Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

Zajímavý broker s platformou Metatrader by mohl být FXCM. Jde o kapitálově silnou společnost, jednoho z největších forexových retailových brokerů, v porovnání s ostatními forexovými brokery mají velmi vysokou likviditu, vzhledem k likviditě mají i dobré plnění pokynů (alespoň se tím chlubí na svém webu), účty otevírají i v Eurech, spready jsou slušné (od 2 pipsů), účty otevírají od 300 USD...

Metatrader chystají od příštího roku, jejich současná platforma ale také nevypadá špatně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Návrat ke kořenům ;)
Tak po několikaměsíčním testování několika brokerů využívajících platformu MT4 se opět vracím k XTB. Možná je to vzhledem k mým předešlým příspěvkům překvapující. Ano to jistě je. Testoval jsem DEMA Mig-u, Interbank a FXDD. FXCOM dosud MT4 nespustil, přestože to sliboval. Každý z výše uvedených brokerů má trošku jiný přístup, jiným způsobem funguje rovněž trailingstop, jsou jiné spready atd.. XTB byl jednim z njkhorších v otázce výše spredu, i zadáním kotace. Ikdyž u Interbank i Migu se ča od času stalo, že pokyn byl sice proveden, ale ne za takovou cenu, jak jsem požadoval, ale za takovou, která byla časově nejblíž k potvrzení o uzavření pokynu. Pro mne je ale více přijatelné info o změně kotace, než aby byl proveden pokyn za cenu, kterou jsem nepožadoval. Jak jsem byl informován, tak také spraed u XTB se bude v nejblišší době snižovat především u měnových párů. Co se týče spolehlivosti připojení, je to u všech přibližně stejné, jen občas vypadávala Interbank, ale to je asi jen u dema. Nechci příliš otravovat, ale po všech pro a proti, ikdyž se skřípěním zubů, jsem se přeci jen rozhodl pro Brokera, který je v Čechách. Mnoho důvodů zde již bylo v jiných příspěvcích zmíněno. Jedním z těch, který jsem nezaznamenalvšak je složitost s otevřením účtu u zahraničních brokerů. U XTB nikdo nepožaduje notářská ověření, ani jiné zpoplatněné úkony. Také časové rozpětí je u XTB nesrovnatelně lepší. A trader může začít obchodovat ihned po složení požadované částky. O výhodnosti obchodvání v USD či EURECH je škoda mluvit všichni víme, jak se kurs rychle mění. Výsledkem je, že opět budu obchodovat měnové páry s XTB. ale pro Futures a další obchody je mým favoritem jednoznačně Striker.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravim vsechny,
jakozto amatersky trader co jede 4 mesice na demu u X-Trade bych se rad presunul do dalsi faze a zacal na ostro se skutecnym uctem.
Mam jeden dotaz na zkusene uzivatele(ostré uživatele) vyuzivajici X-Tradee Brokers.
Napr. u indexu jako CHICASH dochazi casto k cenovemu skoku otviraci ceny na zacatku obchodniho dne oproti konecne cene pri ukonceni obchodni doby. Nastavenim StopLoss se mi v demu obchod uzavre na stanovene castce i presto dojde-li k tomuto "skoku".
Zajimalo by mne, zda je tomu opravdu tak i v pripade skutecneho realneho obchodovani.
Opravdu neprodelam vice nez dovoluje StopLoss i presto ze po ukonceni obchodni doby se nasledna cena v nový obchodní den objeví uplne nekde jinde?

Mate nekdo s timto zkusenosti? Velice rad bych znal odpoved, jak to funguje na ostrem uctu.

Dekuji moc za jakekoliv nodezvy

S pozdravem Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to markon

Takova zprava mne moc nepotesila. Znamena tedy ze demo se v tomto pripade chova jinak nez skutecnost? V pripade demouctu se opravdu uzavre na mnou stanovene cene. Zkusim se na to schvalne optat jeste prmo u xtb ;)

Jací ze broukeri mi v takovem pripade muj stoploss vyplni? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V podstatě vznikne něco jako gap, obávám se, že to žádný broker nevyplní, ale mohu se mílit. Podívej se třeba na Měnový pár USD/JPY z 1.2.2008 v 14.29 - 14.30 a pak další 15.59 - 16.00 hod. Pak se to sice o několik desítek minut vyplnilo samo, ale byl-li by trend opačný, žel smůla. Pokud mám info je to jev na všech trzích viditelný počínaje forexem konče Futures na Mini-Russelu. Prostě je to riziko. Osobně obchoduji na FX i Futures intradenně.To riziko, že se mi stane podobná věc je tudíž nižší, jelikož u toho sedím a mám to pod kontrolou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

markon, sopen:

Pokud vím, tak pokud cena přeskočí gapem tvůj SL, tak tě to vyhodí na první otevírací ceně po gapu. Takhle to podle mne funguje u všech brokerů. Broker(a teď mám na mysli futures brokera) neovlivní, jestli vznikne gap nebo ne. Na vstupu můžeš gap eliminovat příkazem STOP-LIMIT, ale u SL to neovlivníš. Bohužel, příkaz STOP-LIMIT XTB nenabízí. Forexoví brokeři si mohou s cenou dělat prakticky co chtějí(i vytvářet gapy) kdežto na klasické burze tohle není možné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Obávám se, že nemáš pravdu. Chápu-li gap správně, tak jde o rozdíl mezi uzavřením pozice a otevřením pozice nové. Svíčky se sice mohou u jednotlivých brokerů nepatrně lišit, nicméně si myslím, že jde pouze o neptrné odchylky. Měl jsem možnost vyzkoušet několik brokerů se stejnou platformou a došlo-li ke gapu, tak byl všude + - stejný. Pokud se vychází z reálných dat, tak si myslím,že to ani jinak nejde. Co se týče futures, nevím, ale myslím, že je to obdobné. Data jsou přeci pro všechny stejná.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Forexik:

Koukni na tohle: tradingeducators.cz/prohlaseni_forex.php
Nemám důvod nevěřit Joe Rossovi.
Ujasnilo mi to spoustu věcí. Část textu je níže.

"Co je to opravdová cena? Forexový broker Vám může nabídnout pouze takovou cenu dané měny, jakou mu okótovala banka, přes kterou obchoduje. Banky mají odlišné ceny. Nikdy nevíte, jaká je reálná cena, protože neexistuje centrální burza, přes kterou by protékaly všechny ceny. Kromě toho, že neznáte opravdovou cenu, můžete být také podvedeni tím, že broker vychýlí reálné ceny. Forexoví brokeři to dělají velmi často."

Myslím, že forexový broker si může dělat s cenou opravdu co chce. Nedělá to ale tak okatě nebo nevychyluje ceny tak hodně zřejmě proto, aby od něj všichni neutekli. Tu možnost ale má!
Gapy na forexu nejsou moc časté díky tomu, že se obchoduje prakticky nepřetržitě. U pitových futures trhů jsou gapy naopak hodně časté a běžné, protože mezi uzavřením trhu dnes a otevřením zítra je velká časová mezera, ve které se mohou objevit nové zprávy, nakupit velké množství nákupních příkazů a proto vznikne gap.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...