Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

YM - Emini DJIA


1124fm

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 388
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to macrossoft: 1min je opravdu prilis rychly na to, abys stihal vsechno promyslet (pokud nejedes ciste mechanicky) a prilis rozkolisany na to, abys snadno nasel idealni mista pro SL, a to zvlast, kdyz je jeste moc hledat neumis... 2-3min graf jsou pro zacatecnika lepsi... a nikdo ti taky nebrani si graf obcas prepnout treba na 5-15 min abys videl snadneji ta mista, kde by mohl byt SL v bezpeci... samozrejme nez se pustis do obchodovani noveho tf ci tehle dulezite drobnosti se SL nazivo, radeji si je sam otestuj... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

7.5.2014 7.den LIVE Zdravim...tak dnes bol pre mna znova dalsi zaujimavy a novy den v tradingu. Po 16:00 kratko po vyhlaseni reportu mi akosi zmyzli dáta. Zostal mi prazdny graf a bola to pre mna upln nova situacia. Nebol som nervozny pretoze som nebol v ziadnej pozicii. Avsak ked nabehi data, nevsimol som si ze su pozadu o cca 4min. Vstupil som do obchodu a vysiel z neho so stratou. Dalsou. Potom som dostal signal a vstupil som podla pravidiel ale bohuzial, nevyslo to ani teraz. Kratko pred 18:00 som dostal znova signal, znova vstupil a znova so stratou. Zacalo to byt pre mna trocha deprimuluce. Po vcerajsom skrate dnes tri straty za sebou. Po 3SL som prestal na dnes obchodovat. Zacinam mat ale temne myslienky, ci ten prvy tyzden nebol len nahoda a teraz to pojde s equite tredom dole. Nemam zatial blok neobchodovania ale premyslam co s tym. Napada ma znova nejaky backtest, aj ked na druhej strane myslim si, ze po 7 dnoch by som asi o systeme nemal pochybovat a snazit sa obchodovat dalej. Nastastie chybnych uvazeni akymi su pridat kontrak aby som to dobehol alebo posuvat PT donekonecn aby som sa vratil na 0 ma zatial nenapadaju. Beriem to zatial ako nakup potrebneho materialu na trading. Jedno avsak v com vidim pokrok oproti vcerajsku je to, ze som vstupil vsade podla systemu, ktory som dodrzal . Aj led to znamenalo tri straty. Ta prva sa mozno nemala pocitat za stratu resp chybu systemu, Avsak beriem ju ako stratu a bodka. Otazne je ci sa hned utiekat k BT ak som mal v podstate 8 stratovych obchodov po sebe a teda brat to ako chybu systemu, alebo vcerajsi skrat nebrat do uvahy, kedze to chyba systemu nebola , ale moja Ma niekto na tuto situaciu radu ? Celkovy zaver z dneska 1.obchod -35USD 2.obchod -40USD 3.obchod -40USD Ale strasna bilancia ale ak by som mal zbilancovat kolko strat bolo pri dodrzani systemu, tak z 8 strat boli 3. Z toho dovodu riesim dilemu, ci obchodovat zajtra dalej alebo to nechat tak. Buduci tyzden sa k trhom nedostanem a teda myslim si, ze ak by sa do konca tyzdna este pohorsilo, tak by to bolo idealne na oddych od trhu. Premyslam aj nad tym, co bolo pisane v clanku na tejto stranke. Ak sa nedari, tak jednoducho obchodovat jeden obchod denne. Len tak mam trocha strach z toho, ze z 7 dni som mal prvy ziskovy len jeden. Za vsimnutie vsak stoji fakt, ze by som bol na tom aj tak lepsie ako teraz. Tolko pre dnesok. Dufam ze niekto skuseny poradi co s mojou dilemou a ci na cas prestat obchodovat.

28020

28021

Link to comment
Sdílet pomocí služby

8.5.2014 8.LIVE deň Tak dnes som mal asi o 16:14 prvý obchod. Videl som tam DT a zadal som príkaz na základe môjho signálu s tým, že som cenu už neposúval a nenaháňal som cenu. Príkaz bol vyplnený. Trh dosť bojoval s hranicou 16517, neskôr ju aj prerazil ale následne sa vrátil spať. Bol som v otvorenom profite 11 tickov a tu som mal zrejme posunúť SL na aspoň BE+1. Neskôr sa tak aj stalo a bol som vyhodený na BE+1. S obchodom som spokojný aj keď skončil -1,42 kvôli komisiám ale nevadí. O nič nejde. Hlavne že som dodržal plán. Bol som ale veľmi zvedavý čo sa stane s hranicou 16500 nakoľko ju trh krátko po otvorení takmer na cene 16500 preskočil. Druhý obchod bol na základe divergencie. Avšak nevyšla. Strata 40USD Bilancia za dnešok teda 1. Obchod 5USD 2. Obchod -40USD Ďalší stratový deň. Avšak dnes mám čisté svedomie. Bolo to podľa pravidiel. Jedno čo má mrzí je, že som v prvom obchode mohol vystúpiť na +12tickov, keď som videl, že sa to veľmi už nehýbe. Ale na to zistiť kedy vystúpiť, tak na tieto skúsenosti si ešte počkám. +screen

28037

28038

Link to comment
Sdílet pomocí služby

9.5.2014 9. LIVE deň Takže dnes som sa snažil vyčkať si na signál a vstupovať za cenu akú chcem. Nie priťahovať vstupný príkaz a naháňať cenu. Podarilo sa a to beriem ako pozitívum. Boli tri obchody. 1. Obchod 35USD 2. Obchod -40USD 3. Obchod +25USD Už dlhší čas bojuje trh s úrovňou 16500. Ja som pri prvom obchode sa snažil nastúpiť po odraze od S/R úrovne 16482. Zadal som príkaz a čakal na vyplnenie asi minútu dva. Predtým som to nerobil a príkaz sa naozaj vyplnil po krátkom čase asi minúte alebo dvoch. Avšak videl som tam ďalšiu S/R úroveň a pravdupovediac chcel som mať už konečne nejaký ziskový obchod. Tak som ho ukončil skôr. Videl som nástup nakupujúcich tak som vystúpil, čo sa ukázalo ako dobrá voľba. Druhý obchod mohol dopadnúť lepšie. Vstúpil som ale SL som nemal nad High swingu. Avšak aj keby, trh vytvoril ďalšie high a bol by som taktiež vyhodený. Pozitívum bolo to, že znova som počkal na vstupnú cenu. Posledný tretí obchod beriem ako najviac zbabraný. Aj keď skončil so ziskom 25USD. Zadal som príkaz aby som SL mal nad predošlom high . Trh bol celý čas maximálne 2ticky proti mne, čo bolo ideálne. Avšak videl som akokeby sa trh nevedel rozhodnúť kde pôjde a bál som sa že preletí konečne hranicu 16500 prudko hore. Bol som chránený SL. Keď som videl, že sa nikde nehýbe vystúpil som na +25USD. Avšak trh po krátkej dobe zišiel dole do profitu aj 150USD a viac. Vystúpil som aj z toho dôvodu, že už bolo 18:00 a to by som veľmi po tejto hodine nechcel obchodovať. Preto považujem tento obchod za najviac zbabraný, lebo keď som bol v maximalnej strate -10USD bola to ideálna pozícia. Pritom risk bol 10USD a profit možný, kde by som vystúpil by bol minimálne desaťnásobný. Nevadí. Celkovo po odčítaní komisii som skončil cca 1USD v pluse, čo je síce nič ale nevadí. Prikladám aj screeny. Celkovo hodnotím tento týždeň negatívne. Škoda, že sa moje prvé dva týždne neobrátili a radšej by som tento týždeň mal ako prvý a minulý ako druhý. Nevadí. Prvý ziskový tento stratový. Prerobil som aj to, čo som zarobil minulý týždeň a aj toľko naviac šiel do minusu. Môžu za to predovšetkým dva dni. Jeden -95USD po technickej chybe na Market delta trader a jeden smolný deň keď som naháňal cenu dokola s piatimi obchodmi a tam to bolo -200USD. Tento pokladám za čierny deň a obchody ako aj equite po tomto dni už mám na nástenke pred sebou. Čiže suma sumárum tieto dva dni mi dali stratu cca 300USD, čo som mohol by stále nad 4000USD. Nevadí. Hlavne, že som chybu z druhého dňa už nezopakoval a nesnažil sa silou mocou obchodovať. Budúci týždeň budem mimo slovenska, idem k bratom čechom takže budem mimo LIVE ale určite si trh odsledujem.

28057

28058

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To tomas262

SL mám fixne daný na 40USD preto sa snažím aj o trochu lepšiu cenu. Niekedy avšak ak by som chcel aby bol SL nad High predošlého swingu tak by som vyplnený ani nebol. Preto trocha tápem, či pozerať aby bol SL stále nad high alebo pozerať aj na to, žeby som mal SL nad high poslednej polhodiny napriklad.
Ak by som chcel riskovať 2percenta z účtu na SL tak by som si mohol dovoliť 75USD SL ale neviem či by som dodržal RRR aspoň 1:2. Ísť po zisk 150USD je v YM niekedy náročnejšie

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...