Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

to cipinek: no v jedne veci se celkem pletes... at uz nekdo nakupuje marketem protoze chce vstoupit do pozice, nebo z ni je nucen vystoupit na SL, porad je to market prikaz, ktery muze pohnout cenou v pripade, ze zrovna na aktualni cene neni odpovidajici limitni nabidka, cena se proste pohne vys a je jedno, jestli to dotycny tim marketem posunout chtel nebo ne... proste to posune, kdyz se nedokaze zparovat zde, tak jde na nejblizsi cenu, kde to dokaze... kdyz bude market prikazu jednim smerem mnohem vic nez limitnich objednavek v ceste, cena se bude hybat danym smerem...

proc ted studuju footprinty a orderflow? zjednodusene proto, ze v obdobi zvysujici se volatility trh prostreluje S/R urovne o vice ticku nez obvykle nebo jimi uplne projde bez zastavky... footprinty se zdaji jako zajimava cesta k presnemu casovani vstupu na danych S/R urovnich, zjednodusene receno pokud cekam, ze urcita uroven ma sanci trh obratit, tak se na ni musi projevit taky nejaky tlak objednavek mym predpokladanym smerem, pokud tam zadny tlak neni, moc sanci na zvrat daneho trendu asi nebude... cena neroste/neklesa sama od sebe... hybou ji market prikazy a je celkem jedno, jestli jsou cilene nebo vynucene... markety proste hybou trhem tecka :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to cipinek: ty si myslis, ze cena na S/R urovne reaguje sama o sobe? :)) z toho prispevku to tak vazne vyznelo, ale je to neskutecna blbost... cenou prece hybou obchodnici svymi prikazy, nehybe se sama od sebe... co si myslis, ze se stane, kdyz se cena zespodu dostane na S/R a pro prival nakupnich market prikazu neni v ceste dostatecny pocet prikazu limitnich, se kterymi by se zparovaly? myslis, ze i presto se cena zastavi a otoci na S/R urovni, jen proto, ze mas caru v grafu? predpokladam, ze to si nemyslis, nebo v to aspon doufam... :)

ja s/r urovne bral vzdy jako mista, ktera si obchodnici pamatuji a budou u nich chtit provadet nejakou akci, ktera muze mit potencial nabidnout pekny obchod, ze zacatku jsem na nich naskakoval pri naznaku prvniho protipohybu na dane urovni, posleze jsem presel na agresivnejsi naskakovani na falesnych prurazech danych urovni...

prvni naznak obratu vsak muze byt jen mikrokorekce a kde cekam falesny pruraz, muze prijit platny... orderflow vnimam jako takovou cestu, ktera je nekde mezi obema pristupy a zatim ji jen zkoumam, jeji zapojeni jeste na poradu dne neni, ale vypada to, ze dokaze odfiltrovat radu nepeknych obchodu, kde k zadne vyrazne reakci na S/R uroven nedochazi, a vcas upozornit na moznou zmenu smeru... pokud se tohle potvrdi, nevidim jediny duvod, proc bych to do sveho tradingu nemohl ci nemel zapojit... mym cilem je velmi ziskove obchodovat, ne si dogmaticky zavirat dvere k jakmukoliv dalsimu poznani, jez mne muze (a uznavam, ze obcas i nemusi) posunout dal na ceste k cili...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ano, já jsem přece neřekl, že stop-loss není market příkaz, buy stop nebo sell stop je příkaz, který se změní do polohy market, proto tam také chytáš velice oblíbené skluzy při plnění jak při vstupu tak při výstupu z pozice
ještě k tomu přidám to, že ty nemůžeš vědět, jestli se tam právě teď náhodou nebijí proti sobě velcí kluci, kteří tam vstupují nebo vystupují z trhu market příkazy a mají sílu pohnout s trhem do určitého směru bez ohledu na čekající limitní objednávky malých nebo bezvýznamných hráčů

cena jde prostě tam, kam ji pošlou velcí hráči, ty se musíš naučit kam je větší pravděpodobnost, že ji velcí hráči pošlou...

to je jenom tvoje iluze, že se to musí projevit, ty budeš čekat, že se po pádu ceny trh obrátí, ale to chvilkové obrácení ceny zpět vzhůru bude jenom znamenat, že někdo uzavřel ziskovou short pozici, ty tam uvidíš, jak se cena na malý okamžik zastaví a pak trochu roste naskočíš tedy do longu a v tom okamžiku se to zhroutí ještě do větších hlubin a končíš za pár vteřin na stop-lossu :)

taky až budeš někdy sedět u grafu a budeš mít poznačenou S/R úroveň, tak při jejím překonání dochází k tzv. puknutí ceny daným směrem, které je ale následně zlikvidováno zpět, jsou tam zasažené stop-lossy, které sice cenou pohly, ale pak se cena hned po falešném průrazu otočí zpět a trh přejde zpravidla do nějakého většího či menšího rozpětí, je to klasická lákačka na falešný průraz, který ihned končí stop-lossem

odrazy a průrazy S/R úrovní vyhledávej na 30ti minutových a vyšších time-framech a vstupy časuj na 1-2 minutových grafech, nebuď moc chamtivý, měj optimální stop-loss a choď do každého validního signálu, ještě je třeba vydělat maximum na velkém pohybu a moc neztratit, když se trh pohybuje v malém rozpětí, tam vůbec neobchoduj, buď na trhu každý den a to by bylo, abys nebyl v zisku... :) :) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to cipinek: clovece mluvis jako nekdo, kdo ma vse v maliku a stovky procent rocne intradennim tradingem nejsou problem :) pokud tomu tak je, vsichni budem jen radi, kdyz sem prispejes svymi obchody a neco nas naucis, ale obecne reci typu zisky nech rust, ztraty osekavej apod. tady uz asi nikoho moc dal neposunou :)

S/R z vyssiho tf (30 min) obchoduju uz radu mesicu, vstupy casuju na 2 min grafu, obchody sem davam kazdy den, v plusu dlouhodobe jsem, ale zadne zavratne zisky z toho nejsou, na obzivu to zatim neni... :)

prave to, jestli tam do toho biji nebo nebiji velci kluci je z orderflow rozhodne citelnejsi nez treba z volume ci svickoveho grafu... volume je pouhy soucet zobchodovanych kontraktu, na orderfwlow vidis, ze se treba totalne vyparily agresivni prodeje, zatimco nakupy rostly... celkove volume je nizsi, ale kupcu z nejakeho duvodu dramaticky pribyva... tyhle informace ze svickoveho grafu nejsou vzdy na prvni pohled patrne a ve spravnem kontextu mohou byt cenne...

ale pokud dokazes intradenim obchodovanim generovat rocne sestimistne sumy, nebo se tim aspon uzivit muze ti to byt jedno :) me vzdy zajimaly a stale zajimaji moznosti, jak zlepsovat sve vysledky :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dnes to po mne bylo vcelku slozite na cteni a probehly pouze dva obchody... v prvni jsem udelal chybu rizeni... a u druheho zpetne vidim poruseni pravidel, kdyz se jednalo v podstate o ctvrte priblizeni k hrane TR, kde uz hrozi mnohem vice platny break... na footprintech dokonce oba obchody vypadaly dost nesmyslne a misto nich se nabizel krasny long kolem 17:40... zajimave :)

29710

29711

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka : Nerád niekomu radím do jeho systému a ani na to nemám čas, ale napíšem ti pár poznámok k tvojmu screen a čo si z toho zoberieš je už na tebe.V grafe je hodne doležité v TA posúdiť vyššie timeframe, ale tým som sa nezaoberal, lebo obchoduejm iné trhy, ale PA je viacmenej univerzálna, takže to platí aj pre tvoj prípad. Na začiatku máš v elipse takz.meraciu čiarku, ktorá určuje začiatok trading range. Bod 2 je oblasť, kde máš flip a tam si podľa mńa mal vstúpiť z toho dovodu, že k priblíženiu alebo dotyku lokálneho supportu je dosť miesta.A je nutné využiť prvý pokus. Ono totiž nikdy nevieš, či vznikne trading range, či cena prerazí ešte nižšie, či je koniec korekcie a nástup do povodneho longu. Až si všimneš bod 3, tak knoty svičok sa priblížili k lokálnemu supportu a odrazili up. Z tvojho vstupu už nie je isté, či znova otestujú ten support, alebo už vytvorená mini 123low, už v TR signalizuje long, preto tam máš už menej pravdepodobný obchod s menším rozsahom pohybu short i keď sa ráta s pokračovaním TR. V bode 4 by som ťa upozornil, aby si si vyrátal počet sviečok od základnej meracej čiarky trading range a spolu s ňou je to 20. Už po 11 sviečke v meraní tohto rozsahu si v trading range.Od 21 a vyššie sa priam vzorovo čaká na break - out v tomto prípade si rátal, že z hrany TR pojdeš down a vobec si nevzal do úvahy rozsah rading range, počet sviec a to riziko a preto je tam ísť takto podĺa mňa zlé.Ideš tak prakticky proti logike formácie a v takomto mieste len zvyšuješ riziko straty.

29715

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to truncus: prvni short na flipu jsem vzit chtel, ale obrat probehl prilis rychle, musel bych to brat limitem uz pri doteku aby se to dalo stihnout... a flipy ve dnech, kdy se obchoduje spise v range, beru limitem dost nerad... ale jinak mas pravdu to byl platny signal...

co se meho vcerejsiho prvniho obchodu tyce jednoznacne mel byt ukoncen pri naznaku problemu ve stredu trading range, co se samotneho vstupu tyce, z hlediska meho OP to bylo jeste v poradku, ale opet souhlasim, ze situace nebyla idealni, cekal jsem odraz zpet do trading range, ten prisel, ale obchod jsem neukoncil, kdyz se trh uprostred range v podstate zastavil. Druhy obchod muzu opet souhlasit. Zpetne jsem si uvedomil, ze v dane chvili uz rostla pravdepodobnost breakoutu a obchod uz tak podle planu ani nebyl... v range uz jsme byli prilis dlouho... zvlastni jak clovek dokaze urcita pravidla opomenout...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to aldanek: numbery sem muzu hodit pozdeji odpoledne z domu, delam si screenshoty, protoze na historickych datech ninji nefunguji, jak by mely, real time jsou data v pohode... (ninjatrader si historicka data uklada nejak jinak nez je potreba, takze po restartu konsole a znovu nacteni dat dostanes jiny cisla...) ale suma sumarum live footprinty naznacovaly maly risk a slusny potencial, bylo jasne videt, ze se to u urovne dost bije a nad high toho posledniho up baru uz bych v short obchode urcite byt nechtel (misto pro SL) :)

co se 17:28 obchodu tyce, 123 povazuju za zkompletovany az po platnem breaku bodu 2, tady pro mne platny nebyl a cekal jsem spis prechod do trading range, je taky videt, ze nas tak premyslelo vice, jelikoz to na nasich stopech pak pekne zrychlilo na tom breakoutu... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...