Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Pracovat jako broker?


addonics

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 233
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující


to nikdo nezpochybňuje, že broker, je práce jako každá jiná, ale v případě, že by jsi toho brokera skutečně mohl dělat. investovat peníze můžeš i jako burzovní makléř, ale firma, o které je tu řeč a která má podány absolutně totožné inzeráty s absolutně totožnými požadavky a náplní práce na celkem tři pozice, ikdyž jsou tyto pozice vcelku odlišné(broker, makléř a junior manager) ti po úspěchu ve výběrovém řízení dá do jedné ruky telefonní seznam a do druhé manuál co máš říkat do telefonu a ty neděláš nic jiného, než že obvoláváš solventní potenciální klienty, jak už tady bylo řečeno, což je od obchodování, či zprostředkovávání obchodů činnost velice odlišná.

v případě, že si tímto musíš zajistit a sehnat klientelu, s jejichž penězi pak budeš obchodovat, tak to je asi v pořádku, to bych ještě pochopil, ikdyž je zvláštní, že ve výčtu pracovní náplně je i starost o stávající klienty (kde jsou ?).

pokud tě ale nechají telefonovat 1/2 roku a s tebou nakontaktovanými klienty pracuje někdo jiný, tak to v pořádku není , protože, a už to tu padlo, potom neděláš ani jednu z uvedených pozic, ale obyčejného telefonistu.

doufám že si rozumíme ...
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ouklende, tak jsem si prolistoval celou diskusi a už vím "která bije". Také jsem četl nějaký inzerát zrovinka nedávno na pozici makléře, tak to bude asi ta firma, o které píšeš. No přiznám se dělat někde čičmundu a telefonovat kdo ví jak dlouho, to by mě neba, na druhé straně oni zase nemohou vědět, co v daném člověku dřímá. Řekl bych, že ve většině případů nejde frimám o to, jak umí uchazeč obchodovat a jaké má znalosti , ale jak umí komunikovat a přesvědčovat druhé. Tím jim přinese klienty a penízky a o tom to je.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zajimave zkusenosti. Muzu jenom dodat svuj nazor, ze pokud nekdo skutecne dobre rozumi nejakemu oboru (to nemusi byt jenom burzovni obchody), tak je vetsinou v obraze "jak to funguje", pohybuje se mezi lidma, kteri tam pracuji, ma predstavu o jednotlivych firmach na trhu a pak na takovem vyberovem rizeni, ktere popisujete, urcite nenastoupi na pozici telefonisty.
Kdyz ma nekdo perfektni VS vzdelani financniho smeru a prijme misto (treba trainee) ve vyznamne bance muze se po vice letech karierniho postupu a dalsiho vzdelavani dostat k pozicim napr. v investicnich fondech, ve sprave majetku pro bohate klienty a dale pokracovat. To uz urcite bude mit prehled, ktere spolecnosti spravuji majetek investovanim na burze, bude mit i vhodnou zasobu kontaktu na klienty a domluvi si osobne s vedoucim manazerem (napr. velke US firmy) novy job. V tom co ho bavi a co umi.
Takove zkusenosti mam ze sveho okoli. Neznam jedinou firmu, ktera by rozdavala penize lidem (svym zamestnancum), kteri maji jenom dobrou vuli ucit se a pracovat. Ucit se a pracovat je zacatek. Mozne je take to, ze top-manazeri te firmy, ktera hleda telefonni dealery, jsou lide inteligentni a bohati a skutecne se zabyvaji investovanim na burze. Doporucil bych dohodnout si schuzku s nimi. To v pripade, ze jste si jisty, ze patrite mezi ne. Pokud mate co nabidnout, verim, ze po vas sahnou vsema deseti...
----------------
Ja v tomhle oboru vzdelani a zkusenosti nemam, takze me vubec nelaka pracovat jako broker. Zajima me trading a na nem si nejvic cenim serioznosti, svobody a vlastni zodpovednosti. Prave toho, co pozice "zamestnanec" nemuze nikdy nabidnout.
Pavel



Link to comment
Sdílet pomocí služby

myslim ze nam chybaju informacie ohladom odmenovania takychto Telefonistov ci uz maju v pozicii napisane Broker , Assistent brokera , makler alebo hocico ine . tak skusim vysvetlit akym systemom to asi funguje, resp. s akym modelom by to mohlo fungovat.

telefonovat trebars pol roka. : to je trosicku milna predstava, ono nejde o to aky dlhy cas telefonujes, ale ako rychlo si schopny zohnat klientov. ked urobis povedzme klienta s 20 000 USD je to ok ale potrebujes spravit limit. ktory je povedzme 100 000 USD . v reale proste telefonujes donemoty, za den urobis aj niekolko 100 telefonov a robis to dovtedy pokial nesplnis limit 100 000 USD. pokial ho nedovrsis tak tvoje prachy obchoduje senior, a ten ma takychto poskokov ako si ty niekolko, povedzme 10. pocase to velku cast s nich prestane bavit a odchadzaju, a nahradzaju ju novi adepti. ktorim robi senior skolenia za ktore si samozrejme zacvakaju, a nie malo. a takto je fluktuacia na pozicii juniora aj niekolko desiatok ludi za rok , a to je v takomto malom time v celku dost. teda tvoj veduci ma dva primi a to zo skoleni a z obchodovania. dostava urcitu cast s poplatkov pri vstupe a vystupe s burzy, jeho zarobok zavisi s objemu obchodovania, pricom interne pravidla su ze ak urobis stratu prachy pretacat nemozes. ty ako junior mas mensie % s poplatkov.
ak dovrsis limit 100 000 USD stavas sa samostatny, daju ti urobit maklersku licenciu a ides sam na seba, tvoj manazer dostava len male percento s poplatkov a ty mas vacsinu a obchodujes si svojich 100 000 USD sam.

pokial si ale niekto mysli ze sa pozicia telefonistu skoncila :) , kruto sa myli, este len teraz sa to zacina, teraz to zacina byt pravy biznis, disponovat zo 100 000 USD je sice fajn ale lepsie je to 2,3,5 nasobkom, a tak sa menitena telefonicku masinu a ste schopny predat aj mrtvemu zimnik, a ludia okolo vas tak isto, nikto vam nic nedaruje a stara sa sam o seba

dalsia faza je, ked sa rozhodnete, ze zacnete riadit tim , robit skolenia a za vas telefonuju iny, mate uz dostatocne velke portfolio, ak ste dobry obchodnik viac vam netreba, pretoze spravujete portfolio v objeme niekolko mega, a mate slusny prijem aj s kurzov. povedzme 3000 kacek na osobu, 15 ludi za tyzden, kazde dva tyzdne novy kurz, pretoze vam s vasho timu ludia odchadzaju , tak musite obsadit ich stolicky a telefony. ked vam 10 ludi nadhana klietov je to lepsie ako ked mas telefonovat sam.

tak toto je len tak zhruba co mozete cakat od podobnej pozicie. ziadny stabilny mesacny zarobok a ak tak na urovni socialky :), kazdy cent si musis vydriet, moze sa stat ze velmi dlhu dobu nedostanes ziadnu mzdu.

tento pribeh je fiktivny, a postavy vymyslene. pribeh sa nikdy sa nestal a vsetko co ste si precitali je len a len autorov vymysel :) :) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Koukám že to tu už trochu upadlo, každopádně bych se i já rád podělil o svoje zkušenosti z oboru :-)

Teprve pár týdnů pracuju jako broker u jedné z největších společností tady u nás. Vezmu to úplně od začátku a napíšu pár informací o sobě, neboť jsou důležitý vzhledem k tomu co vám chci sdělit ... Před třemi lety, ještě na gymnáziu, jsem narazil na stránky finančníka a od té doby jsem rozhodnut a dělám všechno proto abych se v budoucnu živil pouze tradingem. Na gymnáziu si samozřejmě příliš nevyděláte, takže první dva roky byli o vzdělávání a zkoušení na demo účtu, tisíce volných hodin strávených před monitorem čtením finančníka a podobných serverů nebo koukání do grafů a zkoušení obchodovat. Potom přišla vysoká škola ekonomická v Praze, což mi přišlo vzhledem k oboru jako nejlepší volba,takže v rámci studia absolvování kurzu burzovní obchody a kurzu kapitálové trhy. Začal číst knížky od autorů jako Elder nebo Kostolany a dokonce se naučil programovat AOS v Metatraderu hlavně pro účely backtestu, kde si mě někteří možná pamatují z Forexového vlákna kde jsem občas napsal i něco pro vás :-) Když už jsem si při studiu VŠ něco vydělal, založil jsem si mini live účet s 25ti tisíci Kč a zkoušel obchodovat tam, samozřejmě 25k neni zrovna účet pro akcie nebo komodity a ani pro ten forex úplně dost :-) Proto jsem si před nedávnem sám podal životopis u renomované brokerské společnosti, v domnění o jak zodpovědnou a náročnou pozici na zkušenosti a vědomosti z oblasti finančních trhů se jedná (přecijen se staráte klientům o miliony korun!!!), s tím že mi to umožní vydělat si více peněz, navíc v oboru který mě zajímá a to ještě při studiu, abych si mohl co nejdříve otevřít vlastní obchodní účet s dostatečnou částkou. Nevěřili byste kolik času jsem za ty poslední tři roky vzdělávání se v tomhle oboru věnoval, přesto jsem po cestě na pohovor váhal jestli mám dostatečné vědomosti pro tuhle práci. Z pohovoru jsem odcházel s tím, že se mi po víkendu ozvou, jestli jsem prošel, ale já byl naprosto přesvědčenej že ne, protože jsem byl podle mě naprosto nemožnej….

Teď už se všichni asi poprávu smějete mojí naivitě, protože realita je přesně taková, jaká se tu popisuje … takže …

Naproti mně sedí kluk, starej asi jako já, kterej přišel na pohovor v triku, stále neví rozdíl mezi akcií a jízdenkou na tramvaj, ale přesto už má klienta skoro v kapse :-) ... A já? Snažím se vytrvat a beru svojí práci zodpovědně, nedokázal bych si vzít na triko prodělat někomu životní úspory. Vím že lidí jako já je v tomhle oboru minimum, a důvody jsou každýmu jasný. Přesto pokud Vám někdy někdo takovej zavolá, možná se právě jen snaží vydělat si peníze do začátku na vlastní obchodování, cestou která mu je nejbližší ;-).

Co se týče povolání Brokera, můžete ho zatracovat jak chcete, ale pravda je jedna, ať už máte zkušenosti nebo ne, pokud chcete uspět, vyžaduje to mnohem více dřiny než si umíte představit a ze začátku za sakra skromnej peníz, nebo taky za nic.

Co se týče brokerskejch domů, lidi,brokeři, jsou vesměs pořád stejný, je ale rozdíl pokud si vyberete brokera u malinkatý společnosti (byl jsem v jedný takový na pohovoru taky, vzal jsem nohy na ramena okamžitě), nebo u společnosti kde třeba pracuju já. Můžete totiž bejt tele jaký chcete, ale pokud za sebou máte partu dobrejch analitiků (těm se musí dobře zaplatit a na to ty malý společnosti samozřejmě nemaj), máte i přesto docela slušnou šanci vydělat. Obecně jsem se společností kde pracuju a se zázemím spokojenej. Pověst investování do akcií utrpěla právě nejvíc kvůli těmhle malejm společnostem, který nemaj ani zkušený brokery, ale ani si nemužou dovolit zaplatit pořádnej analytickej tým kterej by jim radil. Nemluvě o technickým vybavení, protože broker bez počítače s internetem neni broker, ale prodavač banánů.

Takže závěrem, neházel bych všechny splečnosti a všechny brokery do jednoho pytle, ale taky, nesváděl všechnu vinu, pokud přijde někdo o prachy, na nás. Každej člověk má možnost zjistit si s kým obchoduje, prověřit si jaký má zkušenosti, zázemí, než mu svěří svoje prachy. Pokud se člověk nechá ukecat pakem který dělalo ještě před měsícem prodavače v supermarketu, je pak pako sám že mu svoje prachy svěřil a může to svádět jenom na sebe. Absolutně nechápu třeba lidi co si nechaj posílat smlouvy poštou a svýho brokera ani brokerskou společnost vůbec neviděli, a že takovejch je mraky ... čemu se pak takový lidi divěj...

A ještě jedna věc, absolutně nesouhlasim že kdyby byl broker dobrej a svejm klientům pravidelně vydělával vysoký peníze, že by s tim seknul a šel obchodovat sám. Myslim že je hodně takovejch lidí, i u nás ve společnosti, podle mě bych vám na ně moh ukázat prstem, ikdyž je vůbec neznám, jenom vídám, a jejich důvody jsou mi celkem jasný...

Co se týče ale mě, v mým věku, při studiu, vážně neznám lepší způsob jak si vydělat peníze do začátku svýho obchodování, vy snad jo? kdyžtak mě poraďte ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo a mimochodem, někdo se tu zajímal jestli mu může praxe brokera nějak pomoct v reálným obchodování, moje zkušenost je - ano,může, a to hodně, pro mě to byl obrovskej přínos zjistit a zažít to jak to funguje zevnitř a díky tomu už i částečně vim jak úžasně se na tom dá vydělat, kdo moje zisky jednou zaplatí, resp. kdo je platí každýmu úspěšnýmu z nás je mi hned jasný,jsou to a budou to klienti v rukách prodavačů ze supermarketu, bohužel ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Millis, ¨

co takhle zažít pracovat rukama? :-) No ale vážně já jsem se zatím o trading moc nezajimal a tuto diskuzi jsem založil na základě mé negativní zkušenosti (jak jsem tak koukal před 2 lety:-))), kterou jsem získal před 2 lety, když jsem hledal nové místo. No v současnosti pracuji jako ekonom společnosti a už mám vyděláno na to abych obchodoval sám, ale na to jsem už zase pro změnu línej :-)

Má rada proto je, ať budeš dělat cokoli nejdůležitější je kolik vyděláš, ostatní důležité není. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike

Přemejšlel jsem že bych zaved takovej malej seriál reportů ze zaměstnání, pro zábavu, dneska je tady třeba slečna která za dva dny prodělala skoro polovinu účtu klienta, od rána ale překypuje dobrou náladou a ještě se tomu s manažerem zasmáli, jak se slečně vždycky podaří nakupovat akcie přesně před propadem ... přemejšlěl jsem že zavedu novou strategii spekulovat přesně proti rozhodnutí týhle slečny :-D ...

Přesně nevim jestli u nás existuje nějakej limit od kterýho si můžeš s klientama obchodovat sám, ono totiž pokud víme co za lidi většinou na pozici brokera nastupuje, tak se jim to i docela hodí že za ně zezačátku obchoduje manažer, protože oni sami by jim nedokázali ani pořádně nadiktovat pokyn, protože pořádně nemají jasno mezi pokyny koupit/prodat, short/cover :-) já ti to teď osobně neřeknu protože jsem tu třetí tejden a klienta ještě nemam, takže uvidíme čase ...

Btw. rukama už nikdy víc, naposled to bylo v továrně na párky v Anglii, to vás sakra motivuje se snažit, abyste si to už nemuseli nikdy zopakovat :-D

Nic, končí mi pauza na oběd, zvedám sluchátko a jdu zas makat :-D

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...