalita poskytovaných reálných dat...).

Raději tedy zaplatím u českého brokera poplatek 7,5$ za nákup akcií, který se mi vrátí na dividendách třeba již v průběhu několika dnů, než zaplatit 1$ + 10$ za data, která jsou mi k ničemu. Přes US brokera obchoduji pouze opční strategie, ale i tam bych to bez reálných dat přežil. Vzhledem k tomu, že se do konce pravděpodobně roku chystá obchodování amerických opcí i před domácí brokery, je docela možné, že US brokera opustím úplně. Vše bude záležitostí vhodnosti nabídky promoje strategie.

Dalším slovem do pranice je pak vztah některých velkých amerických brokerů k retailovým účtům, který je, alespoň z mých zkušeností, značně arogantní. To že jste v patformě uskutečnili obchod, ten byl potvrzen, peníze přistály virtuálně na účtu ještě nemusí moc znamenat. RAdost z takového obchodu opadla druhý den, když jsem po otevření patformy zjistil, že vše je zpět, žádný obchod i přes potvrzení neproběhl (podle vysvětlení brokera měli problémy ve styku s burzou) já již nejsem v ziskové, ale citelně ztrátové pozici. Jakákoli snaha o nápravu byla lichá, bylo mi naznačeno ať neotravuji. A perlička nakonec..... Za ten obchod co neproběhl si broker strhl normálně poplatek, který odmítl vrátit :-). Tolik k často opěvované serióznosti US brokerů a to jsem neobchodoval přes žádnou pochybnou firmu, ale naopak přes tu i zde nejdoporučovanější. :-D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Dobry den vsem,

prosel jsem si pomerne znacnou cast fora, ale stale jsem zde nenasel odpovedi na sve (imho pomerne jednoduche) otazky.
Jedna se mi o dva brokery: FIO vs Patria Direct
Co bych chtel obchodovat? Akcie ceske a americke burzy (komodity ne)

Jak vidim FIO?
Strasny design stranek a neprehledny obsah. Broker aplikace z dob Atari a povedlo se mi v ni nekolikrat uplne ztratit. Poplatky asi nejnizsi na trhu, ale broker je pro me tak nepristupny, ze nejsem tak bohaty, abych si kupoval levne veci.
Bezpecnost pres jednorazova hesla zasilana na mobil, coz zname z eBanky (jestli se musi zadavat bpin netusim). Aplikace a web vsak vypadaji tak diletantsky, coz mi dava pocit spatne odvedene prace a kdyby nekdo chtel, tak imho pujde nabourat.

Jak vidim Patrii?
Web prehledny a rozdeleny na informacni a obchodujici cast (jsou provazane) coz zprehlednuje praci a orientaci. Nakup a prodej akcii jsem udelal naprosto bez problemu (v demo rezimu).
Poplatky vyssi nez u FIO. (obcas i podstatne)
Za nektere sluzby se musi platit navic (u kterych oproti FIO? vazne jsem to nejak nedokazal porovnat)
Bezpecnost akci a prihlaseni pomoci tokenu, coz je jedno z nejbezpecnejsich reseni.
Aplikace pro obchodovani je jen webova a neni pro PDA (to ani nepotrebuji). Je vsak mnohem prehlednejsi nez u FIO.


Napiste mi sem prosim klady a zapory pouzivani obou. Nemuzu se mezi nimi rozhoupat a nedokazu najit dalsi rozdily.
Diky moc!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To kylix.

Já obchoduji přes Patrii jenom české akcie a jsem spokojen.Někdy nejsou nejdůležitější jenom poplatky,ale i jiné věci.Jsou největší na našem trhu a asi jsou i nejdůvěryhodnější.Aplikace pro obchodování je bezproblémová.Například na Brokerjet,nebo i na FIO jsem slyšel více kritiky.Bezpečnost je na úrovni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kylix
Léta jsem pro obchodování českých i amerických akcií používal FIO i Brokerjet (s Patrií nemán zkušenost).
Řekl bych, že Brokerjet má lepší a podmínky pro margin, lepší zabezpečení (klíč).
FIO má lepší možnosti úvěru na měnu. Oba měli použitelnou telefonickou podporu. Aplikace mi po nějakém čase nedělaly problém (člověk si zvykne, ale zpočátku jsem se ztrácel více v Brokerjetu).
Nyní jsem u amerického brokera, protože jsem se přeorientoval na opce.
Z mého pohledu jsou oba použitelní i když v posledním čase mi byl sympatičtějsí FIO.
Tak nevím, jestli jsem nějak pomohl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diky za reakce!

Mel bych par doplnujicich otazek:

Co nejvice z placenych sluzeb Patrie vam chybi a urcite byste sluzbu vyuzili pokud by byla zdarma?

Lze nektere z placenych nahradit pomoci finance.google.com ci finance.yahoo.com?

Zde je prehled volnych i placenych sluzeb Patrie www.patria.cz/Databank/Prehled+sluzeb+Patria+Online.pdf

Navic mam par velice schopnych aplikaci pro iPhone, ktere poskytuji pomerne dobry prehled o akciich a zpravach (iTrade - virtualni obchodovani a pomerne zajimava nabidka tzv. Hot Stocks, Bloomberg - novinky ze sveta obchodu a financi s prehledy a grafy z nekolika svetovych burz, DailyFinance - nejaktualnejsi zpravy a sledovani portfolia, Simplex FX - analyzy pro forex, ...)

Prijde mi ze FIO je neprofesionalni zdroj a stejne tak brokerska aplikace, avsak jestli informace jen nedokazu najit a zaplatil bych o nekolik desitek procent vice nez pri obchodovani u Patrie, tak bych se s tim asi smiril...

Muze mi nekdo kdo obchoduje na FIO a na Patrii dat priklad toho jak obchoduje a kolik ho to ve vyskledku stoji vcetne tzv. skrytych poplatku?

Diky moc!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To kylox.

Obchoduji přes Patrii akcie ve SPADU,to znamená,že platím pouze poplatky.Není důležité jestli je Patria o trochu dražší,protože má naoplátku jednu velkou výhodu,má ze všech obchodníků nejvyšší likviditu.Někteří jiní se obchodování téměř nezůčastňují.Obchodovat se nechají v KOBOSU i tzv. mini loty za vyšší poplatky.
Můžete obchodovat přes internet,nebo přes telefon za vyšší poplatky.Shortovat se nechá pouze přes telefon za vyšší poplatky oproti některé konkurenci,ale naoplátku mají největší rozsah akcií k půjčování.To se týká i možnosti obchodování na margin.
Nechají se zaplatit některé služby ohledně informací.Ty jsou ale zdarma při uzavření alespoň 100 obchodů za rok.Tyto informace se nechají nalézt i jinde,ale zde jsou všechny důležité co potřebuji na jednom místě s minimálním spožděním.
Každý obchdník má svoje plusy i mínusy.Bylo by ideální mít otevřeno více účtů,ale na to by byla potřeba větší hotovost.Já ale na první místo stavím důvěryhodnost a s tou jsem zatím spokojen.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Nazdar
Mohli by ste mi poradit niakeho brokera.. bol by som rad keby hovoril cesky aj ked anglictinu ovladam.. kedze len zacinam obchodovat tak by bolo lepsie... pozeral som si viacere vlakna ale niak sa mi nepodarilo narazit na niakeho dobreho intradenneho brokera komodit... presnejsie chcem obchodovat s ES ak to niak pomoze....

Predom dakujem Odkaz

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Odkaz,
no jde spíš o to, že uvést jako kritérium pro výběr brokera, jakým jazykem mluví není zrovna ideální .. navíc pokud píšetem, že angličtinu ovládáte, tak bych se být vámi soustředil na jiné věci .. od zdroje dat, který poskytuje, kde drží SL, jakou má platformu, třeba i poplatky, min výše účtu, marginy atd .. ne nutně v tomto pořadí ... pokud budete dlouho hledat najdete určitě odkazy na kvalitní brokery např Open E Cry, Interactive Brokers, Mirus, Infinity atd ... nebo hledejte na elitetrader.com

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Já jsem vsadil na Brokerjet. Tato služba od České spořitelny má i zde na Finančníku dobré povědomí. Platforma pro futures, forex a cfd je poskytována asi teprve půl roku ( Market Access ). Nemá levné poplatky ( 20 USD RT- futures ), ve srovnání se zahraniční konkurencí by asi neobstála ( velký rozhled nemám ) jako platforma - program, ale má českou podporu, nemusím ztrácet čas angličtimou a plaformu si stahuji pro trénování demoverze stále dokola. Nebo si můžete otevřít účet bez vkladu, čistý. A místo angličtiny se raději věnuji oblíbeným trhům. Minimální účet je 3000 EUR, což je na jednu stranu příjemné, ale jako účet pro futures je dost malý. Dá se s ním však uspět, ale chce to větší disciplinu a procentuelně úspěšnější systém, a pak už bude líp. Hlavně to nepos*** na začátku. V tradingu nezvítězíte angličtinou, platformou nebo poplatky, ale jedině a pouze tehdy, když porazíte trhy. Pro začátek bohatě postačí zvítězit nad jedním jediným. Tím ale nechci zlehčovat poplatky atd. A touto filozofií si i sám sobě odpovídám proč vlastně Market Access. Asi to celé vypadá jako neplacená reklama, ale já mám jen radost, že jsem našel českou společnost, která nabízí šanci uspět a tak sem se o ni podělil. Věřím, že se jednou podělím i o víc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 10 months later...

Zdravím,

hledám spolehlivého brokera, který by umožňoval obchodování na Forexu přímo v CZK. Nejde mi o spekulaci na kurz ale jenom o směnu CZK na jinou měnu (stačily by i Eura). Žádná z platform co jsem zatím zkoumal tohle bohužel neumožňuje a směňovat přes vydřiduššké banky a směnárny se mi dál už nechce...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...