Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Podílové fondy


maty

Doporučené příspěvky

To yamato:
Asi bych si presne zjistil (lepe v prospektu fondu nez u urednice za prepazkou) jak je zajisteni fondu konstruovano a co je potreba dodrzet k vyplaceni garantovaneho vynosu (nebo alespon vkladu). Kazdy zajisteny fond ma "vymyslena" pravidla, ktera jsou nekdy velmi krkolomna (castecny podil na zisku, uzamykani vynosu,...) . Prakticky vzdy jim jde o to zapusobit na klienta, ze muze hodne vydelat (mozna), ale maximalizovat zisk svuj (banky, investicni spolecnosti). Je to logicke - jde o jejich byznys.
Presto pro konzervativni investory nemusi byt spatnou volbou. Pokud je zajisteni "vymysleno" skutecne poctive, nehrozi ztrata uspor a takove investovani muze byt psychicky lepe snesitelne. Ztraty pak na sebe bere investicni spolecnost.
-------------------------
Pokud jde o :
***
ČSOB světový Clik +1. Minimální garantovaný výnos vázaný na 52 měsíců činí 4 % (t.j. 0,9 % p.a.). Celkový výnos fondu se odvíjí od vývoje světových akcií reprezentovaných košem indexů, který z poloviny tvoří DJ EuroSTOXX 50 a z poloviny S&P 500.
***
Z prvniho pohledu by melo stacit pockat 52 mesicu od nakupu. Pak vyplati vklad a 4% zisk.
Samozrejme doporucuju overit v bance.
---------------------------
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

Dobrý den, mam 100 000kč k investování a zajímalo by mě co by jste mi řekli na tyto dva účty.
www.csas.cz/banka/nav/osobni-finance/akciovy-premiovy-dluhopis-ii-cs2015/o-produktu-d00014920
www.csas.cz/banka/nav/osobni-finance/premiovy-vklad/o-produktu-d00013495
Vyplatí se do nějakého jít, nebo se mam věnovat Brokerjte.cz a tam naukupovat akcie?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RastyCZE:

Teď jsem se díval na ten prémiový vklad (měnový). To mi přijde jako úplný nesmysl. Úroková sazba buď 2% nebo 0,2% p.a. podle kurzu koruny k euru. Pravděpodobně nebude celé období kurz příznivý, takže dostanete nejspíš něco mezi 1% a 1,5% p.a. před zdaněním. Prohlížel jsem to jen zběžně, tak nevím na jak dlouho to je. Půl roku, rok?
Před rokem jsem si zakládal účet s prémií u ČSOB, tam to bylo včetně té prémie 2,5% (bez spekulace na splnění nějakých pofidérních podmínek jako u ČS). Prémie se připisuje jednou za půl roku, úrok čtvrtletně. Bohužel časem snížili základní úročení (prémie zůstala), takže výnos spadl na tuším 1,8% p.a. před zdaněním. Zrušil jsem to a teď mám spořící účet u Raifeisen. Žádné pofidérní, podmínky, žádná prémie, výpovědní lhůta 14 dní a roční úrok 2,5%. Úroky se připisují čtvrtletně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RastyCZE:

Ten prémiový dluhopis bude nejspíš o něco lepší než prémiový vklad. Ale zhodnocení 9% ročně je za současné ekonomické situace v oblasti sci-fi. Když to půjde dobře, asi zůstanete na 4,5%. Já se těmto produktům vyhýbám. Zhodnocení nic moc, je to nadlouho, a když jsem dřív do podobných produktů vlezl, obvykle šly do háje. A je to úplně pasívní přístup. Aktivním obchodováním na Brokerjetu pravděpodobně vyděláte víc (nebo taky ne).
Při konzervativnějším přístupu můžete koupit Telefoniku a třeba ji jen držet. Poslední léta byla dividenda cca 8% ročně.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

RastyCZE:
Moc jsem to nestudoval, jen můj názor:
1/ Těžební průmysl je podle všeho perspektivní, ale Pioneer má velké vstupní poplatky i poplatky za správu fondu

2/ Těch 30% na pivovarech za 3 roky vypadá dobře, je to ale maximální hodnota, které nebude dosaženo. Bere se průměr z dílčích hodnot (čtvrtletní výsledky) a kdyby akcie plynule rostly, bude průměr poloviční, než konečné zhodnocení. Nerozumím tomu, co znamená participace 50% (nejspíš se zhodnocení sníží na polovinu - to by bylo hodně špatné, je ale i méně pravděpodobná možnost, že k dosaženému zhodnocení 50% přidají). Navíc se zdá, že bude případný výnos zdaněn srážkovou daní (na rozdíl od normálních fondů, akcií ..., kde je po 6 měsících držení výnos od daně osvobozen).

Shodou okolností jsem dnes dostal z ČSOB nabídku na fond, kde je doba trvání 1 až 5 let v závislosti na vývoji indexu Eurostocxx50. Jen stručně a neúplně:

• Výnos je vázán na vývoj evropského akciového indexu Eurostoxx 50 (podkladový koš).
• Hodnota koše je sledována ve 4 periodách.
• Bude-li hodnota koše v srpnu 2012, 2013, 2014 či 2015 výše nebo rovna počáteční hodnotě,
bude v závislosti na pořadí pozorování kapitálový výnos fondu 10 %, 20 %, 30 % nebo 40 % a
fond bude s tímto výnosem předčasně ukončen. Výnos fondu je tedy v době předčasného
ukončení rovný násobku koeficientu 10 % a počtu let existence fondu.

Pokud to není v rozporu s kodexem, mohl bych sem dát pdf soubor s podrobnější informací (jsou to jen dvě stránky)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Dobrý den, setkal jsem se s pracovníkem jednoho MLM. Jedná se o rakouskou společnost Ertrag & Sicherheit spolupracující s německou společností Jung, DMS & Cie....jedná se o podílové fondy Franklin Templeton. Nabízí mi jak možnost celkem pěkného zhodnocení svých peněz, tak spolupráci a zařazení do toho systému "investičních poradců", samozřejmě zaučení atd..Chtěl jsem se zeptat, jestli s touto společností nemáte nějaké zkušenosti, případně informace. Dle mého názoru jde minimálně o zajímavou zkušenost, nové informace a snad i nějaké ty vydělané peníze, které bych mohl dále investovat do komodit či forexu. Předem díky za nějaké objektivní názory, na internetu jsem toho našel poměrně dost, ale jednalo se o velice zkreslené a neobjektivní dohady dvou stran. Co si budeme povídat, ale většina lidí v ČR je věrná České spořitelně, ČSOB a jiným "oldschoolovým" společnostem a nikam jinam své peníze neuloží, neinvestují, protože nic jiného nepřipadá v úvahu. (nechci hanit Čes.spoř. nebo ČSOB..., bylo to první co mě napadlo) :D :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

F.T. patří mezi největší investiční správce na světě, jako značka opf patří k tomu lepšímu na trhu... budeš se muset stát vázaným zástupcem, absolvovat obecné školení o ničem ( vyžaduje ČNB ), zaplatíš 10tis. a budeš to smět nabízet klientům.. když budeš hledat, tak najdeš, že fondy F.T. se dají koupit v čr už dlouho přes Conseq IM. (tady máš v záložce "podílové fondy" možnost podívat se na jednotlivé F.T. fondy, jejich prospekty, měsíční zprávy atd. )
Spíš bych si pohlídal tu mlm firmu, jaké bude mít podmínky, styl práce, poplatky atd..naučit se informace - teorii - o investování, tak to zvládneš sám, na netu jsou toho tuny ..

Filip

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...