Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Kam jsem pokročil tento rok


tomnes

Doporučené příspěvky

Při pročítání vláken jsem narazil na toto vlákno o tom, kam jsem pokročil tento rok. Poslední příspěvek je z roku 2009, takže přidávám také jeden v roce 2010, jelikož si myslím, že motivace není nikdy dost.
Jsem na počátku života tradera. Začal jsem navštěvovat první kurzy v roce 2008, následně jsem v roce 2009 vytvořil obchodní plán a začal backtestovat. Vydrželo mi to 3 měsíce a trading se díky pracovnímu vytížení odsunul do pozadí. I přesto, že jsem již v tom 3 rok a ještě jsem nezačal obchodovat live mám jasnou vizi, kterou uskutečním.
Vím, že díky tradingu chci získat v budoucnu čas pro sebe a svou rodinu. Tento rok se chystám začít s live obchodováním. Má práce je časově náročná a dobře placená. Nicméně trading mě velmi baví a do 5-ti let bude můj hlavní zdroj příjmů a tvůrce volného času. Všem traderům přeji mnoho proražených PT . . .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 11 months later...
  • Odpovědí 98
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj všem piphunterům,
trading jsem začal jako videohru poměrně nedávno a věřte nevěřte metodou pokus omyl v demo kapitálu jsem přešel do real tradingu a momentálně mě můj (podle mého stále dost) amatérský přístup zásobuje financemi za cenu minimálního úsilí.

Tedy můj obchodní profil:

- moje parketa je Forex a hlavní měnové crossy
- průměr úspěšnosti cca 70%
- obchoduji 1-3 silné signály denně (většinou ZLR, GT, CT)
- indikátory: THV family a ichimokuho (Trix, RSI, pivoty,... klasika)
- k SL managementu ATR
- max. leverage 100
zisk pouze kolem 80-150% depositu týdně ale STABILNĚ

Dobrý MM a trpělivost nad všechno know-how.
Objevil jsem finančníka a jdu se dovzdělat :)
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • 6 months later...

Tak som sa rozhodol oprášiť na konci roku toto vlákno a trochu zbilancovať tento rok z pohľadu môjho obchodovania.
Tento rok som spravil zásadný rez v rámci môjho tradingu. Úplne som skončil s ID obchodovaním akciových indexov. Skrátka mi to nešlo, bolo to pre mňa časovo náročné, obchodoval som totiž až večerné hodiny nakoľko mi nič iné moje zamestnanie nedovoľovalo a to malo vplyv i na môj rodinný život. A samotné obchodovanie na minútových grafoch ma doslova psychicky ničilo a bolo to bohužiaľ poznať i na mojom účte. Preto som rozmýšľal ako ďalej, vedel som, že sa chcem tradingu venovať, ale potreboval som zmenu. A tak som objavil forex. Celé zoznamovanie s týmto trhom a výberom brokera mi zabralo asi tak pol roka. O tradingu som už niečo vedel, preto bol ďalší môj krok nájsť si systém, ktorý budem schopný obchodovať. A takto som sa postupne dopracoval k IN barom, Pin barom a Fakey barom vďaka Nialovi. Skrátka k trendovému obchodovaniu na denných grafoch. Čiastočne ešte používam i môj proti trendový systém s indikátormi, ale posledné dni sa snažím obchodovať už len v rámci trendu. Čo je však môj podstatný pokrok v tomto roku, mám tretí mesiac plusový výsledok na live účte. Zatiaľ sa nejedná o nejaké závratné sumy, ale prichádzam na to, že sa to naozaj dá. Obchodovaniu venujem tak hodinu denne a to od desiatej do jedenástej večer, kedy hodnotím situáciu na trhoch (sledujem osem menových párov) a zadávam obchodné príkazy. Počas dňa sa na grafy ešte letmo pozriem, ale do obchodov nezasahujem. Skrátka podarilo sa mi skĺbiť prácu, rodinu, trading a pritom sa nezblázniť. Časom chcem tú prácu vynechať :). Tak toľko k môjmu roku 2011, prajem všetkým, aby sa vám podarilo nájsť si tú svoju cestu, ako v tradingu tak i v živote :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Freeman11: Zaujimave, ale podobnym sposobom som zmenil svoj pristup k tradingu aj ja.
Tiez som si v polovici roka sadol, prezrel si svoje 4-rocne vysledky a zistil, ze co som na pozicnom obchodovani zarobil to som na intraday obchodoch prerobil. Potom stacilo len vynechat intraday obchody a behom dvoch mesiacov som prerazil all-time high svojich uctov z roku 2008 a dosiahol zatial najlepsie rocne zhodnotenie svojich uspor.
Obchodujem indexy a opcie na indexy.
Zaujima ma vsak aj pozicny forex (PIN-bary, IN-bary), len zatial som este na to nevyclenil dostatok penazi z uctu. Predsa len SL tam su dost velke a potrebujem mat rezervu aspon na 10 neuspesnych obchodov po sebe, ak mam do toho zmysluplne nastupit.Tak snad v novom roku na nejakom paper-drawdowne sa do toho forexu pustim. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

zdravím ťa krakra,
osobne tento patern už nejakú dobu neobchodujem. Môžem povedať to, čo si napísal aj ty, tiež som ho vôbec nepochopil. Zo začiatku som ho síce skúšal obchodovať ale pri reálnom obchodovaní som s ním narazil. V podstate obchodujem len PIN bar a Inside bar a mám i jeden svoj protitrendový patern a to je všetko. Ako sa hovorí, menej je niekedy viac :). Veľa som ti neporadil, ale možno je tu niekto, kto ho používa a podelí sa so skúsenosťami, osobne mám ale pocit, že sa dá prežiť i bez neho, ak mi raz niečo nesedí a motá mi to len hlavu, tak sa na to radšej vykašlem.
Držím ti palce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Ahoj radim1243,
ak sa pýtaš na veľkosť SL ako finančnú hodnotu, tak tú stanovujem vzhľadom k veľkosti účtu. Ak ťa zaujíma umiestnenie SL, tak ten dávam podľa smeru obchodu buď na high alebo low paternovej sviečky. Obchody zadávam na konci US seansy po 23:00hodine nášho času, no a o koľkej hodine je reálny vstup záleží od trhu kedy pretne môj stop príkaz.
Inak držím ti palce v obchodovaní, len dávaj pozor, i pri dennom obchodovaní to nemusí byť vždy pohoda. Treba si vypracovať trpezlivosť ako pri vstupoch, tak i pri výstupoch. Treba sa naučiť si na obchod počkať a už keď si v obchode, tak zasa do toho netreba moc šťúrať , ale treba počkať na výstup tak, ako si ho predom stanovíš. Tým, že niektoré obchody trvajú i týždeň a viac, môže ťa to zvádzať vystupovať impulzívne mimo plán a ver mi že potom z toho budeš riadne frustrovaný. Maj jasne definovaný plán, pravidlá, ktoré si schopný dodržovať a drž sa toho, výsledky sa určite dostavia.
Tak nech sa ti darí (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...