Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

chtěl bych se Vás zeptat na trh E-Mini NASDAQ. Máte někdo zkušenosti s tímto trhem? Myslíte, že je vhodný pro začátek? Zdá se mi, že je to dobrý trh, ale nikdo se o něm tady nezmínil. Moje (zatím úspěšná, ale jen na papíře) strategie je založena pouze na prorážení S/R bez použití dalších indikátorů. Money management počítá pouze se 40% úspěšných obchodů. Obchoduji intradenně.

Pokud se někdo můžete podělit o svoje poznatky s tímto trhem tak, prosím napište .

Díky Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 years later...
  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim,koukam ze tohle vlakno asi nikdo nenavstevuje,zacal jsem obchodovat system FinWin prave na tomto trhu,jako asi vetsina zacinajicich,proto hledam nejake vlakno zamerene na tento trh,pokud existuje nejake vlakno ktere je jeste primo zamereno ne tento trh,prosim olink na to vlakno.Myslel jsem ze by mohlo byt dobre si tady treba ukazovat obchody provedene prave na tomto trhu,aby si clovek udelal lepsi obrazek jak obchodovat system,dostat cit ceho se vyvarovat ,nebo co clovek dela spatne.V backtestu vse jde jak ma system vydelava,ale naostro je to jine,zaprve hraje svoji roli psychika a zadruhe je treba rospoznat jaky obchod vzit a jaky ne a prave z grafu,kdyz clovek vidi jak treba obchoduji druzi se toho nauci nejvice,vidi veci ktere by jinak nevidel,neboli spise tak nepochopil z psaneho slova.takze budu rad kdyby se tady seslo par lidi co treba obchoduji stejny system FinWin na tomto trhu,nebo aspon obchoduji tento trh s jinym systemem a treba sem vlozili sve grafi pro ukazku jak treba obchoduji ,prtozo se v tom porad nejak topim a asi nebudu sam.Takze predem dik a Good luck
Binyxxx

Link to comment
Sdílet pomocí služby

binyxxx:

ono to neni ani tak o trhu, jako o Vas samotnem..je jedno jestli vam nekdo ukaze, jak presne obchoduje NQ a ukaze vam detailne sve vstupy primo na tomto trhu...je to o robustnosi vaseho systemu, ktery by nemel delat vyraznejsi rozdily mezi ES, YM, nebo treba NQ - zjednodusene..co z toho plyne? ze muzete vklidu sledovat vlakna, ve kterych se lide motaji kolem jinych trhu..nejde o presny detailni plan na ten ci onen trh, ale spise o inspiraci, kterou muzete nacerpat..ja napriklad rad sleduji jednotlive journaly ve VIP sekci (pokud tam mate pristup) nebo diskusi o nemeckych indexech..dal urcite muzeme zpomenout jeste vlakno o Price action, ktere jsem sice cele nikdy neprocetl, ale urcite je tam taky spousta zajimavych veci, kterymi se muzete inspirovat a na kterych muzete zacit stavet...

PS. sam jsem si vybral YM, o kterem se tu taky nijak zvlast nepise..takze vim, o cem mluvite..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to majkll
Diky,prave ze me jde hlavne o tu inspiraci,ze treba cloveka neco napadne,nebo vidi to co jindy v tom grafu nevidel a muze dale jit vice do hloubky systemu,prave vlakno zamerene na evropske trhy eurex www.financnik.cz/forum/read.php?7,121299,page=69 ,na ktere jsem narazil nedavno me dost pomohlo diky vecnym grafum od uzivatele Gladiator028,ale i ostatnich ucastniku toho vlakna,proto me take napadla myslenka obdobneho vlakna na e-mini nasdaq,tak abych nezakladal nove vlakno tak se patral a narazil na toto vlakno.Vim ze nejde tak o trh,ale prece jenom je dobre kdyz si urcity okruh lidi vymenuje sve poznatky primo z trhu ktey obchoduji.Takze diky za tvuj prispevek a doufam ze se nas najde vic co se zajimaji o e-mini nasdaq a budem se tady schazet pravidelne a pomahat si resit veci treba jen upozornenim na nejakou chybu,kterou on dela a poradit co treba dela on a co pomaha jemu,proste si navzajem pomahat primou ukazkou na grafech s uskutecnenych ochodu a tim se take ucit poznavat jakych chyb se dopoustime.
s pozdravem Binyxxx

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj, ja docela binyxxx-a chapu, ale i majklaa :) taky tedka papertraduju po duslednem backtestu NQ, jenze ono to neni tak uplne jednoduche mit robustni system, ani nevim co to znamena pojem robustni system, ja mam system otestovany na 07,08 NQ a kdyz sem si projel rok 08(do 9.mesice,v krizi sem nezapisoval) jatesterem3 pro optimalizaci MM ,proste najit ,,nej,, pt a sl tak to tedka papertraduju a vidim ze to tak extra nevychazi, minuly rok bych profitoval nekdy s pt na short klidne i pres 10B, a letos ma nq na mem volume 4000 problem pomali udelat 5b, takze nevim jestli toto je robustnost nebo jak pri obchodovani na pt a sl je najit robustnost,kdyz se trh meni a s nim i volatilita a pohyby. Takze cim dal vic prechazim na myslenku diskrecnejsiho obchodovani i v zacatku podle s/r hranic, protoze fixni pt a sl mi nefunguje a vidim to v trhu. Navic na to jak je levny me vychazi sl nejlip tak na 120 USD. Takze zkusim zmensit volume pro jemnejsi vstupy, s moznosti mit podstatne mensi SL ,okolo 50-60 USD, a profity asi taky nejak 50-100 USD, plus posouvat pri dravem pohybu pod Low , tot moje zkusenost z nasdaqu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mcwoj:

pod robustnosti systemu si ja osobne predstavuju zjednodusene to, ze system funguje jen s mensimi upravami na datech z roku 2006, 2007, 2008, 2009 atd..a stejne tak by mel robustni system fungovat pouze s mensimi upravami na ES, YM, NQ, FESX, FDAX..a nejlepe je, kdyz system nefunguje pouze intradenne na indexy, potazmo futures, ale i na dalsi instrumenty..

jde o to, aby se system napriklad uplne nezhroutil, kdyz jej pustim na stejny trh, ale napriklad jiny rok..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll: jasne,souhlasim sem mel takovy pocit ze to takto muze byt ale neumel sem to takto popsat, diky, asi de o to aby na vstupy(nake patterny) se aplikoval MM a fungovalo to, je to trosku vratka s nastavovanim pt a sl, proto od toho trochu odpoustim a priklanim se k zakladnim nastaveni pt a sl, a pak uz podle situace upravovat, snad premuzu chamtivost a to co v trhu chci videt a ne to co tam je :) protoze asi vystupy sou dulezitejsi nez vstupy, tak me matlo to ze system funguje jenze diky zmene VOLATILITE uz system se stejnym nastavenim PT a SL uz z vydelecneho je takovy kolem nuly, to sou ty drobne upravy ale ty delaji hodne drobne zmeny v nastaveni pt a sl, zvlast oproti min roku

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim,jsem rad ze se to tad trosku rozjelo a kazdy rekne sve poznatky,ja tedy jak se rika se porad ucim a posouvam se jinym smerem nez jsem mel puvodne,ale to asi kazdy,je treba se prizspusobovat trhu,ale ted co vysla skvela knizka od kluku tady z financnika sem se blize zameril na jejich patterny FinWin,samozrejme jsem si to prizpusobil trosku podle sveho,neco pridal od woodieho a vubec ted posledni dobou jak tak zkousim experimentovat tak zase se vracim k vecem,kterym jsem se ucil treba na zacatku a uz na ne malem zapomel,ale co se tyce SL pouzivam 80$ a PT si stanovuji fixni k nejblizsi hranici R nebo S,zacal jsem pouzivat Pivot points a clovek se az divi jak to na E-mini nasdaq vazne funguje s naprostou presnosti,samozrejme kdyz se cena blizi k nejake takove hranici posunu SL a cekam jestli treba trh jeste se nepokusi prekonat tuto hranici.Muj nejvetsi problem je ale prave se vstupama,rospoznat jestli se prave nejedna jen o falesny signal a stim mam prave problem,casto vstupuji do kazdeho signalu jen proto abych neco nezmeskal.Vetsinou kazdy ma problem s vystupem,protoze jak se rika kdyz vstoupis mas sanci 50/50,ja sice vstoupim a kdyz jde trh proti me cekam na zasazeni SL,alekdyz jde trh mim smerem vim presne na jake hrani vystoupit,kde hrozi mozny zvrat,ale jak rikam muj problem je rozpoznat platny vstup,protoze tim padem jak beru skoro vse je plno mich obchodu prave koncicich ze stratou na SL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak co se tyce SL ten mam 40 USD na Nq a absolutne mi to staci, sice jednou za cas me to z trhu vyhodi, ale v mem systemu ten sl staci.
Jinak trh se asi podle mne co jsem zatim ypozoroval obchoduje nejlepe Po,Ut,St. Zjistil jsem, ze ct mam nejvetsi ztraty, nevim cim, ale z backtestu a paperu mi to tak vyslo. Takze sem ct vypustil a hned se mi uspesnost zvedla na 70% kde se system drzi po celou dobu, zatim mi nikdy neklesl pod 70%.
PT zatim nemam stanoveny, ale vzdy kolem 15:40 tak min. jednou tydne udela trh vyrazny pohyb asi tak neco kolem 10-15 ticku a potom tak hodinku dve stagnuje, nebo pokracuje pomalym tempem vzhuru.
Co se tyce patku, tak ten obchoduji vyjimecne, nebot v patek je takovy zvlastni den na trhu..asi tim ze se blizi vikend.
Poznaky k odpoledni sanaci nemam, nebot zatim jsem nikdy neobchodoval, vetsinou obchoduji od 15:30-17:30 a potom jen sleduji trh, pokud je signal tak veznu obchod. Tzn. vice jak 3 obchody denne neudelam, a nekdy ani to ne.
Vetsinou 1-2 obchody.
Volatilita se mi zda vyborna.

jo a obchoduji s EMA, S/R, DT DB a pro iformaci s williamR%. na TF 2 min.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

binyxxx:

"platny vstup" je kazdy , ktery je podle vasich pravidel..nezalezi, jestli obchod skonci ztratou nebo ziskem - to je dulezite si uvedomit a netrapit se tim..az na zaklade backtestu poznate jestli jsou vase stupy uplne k nicemu, nebo maji dobry zaklad, ktery pujde vylepsit ruznymi filtry atd..

a abychom zachovali tema vlakna a nemluvili jen obecne, muzete treba pridat nejake svoje screeny s vasimi vstupy, pokud vas prave vstupy trapi..i z backtestu treba..statni je pak muzou okomentovat..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to h0moun

jo posledni dobou trh udela velky pohyb prave pri otevreni,ale kolikrat take se pohybuje v urcitem kanalu ale to prave jsou rychle zvraty a to prave kolikrat je falesny signal,pokud se ale podari vstoupit ,potom je to otazka par minut jak je trh dravej,ale zase v tomto pripade kolikrat musi byt vetsi SL.kolikrat prave sem byl vyhozen v tuhle dobu na SL a v zapeti samozrejme se trh vydal mim smerem.Take posledni pulhodinku obchodovani,pred uzavretim byva velky pohyb,vetsinou ale opacny,vetsinou jde potom proti smeru celodeniho trendu,mozna je to tim ze trhy otviraji amateri a zaviraji profesionalove .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to majkll

Screeny rad pridam,ale situace je u me takova ze obchoduji na dvou Pc,pres jeden provadim obchody pres platformu Strategyrunner ale veskere indikatory mam pustene na druhem Pc na Ninjatrader,takze bez indikatoru poze s holeho grafu by to nemelo cenu,ale polepsim se zacnu obchody provadet i pres Ninju,ale pristi tyden to jeste nebude to odjizdim m imo domov.Ale nejak tak sem si to tady predstavoval,ze nekdo ukaze sve obchody,jiny mu poradi a tim se aspon i ostatni lepe nauci.Jinak dik a tesim se na spolupraci az nejake ty screeny udelam

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Majkll,

já tedy moc s Tvým názorem na robustnost nesouhlasím.To že by měl systém více/méně fungovat na jednom trhu třeba jak píšeš 4 roky po sobě,to snad i docela ano,ikdyž člověk se musí přizpůsobovat asi pořád(volatilita,velikost kontraktu velikost účtu atd.) Je třeba si uvědomit,že většinou všichni pracujeme s relativně malýmy SL s porovnáním denní range a každý tick hraje velkou roly(určitě si sám zažil situaci,kdy se trh otočil třeba 1 tick od SL a pak z toho byl třeba plný PT,a to jsou ty rozhodující trejdy jak pro účet tak psychiku a důvěru v signál a systém.Takže podle mě je skoro nemožné jet třeba 4 roky stejný systém i na stejném trhu.(viz.výše zminované backtesty před krizí a v průběhu krize)
Co se týče robustnosti systému na jiných trzích tak to podle mě opravdu ne.Každý trh je jinak rychlý,kontrakt jinak velký,denní range úplně jiná atd.,tudíž musíš mít pro každý trh jiný systém(TF,SL,PT) a graf si na každý trh solo "nakoukat".
Pokud si to myslel samozřejmě v obecné rovině,třeba vstupy na DT či DB,tak máš samozřejmě pravdu,je jasné že tohle funguje úplně všude,to jsou regulerní situace v jakémkoli trhu na jakémkoli TF(1 min.,1 hod.,1 denní,či 1 týdenní),ale nedá se to označit za robustnost systému,že když umím zoobchodovat DT na trhu NQ a funguje mě,tak mě bude fungovat třeba na ropě či jiném akciovém indexu,nebo na jiném TF,každá situace,každý trh má zcela odlišný průběh a musí se ke každé přistupovat individulně.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak jo tady poslu usmevny screen jak se obchoduje s trendem :) vsimnete si indikatoru diky velke otviracce cci50(nahore) se ani nedostane pomali pod linku aby se mohl utvorit na finwin patern(pozn obchoduji jen BigV,2v,0/100) nevim jak s timto ,az sem nastoupil na tom vecku ,cos bylo 2v long tak me to krasne vykoplo na -85 USD, graf je vol 4000. chyba byla v tom ze sl mel byt pod tema low co vytvorili mini s/r.ale to by byl uz vetsi sl

9277

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...