Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

vyber brokera


Hitman85

Doporučené příspěvky

to Martinicz

Ja som si po mesiaci veľmi úspešného odskúšania dema IronFX u nich otvoril živý účet a sklamanie.
Pomalé reakcie na zadávané príkazy, veľký sklz /slippage/keď je graf v pohybe, bežne cez 3 pipy. Keďže sa venujem skalpingu potrebujem okamžitú exekúciu. Hľadám vhodnejšieho brokera, účet idem zrušiť...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 899
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý večer,
Už pár hodin brouzdám po stránkách Trade statition a Interactive brokers resp. po jejich cenících. U TS je napsáno $1.14 per side, u IB $0.85 bez dalšího upřesnění- pouze komise. Chtěl bych se zeptat jestli si správně vykladám, že u TS to dělá $2.28 RT a u IB $1.7 RT.
Děkuji, Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To záleží na tom, co obchodujete. Pokud mluvíme o futures, poplatky jsou zde:
www.tradestation.com/pricing/futures-pricing

Cena se tvoří tak, že TS si účtuje podle zobchodovaných kontraktů v daném měsíci, prvních 300 je za 1.20USD, třistaprvní až tisící je za 1 USd atd... K tomu je potřeba přičíst exchange fees, které jsou uvedeny v záhlaví tabulek u příslušných symbolů a pokud držíte přes noc, ještě 0.10 USD overnight fee. NFA účtuje pak 0.02 USD. U ES jde tedy o 1.20 + 1.14 + 0.02 = 2.36 USD za kontrakt při vstupu, to samé při výstupu, RT tedy 4.72 USD.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím,
otevřel jsem si účet u IB, abych mohl intradenně papertradovat na ostrých datech. Používám NT a chci si tam nastavit komise atd pro trh NQ, abych měl nezkreslené výsledky pro hodnocení.

Výši komisí jsem našel takovouhle (mám nastavený účet jako Cost-Plus Tiered):
Ceník pro Cost-Plus Tiered
www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=commission&p=futures1#tiered

Cost-Plus Tiered Commission per Contract
Volume (per month)2 USD

A ještě se tam počítá:
CME (Electronic-Globex) Exchange and Regulatory Fees
Product Group Currency Tier I Tier II Tier III Tier IV Tier V
E-mini Equity (NQ) USD [bold]1.14 [/bold] 0.49 0.49 0.75 0.75

Z

Celkem by to tedy podle mě mělo být 0,85+1,14=1,99 a to *2 = [bold]3,98 RT. [/bold]

Spočítal jsem si to dobře nebo je ještě někde nějaký poplatek, který jsem nenašel?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den,

hledám brokera pro PC platformu MT4, mám tu tři kandidáty, které jsem našel, ale nevím kterého si zvolit, resp vás žádám o osobní zkušenost/názor nebo jiný návrh brokera, který podporuje MT4.

1) coloseum.cz - z jejich videí na youtube se zdají jako fér, ale min vklad je 2000USD, což zatím nemám - takže ton je celkem nereálný

2) XTB - po nějakých pročtených příspěvcích zde nevim jestli je dobrej či ne, jestli opravdu natahuje spready...

3) markets.com - o tom jsem moc recenzí nenašel. Mám u nich otevřený demo a zdá se to celkem dobrý, ale nemůžu srovnávat - jsem amatér.

Obchodovat bych chtěl komodity a forexy. Základní vklad bych měl (ikdyž je to asi málo) 10000,-
Děkuji za odpovědi :)

DCH

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

K XTB bych nešel ani náhodou, spoléhat na polský bankovní dohled bych opravdu nechtěl.
Nemluvě o docela vysokém minimálním vkladu (pro začátečníka) 10000Kč u základního, 20000Kč u standard účtu.

Máte nějaký extra důvod vybírat mezi českými apod. brokery?

Vybíral bych si spíše mezi americkými brokery, už jen proto, že vklad můžete mít u forexu i pod 100usd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DavidCh:

Mark.com, 5..+ a jim podobní jsou šme.di a pod.odníci. Coll a xtb jsou na tom o trochu lépe, ale taky to není ideál. Porozhlédl bych se jinde - existuje spousta srovnávacích stránek, které se orientují na celý svět, ne jen na náš český brčálník.

A určitě nedej na mazaní medu kolem úst - větši z nich má perfektně zmáknutý marketing, ale to je tak vše.

Kapitál viz. odpověď mesik - to bych to raději utratil. Vykašli se na FX, šetři a po tu dobu dělej paper na komoditách a pak si najdi pořádného "futkového" brokera.

A už vůbec bych se netlačil do MetaTraderu nedejbože v kombinaci s MarketMakerem. Sám Metaqoutes dává k dispozici utilitu, která dokáže manipulovat s cenami (i když její používání údajně pokutuje). U MM brokerů hrozí velký slipp, rekotace cen, rozšíření spreadů a nejhorší je, že jejich příjmech je nejen ten šílené spread (např. v porovnání s poplatkem za RT u IB), ale i případná ztráta tradera. A to už je na pováženou, bereme-li v úvahu fakt, že MM broker mi vidí do karet!!!

Pokud bys chtěl skutečně českéhé FX brokera, pak mám pocit, že Coll mají STP účet, ale to už je tedy jednodušší oslovit brokera, prostřednictvím kterého obchodují a vyhneš se zbytečným poplatkům Coll, u xtb bys musel mít na STP účet sto litrů:)

foglik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K prispevkum vyse:
Ja bych americkeho fx brokera nebral(leda evropskou pobocku US brokera), protoze tam skoro kazdy rok upecou nejakou regulaci, ktera muze poradne zamichat kartami a narusit vase plany (zruseni paky na metals, zruseni CFD, zavedeni FIFO..) a kvuli toho mate vetsi svobodu vsude jinde.
Nejlepsi podminky pokud jde o spready a swapy v soucasnosti nabizeji australsti, potazmo novozelandsti brokeri (Pepperstone, IC markets, Axitrader atd).
Evropsti brokeri jsou taky zajimavi - mivaji nejlepsi podminky pro ochranu vkladu, jako segregovane ucty, pojisteni obchodnich uctu v radech desitek tisic eur; vklady a vybery v EURech jsou diky SEPA platbam levnejsi, (v eurozone je i cast poplatku zdarma, coz muze v procesu fundovani uctu-prvni vyber usetrit az okolo 30EUR). Regulaci v evrope je hodne, takze si zjisti konkretni specifika u vybranych brokeru.
Pokud bys chtel obchodovat futures indexy, ale nemas dost penez, doporucuju fx brokera Oanda europe a trh SPX500 - da se obchodovat s tick size 0.25USD(spread 2ticky), pricemz u futures e-mini SP500 je 12.50USD(spread vcetne komisi cca 1.3tick).

Pokud jde o tuzemske brokery, jediny broker ktery nema premrstene spready a swapy ve svetovem meritku jsou Admiral markets, s nima zadny problem nemam, ale je fakt ze filly nejsou rychle, takze ke skalpovani to neni.

Jinak pro porovnani nakladu mezi jednotlivymi brokery se koukni na myfxbook.

A zpocatku bych se hlavne vykaslal na futky, tam je skolne az prilis drahe, u fx brokeru se clovek muze naucit totez a nemusi to tolik bolet. Myslim ze kdo s fx okusil svobodu position sizingu, mnozstvi trhu a svobodu v delce drzeni, nebude mit duvod prechazet na futky. Ze clovek naleti pochybnym brokerum je u fx mozne, ale to chce holt hledat informace a reference.

foglik - slippage hrozi u ECN taky a rozsirovani spreadu je tam uz z povahy veci samozrejmost. Jestli by ses citil podveden, muzes pouzit na MT4 pouzit indikator co ti ukazuje spread v realnem case.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
po dlouhém testování a šetření jsem se dostal k založení účtu. Potřeboval bych se jen ujistit, jestli vše chápu dobře:
Všechny testy jsem prováděl na SCH, vše ok.
1. Abych mohl live obchodovat na SCH a pracovat tak s programem, který znám, tak musím platit pronájem platformy ve výši 27/45$ (package 3/5) + komise brokerovi, který je uveden na stránkách SCH. ?
2. Pokud bych si založil účet u Open E Cry, mohl bych posléze používat jejich platformu (která je podle mého velmi solidní, jen si na ni musí člověk zvyknout) s daty zdarma. Tudíž bych platil jen komise (E mini russel 2000 = 4,9$kontrakt/RT). Čili měsíčně o 27/45$ méně, než kdybych zůstal a obchodoval live na SCH. ?
Možná to tady někomu přijde úsměvné, že řeším nějakých 27-45$/měsíc, ale když v tom člověk jede třeba rok, dva, ..., tak to v součtu může být dost - což mi přijde zbytečné platit, protože platforma od OEC je dobrá a po založení účtu přes ni můžu obchodovat oproti SCH zdarma.
Pokud se zde najde někdo, kdo mě toto potvrdí nebo poradí, byl bych rád.
Děkuji.
Lukáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Moc děkuji za odpovědi.

A to jsem v markets.com pozitivně doufal... No když to shrnu, tak u nás v Čechách moc na výber není. Je mi jasný, že ve světě toho bude mnohem víc a díky konkurenci i nižší ceny...

Důvod, proč sem chtěl českýho brokera je, že u zahraničního bych měl problém s komunikací - neumím dobře anglicky.

MT4 asi proto, že jsem kdysi pročítal tohle vlákno (a spoustu jiných zdena webu) a někdo si MT4 chválil, tak jsem si ho stáhl a teď už dva měsíce jedu demo v něm -> naučil jsem se v něm a tak jsem ho chtěl upřednostnit. Když mi poradíte jinou platformu, budu se klidně učit v ní... Jen bych asi upřednostnil, aby byla zdarma, nebo alespoň zdarma demo na vyzkoušení "oťukání si programu".. Děkuji :-)

DCH

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Martine,
díky za radu. Ale plánuji obchodovat pouze hlavní obchodní hodiny - 1530 - 1730 našeho času - snad výpadky v takovém měřítku nebudou časté.
Teprve až po Tvém komentu, jsem si všiml, že platforma GZT je (snad) úplně stejná jako od OEC.
Rozumím tedy tomu tak, že vše, co jsem zmiňoval v předchozím komentu, jsem pochopil správně?
Ať se daří!
Lukáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...