Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

zisk z obchodovani


oldas

Doporučené příspěvky

to VISO: dohromady 60 pozic, 46 ziskových, 11 ztrátových, 3 nulové, riskuju dost, třeba i polovinu marže, ale jen když jsem si jistý kam se cena pohne. párktát mi to ale nevyšlo. jinak otvírám pozice s 10-30 % marže. všechny si je hlídám, když cena nečekaně strmě do mínusu, uzavírám pozice. stop ordery moc nepoužívám, ale limit order u všech pozic.

vím, že mezi demem a live musí být rozdíl, proto se také ptám, zajímalo by mě v čem a jak velký

to xzajic: psychologie je mi jasná, virtuální čísla nejsou skutečné peníze, ale toho se tolik nebojím. spíš by mě zajímaly ty skluzy, s jakou přesností se plní příkazy, třeba v tom demu je to okamžité a přesné. až moc dokonalé...a s tou pákou nevím jak to myslíš, mohl bys to upřesnít?

díky:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 209
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

S tím bych úplně nesouhlasil. Sleduju v tv analýzy trhů, všechny druhy zpráv (finanční i normální), a logickou úvahou lze odhadnout k jakému pohybu dojde. Neříkám že vždy, ale jde to.

Knížky čtu, ale zatím nic zásadně nového jsem se nedozvěděl, na většinu tipů, rad a triků o kterých se píše jsem přišel sám. Ale budu číst dál, baví mě to :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ramses uvědom si, že to jsou live tradeři, někteří dlouholetí co se ti snaží poradit a ačkoliv se tradingem zabývám krátce tak věř, že trhy moc logické nejsou a pokud postavíš OS na bázi toho, že lze odhadnout kam trh pujde tak budeš zcela první na světě kdo na tom bude vydělávat. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ramses: ahoj tak 60 obchodov je o nieco viacej nez som cakal takze gratulujem.

Som vzdy skepticky ale ak ti to uz raz ide a nevidis dovod to neskusit tak to skratka skus, tiez si myslim ze psychologia sa precenuje (nic v zlom je dolezita ale trhu je jedno ako sa citite a kvoli tomu nezacnete vyhravat)

Potom napis ako si dopadol alebo si daj este raz jedno kolo na deme a riskuj menej a take sumy ako v reale.

zatim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ramses Napsal:
-------------------------------------------------------
> to VISO: dohromady 60 pozic, 46 ziskových, 11
> ztrátových, 3 nulové, riskuju dost, třeba i
> polovinu marže, ale jen když jsem si jistý kam se
> cena pohne. párktát mi to ale nevyšlo. jinak
> otvírám pozice s 10-30 % marže. všechny si je
> hlídám, když cena nečekaně strmě do mínusu,
> uzavírám pozice. stop ordery moc nepoužívám, ale
> limit order u všech pozic.
>
> vím, že mezi demem a live musí být rozdíl, proto
> se také ptám, zajímalo by mě v čem a jak velký

Při použití těchto typů příkazů rozdíl mezi demem a live poznáte velmi rychle.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

toto vlákno mi vždy zaručene zlepší náladu :).
Otvoriť si demoúčet, za päť dní "zarobiť" cez pol melóna a to na základe správ z telky, čo dodať, už sem len pridať odkaz na najbližšieho predajcu Porsche a objednať sa na skúšobnú jazdu.
ramses, viem že tento príspevok znie ironicky, takýchto superstar tu už totiž pár bolo, ale skús sem tak po roku v live napísať, či si si už zarobil aspoň na dovolenku.
Ja osobne som na ňu zarobil obchodovaním v máji a ešte niečo zostalo :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

spec799 Napsal:
-------------------------------------------------------
> ramses uvědom si, že to jsou live tradeři, někteří
> dlouholetí co se ti snaží poradit a ačkoliv se
> tradingem zabývám krátce tak věř, že trhy moc
> logické nejsou a pokud postavíš OS na bázi toho,
> že lze odhadnout kam trh pujde tak budeš zcela
> první na světě kdo na tom bude vydělávat.
>
> " Milion se vydělává dolar po dolaru. "


No podle mne jsou dost logické na to, aby se na té logice dalo vydělávat.
P.S. Bude minimálně druhý! ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 9 months later...

Dobrý den,
mám dotaz, nejsem si jist zda to sem patří.

Mohl by mi prosím někdo z Vás zkušených poradit co se týče výpočtu zisku.

Pokud realizuji přes brooker obchod a akcii držím po dobu 14 dní a za tuto dobu jsem dosáhl čistého zisku 13,53%.
Jak mohu tento zisk přepočíst na roční bázi? Je na to nějaký speciální vzorec, nebo se to počítá jednoduše trojčlenkou.
Protože při mém výpočtu mi vyšel roční zisk 353%, což je blbost.

Díky komukoliv za případnou radu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Být vámi, tak to vůbec nekomplikuju. Pokud to bude váš jediný obchod v daném roce, tak máte zkrátka 13.53% roční zhodnocení a je to :) Pokud těch obchodů budete mít více, tak si pak jednoduše vemte stav účtu k 1.1.2013 a 31.12.2013 a z toho si velmi jednoduše spočtete vaše roční zhodnocení. Váš výpočet 353% totiž předpokládá, že budete mít každých 14 dní 13.5% zhodnocení původního vkladu a to se asi nepodaří :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

Mnozí si zde myslí, že musí být obří účet k rozumnému výdělku. Nemusí. Stačí tisíc dolarů. A s jedním kontraktem můžeme denně dosáhnout 50-100 dolarů zisku. Pokud jsme snaživý i více. Což je zhodnocení 5-10% denně. Takže vůbec není nutné mít k uživení velký účet a navyšovat kontrakty. Je to spíše o nastavení naší mysli. Jak ji naučíme pracovat, v jakých dimenzích. Dříve byl pro mě velký úspěch dosáhnout denního zisku 0,5% účtu. Dnes vidím, že to jde i jinak. Zas je to o pravidelném obchodování a neustálé práci na sobě. Snaha dosáhnout na první pohled nemožné. Stanovení si cílů a jejich postupné dosažení.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...