Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

YM - Emini DJIA


1124fm

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 388
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

marcossoft: otázka, co je pro tebe priorita, jestli být za každou cenu v obchodě (byť s nevhodně umístěným + s větším rizikem) anebo si počkat na limit fill (přitom stačí třeba jen buy at bid) a mít větší pohodu za cenu, že ti to občas uteče. Já se taky snažím o SL okolo 35 dolarů a jdu vždy pro RRR 1:1+tick na komisi. S tímto risk managementem a s ohledem na velikost YM ticku si při komisi 3.8 RT si prostě nemůžu dovolit vstupovat marketem. Stačí, že je SL za market. Pamatuj, že už tam chytáš skluz obvykle :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

m.hunter

jedu právě YM, kreslím pouze trendové linky, levým okem sleduju Ask Bid deltu pod grafem
Nejvíc mi pomohlo uvědomění, že přístup může resp musí být superprimitivní, teda aspoň u mě v rámci tak nízkého TF. Petr tady dost zdůrazňuje orderflow a myslím, že to je právě to důležité pro získání edge. Jen já ho vnímám v rámci struktury cenového grafu, tam je to totiž taky vidět .... trh má podle mě fraktální povahu... orderflow (viděno srkze PA) na 30s ti může napovědět, co se bude ASI dít v příštích minutách, orderflow na 15min pak, co se bude asi dít v rámci hodin atd atd... kdyžtak pak přidám nějaký screen až bude více času

vzpomínám si, že když jsem před 4 lety otevíral poprvé grafy, kreslil jsem trendové linky, ale tenkrát mi nic neříkali, tak jsem šel hledal ty "superindikátory" no a dnes heuréka, zase jsem tam, kde jsem byl "první den", jen mě tento "kurz" stál asi 200 tis. Ale co, účet to přežil a to je hlavní. Prostě zůstat ve hře... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marcossoft:

tu su komisie u AMP kde je slovensky hovoriaci broker www.ampfutures.com/Cost_Calc.html
na YM 3,82 RT co ked porovnas s 6,42 RT je mega rozdiel. Schvalne si skus porovnat equitty s tvojimi poplatkami a equitty s poplatkami 3,82 za obchod a uvidis ten rozdiel. Ak by som obchodoval pozicne, tak by som to mozno az tak neriesil, ale pri intradennom obchodovani hraju poplatky velku rolu, hlavne ak je to tak velky rozdiel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomas262:

aj ja si vsimam odkedy sledujem orderflow, ze sa to da vidiet aj cez PA spolu s volume, zalezi na co vsetko pozeras. Urcite hod nejake screenshoty, ked budes moct. Chvilku som sa snazil obchodovat na 15s TF, nakoniec som to nechal tak, ale stale ma to laka a rozmyslam ze sa do toho pustim. Samozrejme aj s prihliadnutim na vyssie TF

Link to comment
Sdílet pomocí služby

a ještě jeden ... mám 1 vstup denně, potřebuju pracovat na disciplíně resp ověřit si, že dokážu být "unemotional robot" :) ... až ucítím, že je to bez problémů, přidám další obchod, a pak další ... se sudým počtem kotrantků pak nastupuju složitější trade-management. Je třeba postupovat systematicky a hlavně trpělivost. Příležitostí je (bude) nekonečně mnoho

28061

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sinuhet:

to zahuštění na druhém screenu uprostřed se vytvářelo cca 15 minut a další vstup byl až za půl hodiny po tom. To zas myslím není takový fičák ne? Pak je třeba laser focus u vstupu, ale to je tak jediné. Většina "formací" nějakou dobu trvá. Podobná formace by se na 5min TF vytvářely hodiny ... a to já neberu. Pokud sleduju strukturu a TL používám pro plánování vstupu, značně se tím snižuje impulsivnost, se kterou jsem měl problém vždy v ID tradingu a ztratil jsem hodně peněz. Právě proto je pro mě důležité začínat se jedním tradem a přidávat postupně, abych si zase nepřipadal jako alkoholik :D U vyšších TF mám problém s nesoustředěností, nudou, odbíháním. Potřebuji svůj mozek zaměstnat naplno. Zatím se více soustředím na období 7 - 8:30, tam jsou trhy velice klidné i na tak nízkém TF. Navíc pokud potřebuju zakreslit linku "přesně", potřebuju vidět více detailů, proto nižší TF :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jasne: pokud obchodujes formace skladajici se z vice baru tak to je v pohode... Ja mam v repertoaru krome vicebarovych formaci i pin bar, engulfing atd...(samozrejme tu strukturu a trend sleduju taky) a to by se na 30 s grafech asi nedalo (jinak timeframe se da samozrejme treba po 30 s zvysovat, edge systemu na tom nestoji)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...