Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Nabídka a poptávka - Supply and Demand


rusty517

Doporučené příspěvky

Georgie Napsal:
-------------------------------------------------------
> U mne je
> úspěšnost 40-60 % (demo forex), 70-80% (akcie
> real). Nemám ponětí, proč.
>
Ja bych si tipnul ze Stoploss je podstatnym duvodem, co ti snizuje uspesnot. Koukni sem finviz.com/forex_performance.ashx?v=26&o=-perfdaypct
To co udelaji forexove pary za rok se kolikrat muze vyrovnat tomu co indexy udelaji za den dva. Takze jestli k obojimu pristupujes stejne, nedivim se ze mas rozdilne vysledky. Riskovat malo nerovna se koupit pocit bezpeci za cenu ztraty..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 504
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

kingie nevim co tim myslis nicmene jestli porovnavas procentualni pohyb na rocni bazi u men s denim pohybem akcii tak si myslim ze to je minimalne zavadejici. Samozrjeme veliskost SL by mela byt nejakym zpusobem vztazena k volatilite obchodovaneho instrumentu a Tf na kterem obchodujes tak aby te nahodny sum nevyhodil prilis casto. Staci trochu googlovat na oande naprikald najdes peken VaR calculatory co s nastavnim SL minimalne pomuzou. A nazaver citaci z materialu od Richarda Olsena (Oanda) ktera jen vyse zminene potvrzuje

The reason why you can make money is simple: during the course of one
year, the price risk is a lot smaller than the profit opportunity. The price
change from say the 1st of January to the 31st of December for a particular
exchange rate is 10, 20 or rarely 30 percent. If you sum up all price movements larger than 0.05% during the course of one year and deduct transaction
costs, then you could, with perfect foresight, earn 1600% without leverage - that is more than 50 times the risk of 30 percent, so a big opportunity
to make money does exist.
Trading is so difficult because of the volume in liquid
markets is speculative; only 2% is fundamentally driven. The 98%, the
speculative volume, is the major force of the market determining the price
trajectory – you need to understand the behaviour of the speculative
traders to make money

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Asi mi akcie více sedí, lépe rozumím korelačním vazbám a tak. Jak jsem ale říkal, zlepšuji se i na tom forexu, princip obchodování nabídkových a poptávkových oblastí je stejný na všem. Hlavně to tady nezačněme plnit příspěvky typu který měnový pár nebo index, či akcie se chová lépe. Chovají se různě, jako jsou různí lidé, kteří je obchodují. Pravý obchodník by měl dokázat být v plusu na všem, tak si to alespoň myslím já ...

Raději mi řekněte, co si myslíte o budoucím možném vývoji ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SaP mám pro korelaci, samotný index neobchoduji. Ale je nepsaným pravidlem, že tam, kam se SaP pohne, tam se pohnou i ostatní světové indexy a jednotlivé akcie.
Když se ale ptáš na ten TF, tak to od H4 výše ...

Dneska je to dost o korelaci, cokoliv obchodovaného v dolarech se teď pohybuje zároveň a relativně stejným směrem. Takže i třeba oblasti na SaP a EURUSD se dají využít coby vzájemný potvrzovací signál, obvykle tam trhy dorazí zároveň.
Ten pohyb na EUR/USD dolů by mohl být až ke 1.235, nevidím tam žádnou jinou poptávkovou oblast, která by splňovala kritéria, co myslíš?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak nám SaP a ostatní aktiva "drtí" nová momentální maxima :). Možná je čas zaměřit se na uzavírání pozic ... Během příštího týdne asi dojde ke konsolidaci a možná za další týden k poklesům, ale uvidíme, co nám PA poví. Podle analýzy jsme v nabídkové oblasti, takže vstupovat do long pozic by asi nebylo podle plánu, teda alespoň ne mého. Tady je libra-dolar, i když jen cvičně (tu)

21091

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Georgie, tipování je vždycky ošemetná věc, ale zkusím napsat pár slov na téma "SP500 včera, dnes a zítra" :)

Trochu mě překvapilo, že SP500 dokázal dnes uzavřít nad 1400. Technicky se mi jeví jako pravděpodobné, že příští týden bude SP500 víceméně konsolidovat mezi 1380 a 1420.

Fundamentálně vzato si myslím, že média trochu nafoukla problém kolem "fiscal cliff" v USA, tj. vzbudila nervozitu, že Obama a republikáni (mají většinu v Kongresu) budou mít problém se dohodnout na novém nastavení daní (podle mě je to celé trochu bouře ve sklenici vody, i když je samozřejmé, že kdyby býval vyhrál Romney, trhy by tak nervózní asi nebyly). Jinak si totiž neumím vysvětlit ten propad teď v první polovině listopadu, protože nějaká zásadní výrazně negativní data jsem nezaznamenal (naopak vcelku slušně se daří Číně - a to i technicky: viz třeba FXI nebo EWH). Z hlediska sentimentu je evidentní, že nás teď čeká předvánoční, tradičně "býčí" období ("Santa Claus rally"). Můj tip je, že o Vánocích bude SP500 někde mezi 1420 a 1460, ale vůbec bych se nedivil, kdyby se ještě někdy na přelomu listopadu a prosince objevil atak na poslední low (zhruba 1350). Ale samozřejmě nic negarantuju ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No tak ako vidime EUR/USD si to pekne namierilo hore, na prvej zone som skoncil BE+3 pip a na druhej zone som bol na SL. zaujmave sa cena odrazila od predoslej supply zony na 1.299 a trh sa zavrel. som zvedavy co bude buduci tyzden ci si to bude razit este hore. Na GBP/USD som dnes premarnil dobru sancu, na 1,593 som vahal nakupit, no nenakupil a za par hodin bola cena 100pips odtial. Musim sa este dost ucit :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Georgie Napsal:
-------------------------------------------------------
> SaP mám pro korelaci, samotný index neobchoduji.
> Ale je nepsaným pravidlem, že tam, kam se SaP
> pohne, tam se pohnou i ostatní světové indexy a
> jednotlivé akcie.
> Když se ale ptáš na ten TF, tak to od H4 výše ...
>
> Dneska je to dost o korelaci, cokoliv
> obchodovaného v dolarech se teď pohybuje zároveň a
> relativně stejným směrem. Takže i třeba oblasti na
> SaP a EURUSD se dají využít coby vzájemný
> potvrzovací signál, obvykle tam trhy dorazí
> zároveň.
> Ten pohyb na EUR/USD dolů by mohl být až ke 1.235,
> nevidím tam žádnou jinou poptávkovou oblast, která
> by splňovala kritéria, co myslíš?

Zdravím Georgie, víceméně s tebou souhlasím, něco podobného jsem zde v různých vláknech už párkrát zmiňoval a stále si za tím ohledně podobných korelací trvám a stojí za to je sledovat.
Jiný názor mám ale na to, co se pohne dříve :) SP500 je velice vážený index složený z 500 komponent z různých oblastí US trhu, každá z nich má v indexu jinou váhu stanovenou analytiky S&P. Je brán opravdu jako benchmark, protože dobře popisuje výkonnost a spousta investorů se se svým portfoliem srovnává právě s tímto indexem. Když se podíváš někdy při výsledkové sezóně na vyhlášení výsledků nějakého gigantu jako třeba Apple, Exxon Mobil, dejde v silným změnám samotné akcie a tím pádem i změně indexu, protože mají velké procentuální zastoupení.
Snad se mi to podařilo jednoduše vysvětlit a pomohlo to k pochopení.
Měj se
Dillinger

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tom_swing Napsal:
-------------------------------------------------------
> Georgie, tipování je vždycky ošemetná věc, ale
> zkusím napsat pár slov na téma "SP500 včera, dnes
> a zítra"
>
> Trochu mě překvapilo, že SP500 dokázal dnes
> uzavřít nad 1400. Technicky se mi jeví jako
> pravděpodobné, že příští týden bude SP500 víceméně
> konsolidovat mezi 1380 a 1420.
>
> Fundamentálně vzato si myslím, že média trochu
> nafoukla problém kolem "fiscal cliff" v USA, tj.
> vzbudila nervozitu, že Obama a republikáni (mají
> většinu v Kongresu) budou mít problém se dohodnout
> na novém nastavení daní (podle mě je to celé
> trochu bouře ve sklenici vody, i když je
> samozřejmé, že kdyby býval vyhrál Romney, trhy by
> tak nervózní asi nebyly). Jinak si totiž neumím
> vysvětlit ten propad teď v první polovině
> listopadu, protože nějaká zásadní výrazně
> negativní data jsem nezaznamenal (naopak vcelku
> slušně se daří Číně - a to i technicky: viz třeba
> FXI nebo EWH). Z hlediska sentimentu je evidentní,
> že nás teď čeká předvánoční, tradičně "býčí"
> období ("Santa Claus rally"). Můj tip je, že o
> Vánocích bude SP500 někde mezi 1420 a 1460, ale
> vůbec bych se nedivil, kdyby se ještě někdy na
> přelomu listopadu a prosince objevil atak na
> poslední low (zhruba 1350). Ale samozřejmě nic
> negarantuju

Ahoj tom_swing,
taky si myslím, že se kolem toho jejich útesu strašilo ažaž, velký klucí se už nějak dohodnou, ostatně tak jako vždycky :)Americe se v mnoha ohledech daří lépe jako ostatním, ikdyž se chystá šetřit. Ale jsou i tací, co i přesto vidí SP500 na konci roku 2012 na 1250. Otázkou je, jakou hru se budou pánové z Goldman Sachs snažit rozehrát, aby se jim tento jejich odhad vyplnil :S S Čínou a tvým tvrzením bych byl ale trošku opatrnější, ikdyž poslední PMI od HSBC z výrobního sektoru dopadlo dobře a Čína se tak dostala do pásma expanze (ale opravud jen slabě = 50,4), a to poprvé po víc jako roce kontrakce. A při pohledu na Shangai composite index bych jejich akciovému trhu taky moc nevěřil
(www.bloomberg.com/quote/SHCOMP:IND), přepni na 1Y. Za posledních 5let poklesi o víc jak 60%, něco s ním není v pořádku! ;)
A dlouhodobější predikce na SP500...nechme se překvapit, ale buďme připraveni!
Dillinger

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dillinger, co se pohne dříve, těžko říct, ale když už jsme u toho SaP, tak jsem si srovnal myšlenky a udělal takovou svoji analýzu, tak ji sem hodím. Fleisi, ta libra vypadá z dlouhodobého pohledu růstově, ale tady o tom píše pan Doctor zajímavě, doporučuji přečíst (tu) http://www.acegazette.com/en/community/ace-forum/trade-journals/1173-the-doctor-s-patients.html?start=350#9682

21104

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...