Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

obchoduje někdo přes Global futures?


Lubiik

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 325
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 5 months later...
  • 3 months later...

zdravím vespolek, byl jsem několik měsíců klientem GF a musím konstatovat, že pokud bych se měl rozhodovat znovu, už bych k nim asi znovu nešel. Nemám bohužel možnost žádného osobního srovnání (tedy nebyl jsem klientem žádného jiného brookera), nicméně v určitých okamžicích jsem si říkal, že klient je pro GF pouze a jen ovečka k oškubání. Nic víc, nic míň. Nevím, nechci je tu vysloveně nějak pomlouvat, a nemyslím si, že se nenajde nikdo, kdo by tam byl u nich spokojený, ale myslím, že daleko lepší volba je klasický IB, byť budete muset složit větší obnos na účet, jinak se k nim nedostanete. Ale myslím, že je to tak i lepší, stejně časem dojdete k poznání, že čím více peněz na účtu máte, tím pro vás lépe a s málem se na účtu příliš obchodovat nedá. Nechci se tady rozepisovat do nějakých detailů, co vše mne u GF vadilo, ale pokud by jste měli případně zájem, rád se k tomu dodatečně vyjádřím.

Každopádně zastávám názor, že jít ke GF bych si velice rozmýšlel a zvažoval důvody proč ANO.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No těch věcí bylo povícero a bylo by to asi na delší psaní, ale pokusím se zde pár věcí uvést

GF není v podstatě klasický opravdový brooker, byť mají registraci u brookerské asociace. Oni jen defacto za příslušnou provizi přeprodávají služby velkého brookera RCG. Je to úplně stejné jako když např. v Čechách Coloseum přeprodává služby IB. Když bych to měl k něčemu přirovnat pro úplně snadné pochopení, tak je to podobné, jako když nějaká malá cestovní agentura prodává zájezdy pořádané velkou cestovní kanceláří a za každý prodaný zájezd inkasuje provizi. Zdá se mi ale, že tohoto postavení se GF snaží zneužít v okamžiku kdy nastane nějaký zásadní problém. V tom okamžiku oni vše hodí na RCG, s nimi ale napřímo nelze komunikovat, takže to zůstane viset u GF a v tu chvíli prostě netušíte, kde skutečně nastal problém a nikdy to již nezjistíte. A jen pro zajímavost, pokud se podíváte právě na stránky brookerské asociace, a vyjedete si detail nějakého brookera, tak tam naleznete položku, kolik s ním v minulosti vedli klienti sporů a žalovali je té asociaci (pokud podáte žalobu přes příslušný formulář na asociaci, je následně ze strany asociace vedeno šetření s brookerem a vydáno rozhodnutí o případné úhradě škody vzniklé klientovi, ale pozor podání stížnosti není zdarma, takže podávat stížnost kvůli 100-200 USD asi nemá žádný význam). Pokud si vyjedete detail GF, tak tam těch sporů je celkem už dost, lze si vyjet i následně detail o co šlo, je to tam poměrně dobře popsané. Když jsem to četl, tak řeknu rovnou, opravdu velký účet (myšleno třeba v řádu desítek tisíc USD) bych si u GF nikdy neotevřel.

A jen ještě pro zajímavost, 90% klientů GF jsou zřejmě klienti ze zemí bývalého východního bloku, kteří mají poměrně velmi finančně omezené účty, a obchodují zpravidla ID nějaké e-mini indexy. Dovolím si zde říci osobní názor, byť ničím nepodložený .... nikdy jsem tyhle trhy neobchodoval, ale osobně moc nevěřím, že by tam ta jejich úspěšnost byla nějak veliká, spíše si myslím, že opak bude pravdou, a to je to co GF královsky živí.

neexukovaný Order - stálo mne to cca.160 USD, cca.měsíc následné komunikace s nimi včetně jejich "President" K. Hakimian ohledně reklamace této záležitosti ... skončilo to v podstatě konstatováním z její strany "trhni si nohou, blbe, naše chyba to není, to je pouze a jen tvůj problém, ty si sám obsluhuješ a hlídáš platformu, nás do toho netahej ... na moje argumenty, že vše je jasně zaznamenáno v logu u RCG, mi v podstatě řekla že nerozumím zadávání příkazů a ať se to nejdřív naučím ... jen pro zajímavost, než jsem to řešil s K.Hakimian, tak jsem to nejdřív hlásil Kuželovi, a ten mi v podstatě jasně naznačil (říci naplno to do mailu nemůže, on jako zaměstnanec by šel proti svému zaměstnavateli, což nejde), že mám pravdu a řekl mi cestu, kde to mohu reklamovat. Když jsem to pak s ním ještě konzultoval zpětně, překvapilo ho, že mi nevrátili peníze.

- cca.14 dní na trhu, který jsem právě obchodoval a sledoval ho cca.2 předchozí měsíce, prakticky nejely data. Abych zjistil aktuální stav musel jsem cca. každých 5 min restartovat aplikaci. Aplikací to nebylo, chovalo se to naprosto stejně z více PC. Poté co jsem to reklamoval mi bylo sděleno, že problém je u RCG, že oni s tím nic neudělají a "chytře mi poradili" ať tedy obchoduji jiný trh. Po 14 dnech to najedno zase vše fungovalo bez problémů, kde byla chyba, netuším ...

- když jsem od nich odcházel, resp. když jsem chtěl převést peníze nazpět, ptal jsem se dopředu na veškeré podmínky převodu. zde je výsledek mých dotazů a skutečné reality

K nim jsem fundoval účet v EUR do londýnské banky, kde RCG má veden EUR účet (GF jako takový svůj účet žádný nemá). Ty převody byly v rámci EU a tedy prakticky bez poplatků. Po celou dobu jsem měl tedy účet vedený v EUR a protože jsem obchodoval US trhy, tak se pro každý obchod vždy provedl přepočet na USD dle aktuálního kurzu. Když jsem tedy požadoval převedení zůstatku zpět, psal jsem, že předpokládám, že mi zbytek pošlou jako EUR-platbu z toho londýnského účtu. Na tento dotaz mi nedokázali odpovědět, což mne trošku překvapilo. Byl jsem tedy seznámen s tím, že za převod mi bude stržena částka 25 EUR, toť prý vše. Výsledek ... platba dorazila skutečně v EUR na můj EUR účet, odesláno z USA, GF si naúčtoval 25 EUR, jejich banka 12 EUR za odchozí platbu mimo USA, moje banka 10 EUR za příchozí platbu mimo EU ... celkové skore 47 EUR za převod. Vůbec jsem nepochopil, proč že to nedokáží odeslat z toho účtu na který jsem celou dobu fundoval.

- jinak ke Kuželovi ... já osobně proti němu nic nemám, jako zaměstnanec GF plní své povinnosti myslím na výbornou, na jeho rady ale (byť je myslí třeba i dobře, nemyslím, že by v tom byl z jeho strany nějaký zlý úmysl) moc nedejte a používejte svůj mozek, případně to konzultujte s někým zkušeným. Jak později zjistíte, často bohužel píše úplné nesmysly ...

P.S. pokud by náhodou tento příspěvek p.Kužel v budoucnu někdy četl, tak snad to pochopí a neurazí se, nemám v úmyslu ho tím nějak shazovat, snažím se jen vystihnout realitu, kterou jsem takto vnímal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jen pro upřesnění, global futures je tzv. introducing broker, RCG je tzv. clearing..toto je zcela běžná věc a obchoduje tak drtivá většina retail traderů..tj. není to žádný podvod nebo "jakoby broker", je to zcela legitimní subjekt, kterých je spousta a které využívají miliony lidí..na RCG je napojeno přes 150 brokerů po celém světě..dokážete si představit, že by všichni klienti byli přímo u RCG? na odpověď ze supportu byste pak zřejmě čekali hooodně dlouho...

info k introducing brokers viz např. commodities.about.com/od/findingabroker/a/What-Is-An-Introducing-Broker.htm

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

a ještě jen poznámka ... ke GF asi bude mít tendenci hlásit se většina zájemců o trading, kteří mají problémy s angličtinou ... je to pochopitelné, jako jeden z mála US brookerů nabízí podporu v CZ (konkr. tedy čechoamaeričan Mr.Kužel), a byl to i můj případ ... ovšem pozor na to ... Kužel má poměrně velmi omezené možnosti a pravomoci řešit různé problémy, které nastanou ... v ten okamžik vás okamžitě nasměruje na příslušný email nebo tlf.číslo v rámci GF, kde budete muset stejně komunikovat anglicky ... takže během času, pokud narazíte na problémy, tak zjistíte, že deklarovaná podpora v CZ je vám skoro k ničemu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to johnyw:

sám už mám nějaké zkušenosti s GF i s panem Kuželem,ale to vyjádření : "píše úplné nesmysly" se mi nezdá.
Asi by to chtělo rozebrat, co konkrétně tím máš na mysli?
Mě osobně začaly docházet některé jeho rady až časem, kdy jsem sám sobě během zhruba dvouleté každodení praxe na trzích dokázal, že to tak zřejmě bude.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ještě bych také doplnil, že je sice pravda, že například v technické podpoře k platformám toho v GF moc nezmůžou, ale když jsem v případě platformy Gzt od OEC napsal přímo na OEC, tak mě, bez toho že by se mojí námitku nebo žádost vůbec snažili vyřešit, jen suše odbili, o proti tomu je spolupráce s panem Kuželem na podstatně lidštější úrovni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

opět předesílám, že v této diskuzi nemám a ani jsem nikdy neměl žádný úmysl navážet se do p.Kužela .. ale pokud se mám pokusit obhájit to co jsem uvedl, tak prostě uvedu jeden příklad za všechny ... nejlepší by asi bylo překopírovat sem nějakou naši minulou vzájemnou mailovou komunikaci, ale ač toho mám archivovaného celkem dost, tak tenhle mail jsem již asi smazal ... takže již jen překopíruji vzpomínky .... o co tenkrát šlo ... já obchodoval sezonní spready a řešili jsme něco okolo výše marginů ... p.Kužel mi neustále vysvětloval, že do obchodu nemohu vstoupit jedním příkazem, že musím postupně zadat obě nohy a přitom nesmím překročit Margin Excees Deficit, tedy že si přitom musím bedlivě hlídat velikost svého účtu vzhledem k otevírané pozici .... vůbec mu přitom nevadilo, že předtím již několikrát jsem mu vysvětlil, že obchoduji přes jejich platformu TT2, která naopak přímo podporuje zadávání spreadů jedním kliknutím ... nějak jsem to dodneška nepochopil ... prostě on tvrdil stále své, nemělo smysl ho přesvědčovat, že je úplně mimo ... a takovýchto příkladů bych postupně našel více

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...