Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-mini S&P 500 (ES)


Kazma

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 507
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 months later...

maty Wrote:
-------------------------------------------------------
> Ahoj, prosím poradil by mi někdo, jaký je průměrný
> slippage u SP 500 e mini? Řekl bych, že vzhledem k
> faktu, že se obchoduje elektronicky by to mohlo
> být tak 1-2 ticky, ale nejsem si jistý a nikde to
> nemohu najít. Děkuju

Je to jeden z nejlikvidnejsich trhu, nemam zkusenost live ale podle me slip pri 1-5 kontraktech bude maximalne 1 tick, zalezi samozrejme od brokera atd...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, děkuju moc za radu. Já si to myslel, ale nebyl jsem si jistý. Nicméně stejně nejmenší možný pohyb u sp 500 je 0,25, ne? Tudíž hodnota 12,5 USD. Nebo se pletu?
Právě mi to připadá zvláštní, protože mi to připadá docela veliký minimální pohyb, na to že by SP 500 měl být klidnější trh

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jeden tick je sice 12,5$, ovšem S&P těch ticků během dne udělá cca polovinu (někdy i třetinu) oproti "levným trhům" jako YM nebo NQ. To znamemá, že z hlediska rizika a možného zisku jsou tyto trhy srovnatelné. Jinak to jestli je trh klidný vychází spíše z charakteru, který si ale každý musí posoudit ze svého pohledu, resp. obchodního plánu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hajdis Wrote:
-------------------------------------------------------
> Jeden tick je sice 12,5$, ovšem S&P těch ticků
> během dne udělá cca polovinu (někdy i třetinu)
> oproti "levným trhům" jako YM nebo NQ. To znamemá,
> že z hlediska rizika a možného zisku jsou tyto
> trhy srovnatelné. Jinak to jestli je trh klidný
> vychází spíše z charakteru, který si ale každý
> musí posoudit ze svého pohledu, resp. obchodního
> plánu.

To je presne ono. Vseobecne se doporucuje NQ jako trh pro zacatecniky, ale ve skutecnosti je volatilnejsi nez ES takze jestli je levnejsi, muzeme diskutovat. Levnejsi je tick, ale skace po nekolika tickach, takze zas tak levnej podle me neni!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dovolím si poznamenat k tomu brokerovi a tickovým datům - pokud jde o živá data (aktuálně obchodované produkty, tj. ne historická data): jsem u OEC / OpenECry.com a po založení účtu jsou zdarma i ticková data (není potřeba obchodovat, ale mít nafundovaný účet).

Otázkou je, jak jsou přesná. Na tohle téma jsem zatím nikde nějakou podrobnější odpověď nenašel a nemám možnost porovnat. Zmiňovaný článek Petra porovnává IQFeed a Sierra Chart real-time datafeed a na konci jen krátce zmiňuje, že brokeři jako IB, AMP nebo mnou používaný Open E Cry neposkytují příliš kvalitní ticková data. Máte někdo zkušenost?

Díky & PF2014

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chcel by som sa opytat znalych na nazor.

V najnovsiom FORBESe (01/2014) je clanok s individualnym investorom a poradcom J&T banky, Michalom Snobrom. Citujem jeho myslienku: "Od roku 2009 sa hodnota firemnych aktiv na burze stala funkciou vytlacenych penazi, nic ine nerozhoduje o kurzoch. Index S&P 500 vzdy nasleduje objem novych penazi, a to plati v USA, Japonsku aj v Euope"

Zeby to bolo az take jednoduche? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...