Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Kam jsem pokročil tento rok


tomnes

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny. Velmi rád bych zde otevřel vlákno "Kam jsem pokročil tento rok". Navrhuji, aby každý napsal zcela konkrétně, kam se mu podařilo tento rok posunout. Je důležité uvědomit si vlastní vývoj a pokroky a zároveň motivovat ostatní. Příkladně začnu já :-)

Letošní rok jsem se nejvíce posunul v oblasti frekvence obchodní seance. Z 6,5 hodin denně dnes mohu pohodlně obchodovat již pouze 2,5 hodiny denně, což vnímám jako kardinální posun. Dále jsem posunul svůj systém postavený na CCI do stádia, kdy již nemá ztrátové měsíce. Jako pozitivní posun vidím pak i velmi rozsáhlé práce s MAE/MFE, které přinesly spoustu nových poznatků a vylepšení.
Psychologicky bych příští rok rád vyplepšil bloky vůči ještě vyššímu přidávání kontraktů a ideálně ještě více zkrátil dobu obchodování :-)))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 98
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Já sem se za poslední rok dostal od pouhého čtení a hledání "systému", zkoušení programů, přeskakování mezi komoditama, indexy a forexem, či-li takového plácání se od ničeho k ničemu, k tomu, že jsem se si určil kam budu směrovat svou energii, určil jsem si trhy, které se mi nejvíce zamlouvají.

Rozhodl jsem se pro Forex a indexy ER2,YM.

Jelikož jsem už dříve koketoval s indikátorem CCI, hodně se mi zalíbil WoodieCCI. Takže konečně po takové dlouhé době už asi 2 měsíce backtestuju.

Občas jsem dost frustrovaný z toho, že jde všechno tak pomalu, ale když se ohlédnu daleko za sebe, pokrok vidět je a to je to co mi pomáhá udělat další krok vpřed.

Hodně mi pomohl emini kurz a to v tom, že už se snažím si věci zbytečně nekomplikovat, když jsem viděl, že se dá vydělávat i na takových jednoduchých systémech jako jsou RSI divergence.

Takže prioritou je teď pro mne backtesting, práce na psychologii a v neposlední řadě pracuju na šetření oněch základních $5000.

Pravdu přiznat jsem se po emini kurzu trošku zasekl, přijde mi, že všechno dělám složitě, že přemýšlím zbytečně moc a to mě brzdí. Ale pracuju na to, sem už projednou zakousnutý, tak nepustím :)

A hlavně bych chtěl poděkovat všem za sdílení myšlenek, problémů, řešení...vážně mě to všechno posouvá k vysněnému cíli a že není vůbec skromný.

Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No já studuji komodity od dubna tohoto roku a po počátečním chaosu se mi informace pomalu srovnali v hlavě.Velmi mi pomohli kurzy pořádané Finančníkem.Je pravda že po kurzu o intradenním obchodování jsem měl trochu depku jestli to všechno zvládnu. Ale všechny špatné myšlenky jsem překonal a od té doby sem udělal pěkný kus práce(aspoň pro mě). Mám svůj plán jak budu postupovat než začnu obchodovat live a pevně ho dodržuji. Mám natestované 2 roky historických dat a ještě jeden rok mi chybí než začnu s paper-tradingem (zatím bez jediného měsíce v mínusu). Vím že to není to samé co live,ale díky backtestingu získávám ve své obchodování a svoji psychiku velkou podporu která mě podrží když mám blbou náladu. Někomu může připadat zbytečné mít na backtestováno 3 roky dat,ale já jsem se tak rozhodl a zatím nelituji-pomalu začínám dostávat cit pro daný trh a až přejdu na paper tak to nebude takový skok do neznáma.
Občas taky v hlavě bojuji s tím jestli mi všechno nejde nějak pomalu když se podívám tady na fóru jak lidi vydělávají peníze,ale hned si uvědomím že není kam spěchat a že mám nějaký plán který sem se rozhodl dodržovat a že sem si ho sestavil když sem byl psychicky v pohodě....ale musím říct že to je občas boj :o))
Obchodní systém sem si sestavil takoví který mé povazu vyhovuje a není pro mě komplikovaný (od začátku jedu RSI divergence a volume-nic jiného).
Kromě testování se velmi věnuji psychologii a poznatky které mi připadají prospěšné se snažím pomalu zavádět do praxe,ale jde to pomalu. Snažím se pozorovovat své chování zatím jen mimo trading,jelikož backtestuji a zde nějaké emoce nepociťuji.Až pojedu paper,určitě si zavedu deník pocitů o kterém sem přesvědčen že mi velmi v budoucnu pomůže.

Kahiros

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tento rok je pro mě vlastně premiérový, neboť k tomuto serveru jsem přišel někdy na jaře a i když jsem v létě měl docela pauzu, tak jsem trochu pokročil, důležité pro mě jsou poslední týdny. Protože jsem přešel od studování teorie k praxi. Pochopil jsem konečně důležitost Money-managementu, což pro mě bylo hodně důležité, otevřelo mi to dost oči a ukázalo cestu kudy se vydat. Na psychologii budu pracovat asi celý život, ale i zde se setkávám s pokroky, ale také si všímám chyb, které dělám a to třeba možná příliš uspěchaný přestup k praxi, vynechal jsem backtesting, což chci v následujících měsících napravit a přešel jsem ze studia rovnou na papertrading a vyzkoušel si svůj opravdový obchodní systém a začal si vést obchodní deník a dále jsem si našel trh, který mi vyhovuje. Do té doby jsem měl pár obchodních systémů, ale vždy jsem sám poznal, podle výsledků v papertradingu, že tohle je příliš velký boj o štěstí a o náhodu. Nyní mám obchodní systém, se kterým jsem se hodně sžil přináší úspěchy i ztráty v přijatelném poměru a hodlám si jej ponechat hodně dlouho. Přesto si chci v brzku pořídit soft s historickými ID daty, abych nezanedbal backtesting, protože momentální úspěšné období může být s tímto systémem třeba jen náhodné a ojedinělé, což může asi vyvrátit jen backtesting, a proto se k němu chci dostat co nejdřív to půjde. Co nezměním asi nikdy jsou klouzavé průměry na tomto foru většina lidí preferuje WCCI, ale mě ten systém ani žádný jiný nesedl tolik jako dva klouzavé průměry, kterým přesně rozumím a už když jsem si o nich přečetl poprvé v manuálu, cítil jsem že to je ono, takže toto měnit nehodlám, ale více se pokusím zaměřit ještě na Volume.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja som sa dostal k tomuto serveru asi niekedy na jar, co bolo vlastne moje prve zoznamenie s futures.. predtym som pocul o nakupoch kukurice ale nikdy som nevedel ze to je take jednoduche... precital som celeho financnika, vacsine veci som vobec nerozumel, ale postupne som sa zacal coraz viac tomu prichadzat na chut.. teraz viem ze sa chcem tomu venovat full-time.. pocas toho skoro tristvtre roka som presiel vela zmenami, najprv som si myslel ze trhy su lahke, nebude problem obchodovat, len som hladal ten svoj sväty gral..isice som si uvedomoval ze nemozno taky system najst, po psychologickej stranke moja osobnost s tym nesuhlasila.. zameriaval som sa len na vstupy, spoznavanie novych indikator ale nevidel som v com je naozaj sila a na com zavisi uspech. teraz to viem..asi pred 2 mesiacmi som tak nad tym vsetkym rozmyslal asi tyzden ustavicneho rozmyslal, a konecne mi preplo v bedni..., odvtedy sa nezameriavam na vstupoch, ale viac ma zaujimaju vystupy, doladujem ich pomocou MAE a MFE, dalej v otazke MM mam konecne jasno, ale hlavne som zacal rozmyslat na psychologiou, lebo tan je pri tradingu najdolezitejsia.. zacal som verit v pravdepodobnost, ze seriu strat vystrieda este vacsia seria ziskov..
momentalne papertradujem e mini russel podla woodie systemu + vsimam si formacie a hlavne channels.. skusam aj vstupy na zaklade odrazu od EMA 34.. vsetko hlavne v smere trendu...
takto o rok by som chcel uz pisat o mojich prvych skusenostiach z live tradingu, no uvidime:))
pekny den, Zero999

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Někdy na začátku tohoto roku jsem teprv financnika objevil a z naprostého chaosu v hlavě jsem se dostal k tomu že mám zhruba vymyšlený(velmi jednoduchý) obchodní systém.Snažím se pochopit psychologii obchodování(psychologie je odjakživa můj koníček) a celkově získat takovou "tradeingovou moudrost".
Nyní je největší problém počáteční vkládek tj.min 5000 USD,ale snad ho do konce léta 2007 vyřeším(jsem student takže ztěžka),pak se uvidí.Kurzík e-mini trhů mi určite sedne a backtestovat,backtestovat,backtestovat.

Mějte se.

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny,
tento rok jsem se propracoval k maximalni jednoduchosti. Pro daytrading pouzivam jeden jediny pattern zalozeny na CCI a Ross Hook / TTE [signal ziskavam od CCI - Woodie CCI ne Ross CCI, entry timing od Ross Hook, entry metodu od TTE], k tomu jeden jediny vystupni princip. Obchoduji jen 1-3 signaly denne [obchoduji jen ty nejlepsi signaly]!! Na zaklade velmi dobrych vysledku tento pattern hodlam zacit pouzivat pro dalsi trhy a dalsi timeframes [stocks, futures, daily, weekly]. Jedine, co menim pro kazdy timeframe, je vstupni a vystupni trade management, tak aby danemu timeframe odpovidal [napr. na daily chart jsou gapy, ke kterym musim mit upravu vstupni metody]. Takze, tento rok byl pro me velmi uspesny, jako hlavni bych povazoval jednoduchost, ke ktere jsem se propracoval. Pro nasledujici rok mam cil zvysit pocet obchodovanych kontraktu nebo rozsirit pocet obchodovanych komodit v ID [verte nebo ne, vydelavam v "nevydelecnem" YM trhu] a soucasne rozebehnout me pozicni obchody s uvedenym patternem.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem, takže i já se rád připojím.

Začátek tohoto roku je přesně doba, kdy jsem začal s investováním. Nejprve podílové fondy, které mi vynesly prvních několik set korun, pak akcie, kde jsem prodělal několik tisíc korun (cca 15% vkladu). Šel jsem do nich bez plánu, analýza typu "už to šlo dlouho dolů, teď je vhodná doba nakupovat" a samozřejmě bez stoplossů. Psychická selhání atd. atd., prostě všechno to nejhorší. Výsledek je, že jsem prakticky nakoupil před jarní korekcí BCPP a prodal po ní... Část ztráty jsem vydělal zpět a dostal se na těch -15% a v té samé době (léto) jsem objevil nejprve konkurenční komoditní server, kde jsem objevil komodity a dostal pro to ohromné nadšení, díky entusiasmu, se kterým je web psán, a pak Finančníka, kde jsem strávil mnohonásobně víc času, ještě daleko více posílil to nadšení a získal ohromné množství teoretických informací i praktických poznatků od ostatních. Proto jsem uzavřel svůj obchodní účet s akciemi se zmíněnou ztrátou 15% a s tím, že akcie s takovým přístupem jsou cesta do pekel, a začal se věnovat futures na margin, podle technické analýzy, money-managementu a defensivního přístupu.

Přístupem ke vstupům, které jsem tehdy řešil, jsem se vzhlédnul v Libicovi, proto jsem začal zkoumat Triple Screen System a také 1-2-3 formace do Joe Rosse, 1-2-3 mně vycházely líp. Koupil jsem za hříšné peníze knihu Trading the Ross Hook od Rosse, zhltnul jí a od té doby mám jasno. Bohužel jsem také student a z trhů bych si mohl dovolit akorát tak Eurodollar a vyjímečně kukuřici. V podstatě bych skoro neobchodoval (pokud bych chtěl dodržet money-management), a to by bylo psychicky náročné.

Proto jsem na podzim přešel k Forexu, kde jsem zkoušel všechno možné, včetně AOS, a nakonec skončil u 4hodinového Vegase. Ten momentálně piluji a začátkem 2007, přesně rok po začátku mé nechvalné zkušenosti s akciemi, bych se do toho rád pustil s mikroloty, které budou postupně navyšovány money-managementem až na miniloty.

Kromě toho pendlování mezi systémy a vybrání Vegase pro menší účet a Rosse pro větší, jsem také pochopil myšlenku money-managementu a výstupů. Vstupy stále řeším, ale jen velmi jednoduše, jednoduchými testy. Počítání věnuji výstupům.

A co příští rok? Především začít trénovat psychiku (už mi přes oceán letí knihy od Douglase), poté tedy začít obchodovat na FX ty mikroloty, posléze miniloty. Prvotní cíl, samozřejmě, přežít a nevymazat účet. Jakmile (ať to bude třeba za 5 let, jestli někdy) si to budu moci dovolit, paralelně k Vegasovi budu obchodovat toho Rosse, kterého nehodlám zavrhnout.

Tak mi držte palce!

Přeji všem hodně štěstí a díky za tento server a všem, kteří přispívají ve fóru!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsetkych
tento rok mozem povazovat za prelomovy. V jeho zaciatkoch som skor preskakoval od strategie ku strategii az pokial som si nasiel tu svoju naj. Cesta prechadzala cez rozne indikatory, v ktorych som sa snazil hladat to ako reaguju na rozne situacie ( rasty, poklesy) na grafoch. Velmi mi pomohol financnik.cz v oblastiach MM, position sizingu, psychologie, RRR, v ktorych mam uz na 100% jasno. Po polrocnom testovani na forexe a indexoch som dospel k zaveru, ze svojmu systemu doverujem a ze pravdepodobnost je na mojej strane. Zaciatkom buduceho roka chcem otvorit svoj live ucet , od ktoreho ocakavam ze ma posunie blizsie k mojmu cielu - stat sa full-time traderom.
Vdaka vsetkym, ktori sa podelia o svoje skusenosti na tychto super strankach.
Vlado

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vypada,ze to MiroslavCZ napsal vice mene za mne ;) Poprve jsem sem prisel kolem dubna a ted jedu tyden live.Preskocil jsem backtesting a szil jsem se mimo jine s klouzavymi prumery u kterych jsem citil od zacatku stejne jako u intradenniho obchodovani ze je to to,co bych chtel.Porad se na techto strankach opakuje psychologie,psychologie....myslel jsem si ze s tim nebudu mit problem.Omyl - je to hodne silne.Takze doufam,ze tuhle oblast zvladnu rychle.Backtesting jsem vynechal hlavne z toho duvodu,ze po prvni tydnu jsem zacal studovat intenzivne (kazdy den X hodin od pondeli do nedele),pozdeji paper live temer od zacatku obch. dne do konce (pracuji v noci),v so a ne cteni,uceni,vyhledavani informaci,kurz od Financnika....Byl jsem vlastne full time paper trader ;) tohle vsechno na ukor rodiny,ktere jsem venoval malo casu a doufam,ze jim vse brzy vynahradim...Chtel jsem si zalozit ucet na live data od IB (plan byl zacit live kolem dubna),ale byly tam penize a ja mel nadherny signal.Byl z toho PT 120 - nadhera.Pak dalsi a pak dalsi a ja uzavrel den -100$.Rekl jsem si jeden obchod denne a po zbytek paper,dokud si nebudu jisty strategii,sebou...Takhle to bylo prvni tri dny po kterych bylo -300$(uz z papiroveho obchodovani jsem vedel ze po poledni pauze na burze spis ztracim,ale najednou jsem to chtel proste zlomit).Ale na to co jsem predvadel to dopadlo jeste krasne.Nastesti uz je ztrata zpet + neco navic a je cas se zase uklidnit a jit po malych kruccich.Bez discipliny neni sance dlouhodobe profitovat.Ceka mne jeste dlouha cesta.At se dari a velke dik vsem kteri mi na ni pomohli a pomahaji...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tento rok som objavil forex, po predchádzajúcich demo pokusoch s akciami
bol som na vynikajúcom stretnutí traderov v PD
vybral som si brokera
pripojil som sa na internet
asi pol roka som obchodoval demo
otestoval som rôzne automatické obchodné systémy a zvolil som si ten pre mňa najlepší
napísal som si v hrubých rysoch asi na 5 strán svoj obchodný plán, ktorý naďalej preibežne upravujem a vylepšujem
usúdil som, že už mám natoľko stabilné výsledky aby som sa udržal na trhu
začal som naostro obchodovať miniloty
za prvý mesiac obchodovania som svoj vklad zhodnotil o cca 400 pipsov
vylepšil som svoj obchodný systém za účelom obmedzenia stratových obchodov
upresnil som výstupy a znížil riziko
najbližší cieľ : zlepšiť psychiku , učiť sa obchodovať správy


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tento rok byl pro mne plny novych informaci a zkusenosti. Naucil jsem se verit svym statistikam a peclive si vse zaznamenavat, poucil jsem se z velkych i malych ztrat a technickych problemu, vybudoval jsem si strategii, ktera stavi na osvedcenych principech a generuje mi velmi slusne zisky s multikontrakty. Naucil jsem se lepe tridit informace a zjistuji, ze jsem dost zmenil (zklidnil, usporadal, vyjasnil) cely svuj zivot i "pracovni rezim". Poznal jsem radu lidi z CR i zahranici, kteri se zabyvaji stejnou oblasti - s nekterymi z nich nadale aktivne spolupracuji a s ostatnimi jsem alespon prubezne v kontaktu. Celkove hodnotim rok 2006 jako velmi uspesny a myslim, ze mne posunul o hodne dal. Doufejme, ze rok 2007 bude jeste lepsi. ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem,
tento rok byl tolik přínosný, že si vůbec nedokážu představit jak bude vypadat rok příští... Naučil jsem se hlavně:
1) pochopit, že méně je více
2) neobchodovat, když není co obchodovat
3) nedělat obchod za účelem momentálního potěšení, nebrat sérii ztrát jako konec světa

Děkuji všem, co konstruktivně přispívají do finančníka.
Jarda101

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...