Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triple Screen System II


Libic

Doporučené příspěvky

to Libic :
dříve jsem se k tomu nedostal.
posledních 70 entry naleznete na
muj.edisk.cz/
ID : grafy
psw : grafy
folder : for Libic
je to všechno v zipu

jsou tam snapshots screenů, equity, výkonnost a excel tab se vstupy

výstupy dle MAE/MFE : SL : 1,0, PT 3,1 , B/E je nastaveno na 100 tzn. neposouvám , kdybych posouval při OP (open profit) 150 či 200 bude systém o malinko výkonější. Pro jednoduchost uvádím takto

vstup na CLOSE úsečky, která dává signál

v equitě jsou započteny komise, není tam ale slip.
vítám jakýkoliv komentář

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 222
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Libic a další Triplisti:
ano, číst ty grafy včetně TA, zcela jedno jaký indik/oscil či nastavení kdo používá je kus umění. Velice těžko se o tom mluví i píše, je to opravdu kus od kusu, jak si to kdo přebere. Jsou lidí co TO tam vidí, jiný to TAM nevidí.
Nebudu dál roztahovat, ale v tomto byznyse se opravdu může najít kdokoliv. Ohromně důležité je zde ale najít si svoji parketu a styl který mě vyhovuje. POUZE MNĚ.
Na dotazy typu "jak to vidíš, dej mi tip" je opravdu lépe neodpovídat a kdo opravdu umí je myslím i zde velice obezřetný. Co mě je pohodlné a může vést k zisku, na tomtéž může jiný těžce prodělat a cítit se zle. I touto variabilitou a možností si vše udělat tak jak vyhovuje jen mně je burza super byznys. Neznám jiný kde by toto šlo dělat, dokonce nanečisto ale skoro natvrdo si vše osahat.
Mnozí začínající, nezkušení, tipuji asi spíš mladší až velice mladí lidé považují za "kecy" často to, co je naopak nejdůležitější. Oni chtějí hlavně čísla, ukázat přesně bod kdy tam, kdy ven. Vědět to co vím dnes "mimo čísla" kdysi před lety, i moje čísla na účtu dnes by byly ly určitě jiné a školné nemuselo být jak v Harvardu...
V tomto byznyse je hlavní asi zisk, pro ten to všichni děláme.
ALE: zisk ne za každou cenu. Zisk upachtěný, upocený, v křeči, mě nezajímá. Musím být v pohodě, i když se ne vždy a vše daří, což ani není možné. Zažil jsem jistého tradera na obědě, ruce se mu třásly tak, že měl problémy donést do úst. Mimo jiné řekl, že burzu můžou dělat jen mladí vlčáci tak do 30, protože to je o nervy a na mrtvici. Těžký jeho omyl, ale pokud si to myslí proč ho z toho rušit, že... Každý zde svého štěstí strůjcem, takže kdo se jak zařídí tak také bude mít. Toto je ale o Triplu, ne o psychologii, přístupu k tomuto byznysu, takže konec keců :-)

Velká pravda Libice:
NEEXISTUJE SPRAVNA ODPOVED. NIKDO JINY VAM DUVERU VE VAS SYSTEM A VASE ZNALOSTI DO HLAVY NEVTLUCE. NIKDO.
Howgh

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Libic :
někde jste vypustil, že div. dávají především protitrendové obchody a Ty jsou pro začátečníka těžké. Považuji se za začátečníka , ale bohužel jsem si oblíbil divergence na RSI, MACD (ty beru jako trendové, aby nedošlo k mýlce). V rámci tréninku koukání jsem vybral ER2 ID , kde je více vstupů denně. Spíše jsem dostal po Vašem hodncení div. (jako obtížnější) nechci říci strach, ale jistá dávka ostražitosti tam byla. Proto jsem Vás požádal , o primární náhled na mých pár grafů a asi jsem čekal odpověď : "hele brácho, dobrý, jen tak dál", nebo "vyser se na to, vidíš je úplně všude, uchop to úplně jinak".
Nechci po Vás Váš ani ničí OS. stejně bych ho neobchodoval. Ani nehci, abyste mi testoval to co dělám a ladil moje myšlenky k dokonalosti.

Už jsem také psal : hodlám si připravit systém na poziční obchody - myšlenka TSS mě oslovila, a chtěl bych využít právě divergencí, neboť jsou mi blízké a vyhovují mým očím. A třeba už teď jsem úplně vedle a někdo by mi mohl říci, ztrácíš čas.
Pokud Vás ale tímto obtěžuji, zapomeňte na to. Neberte si to osobně, ale čekal bych od odborníka (za kterého Vás považuji) a teď se neuražte, nejenom obecné poučky. Ani nechci slyšet, že vstupy nejsou důležité, ale ať přemýšlím nad výstupy. Podle mého se úspěch skládá ze získání všech možných statistických výhod. Jedna z nich je i volba vstupu. výstupy pro mě budou snad jednoduší, jsem přítelem statistiky a odchylek. i tady mám celkem jasno. MAE/MFE+MACD a pak uvidíme.

jinak díky za příspěvky, probírám se tím postupně s doplňuji svou mozaiku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Libic :
ještě doplním, můj rádoby OS vykazuje dlouhodobě rostoucí equitu bez velkých DD (20%). Přijde mi skoro neuvěřitelné, že jsem se ho domákl tak rychle, až mě to zaskočilo. obavy ? ostražitost ? nedělám někde zásadní chybu nováčka ? a pak bude všechno jinak.
A už Vás nebudu trápit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To misak:
Asi by bylo nejvhodnější, než sem neco podobného napíšete, trochu více přemýšlet. Ne všechno, co si člověk myslí, je nutné zveřejňovat. Rozhodně toto není vizitka správného tradera.

Libic dost podrobně představil svůj obchodní systém, za což jsem mu určitě nejenom já dost vděčný. Nebylo to rozhodně jeho povinností, ale dobrou vůlí. Rozhodně není nijak povinen hodnotit Váš obchodní systém a pochopte, že to ani není nijak jednoduché. Vybudovat si obchodní systém, kterému budete důvěřovat je otázka měsíců potažmo i let. Jak můžete chtít po někom,aby Váš systém rychle zrevidoval, pokud stavba obchodního systému není krátkodobou záležitostí? Sám musíte vedět, jestli Vám to funguje nebo ne. V tradingu exustuje tolik dobrých systémů kolik je dobrých obchodníků.

S pozdravem Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Misak:
cele jste to uchopil za spatny konec, coz je skoda :) Vy mate problem se svym systemem, dle Vasich prispevku a snazite se obvinit me. Porad Vam to nic nepripomina? Tvrdite, ze Vam system vydelava penize, mate nizky draw down a po me chcete, abych splnil nejakou svoji povinnost Vas system kontrolovat, pricemz me napadate, kdyz Vam system "nezkontroluji". Take Vam to nic nepripomina? Udelal jste si backtest a po me chcete, abych Vam rekl, zda-li byl spravny ci ne? To Vam take nic nepripomina? Napadate me, protoze mate pochybnosti nad svym obchodovanim. Jestli si myslite, ze tak sve pochybnosti vyresite, tak se obavam, ze je takto budete resit jeste hodne dlouho.
Vase obchodovani zkoumat nebudu, protoze to proste a jednoduse nelze. Pokud jste prumerne inteligentni clovek, tak to vite. A ja predpokladam, ze to vite. Jenom Vy muzete vedet, co jste udelal poctive a co jste si "ulehcil". Pokud jste vse udelal poctive, musite mit ve sve vysledky duveru. Pokud jste si neco "ulehcil", budete napadat jine. Pisete, ze jste v profitu. Pokud jste svuj test udelal poctive, pak svym vysledkum uverite. Pokud jste si neco "ulehcil", budete hledat nekoho, kdo za Vas udela poctivou praci.
Na zaver: jedinym meritkem je profit nebo ztrata. Kdyz budu mit firmu, kde budu zamestnavat dva prodejce, pricemz jeden bude prodavat "by the book" a vytvori zisk 10,000 Kc a druhy bude prodavat "dle svych pravidel" a vytvori zisk 100,000 Kc tak si logicky budu drzet obchodnika s vetsim profitem, pokud tento nehazarduje, ci neporusuje zakon. Tot ma odpoved, ZCELA KONKRETNI, na Vas dotaz k Vasemu systemu. Nevim, jestli ji pochopite, ale to uz neni muj problem.

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

už jsme hodně mimo předmět, takže poslední můj příspěvek
To Piti : myslet si něco jiného a něco jiného říkat je jedna z nejhorších lidských vlastností
To Libic : asi se hloupě vyjadřuji, ale pořád se domnívám, že mi nejste ničím povinován jak píšete, ani Vás jedním slovíčkem ani jednou neobviňuji.
ve své naivitě jsem si myslel, že se zde nechá s kýmkoliv diskutovat nad konktrétními věcmi, že zkušení harcovníci nezištně poradí nováčkům. Asi až budu mít více hvězdiček , budu více in. Jdu na sobě pracovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Misak:
pokud Vas trapi me hvezdicky, je mi lito, nepomohu Vam. Vy nechcete poradit, Vy chcete konkretni info na Vasi strategii, kterou Vam nedam, protoze to nejde. Vase prispevky jsou cim dal vice jen a pouze napadani, coz me vede k zaveru, ze prave napadani je jedinym Vasim cilem. Minimalne v tomto vlakne. Psal jste, ze ode me chcete konkretni info, ne vseobecne info. Hned v nasledujicim odstavci pisete, ze Vam bohate staci: Hele bracho, pokracuj dal ve sve ceste. Jestli toto je pro Vas konkretni info, ktere vyresi Vase problemy, pak se omlouvam, me hvezdicky me zatim k temto radam neopravnuji. Ale jak pisete, az jich budete mit stejne jako ja, budete vice in :D Zatim na sobe vice pracujte, mate co dohanet (tu)

Preji Vam na Vasi ceste mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim
Misak,

Nenechajte sa znechutit, verte v svoj vlastny rozum, nikto nema patent na rozum, system, obchodovanie. Rozumne je sa pozerat na veci v suvislostiach. Skusat a nezabudat na to dolezite, aj v obchodovani plati ze ked sa nedari tak sa nedari a naopak. Takze stastie bude zohravat velku rolu. Dolezite je znova si otvorit oci a pozerat preco nieco nevyslo, co je mozne vylepsit a podobne. Hladajte svoj system.

lopo

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...