Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MAE a MFE


ripper

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 353
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Je to údaj o nevyšší a nejnižší dosažené hodnotě od tvého vstupu. V rámci doby tebou uvažovaného obchodu. Tzn. v rámci patternu, celého dne, nebo při pozičním, časového úseku do horní hranice délky obchodu.
Tyhle hodnoty ti řeknou kolik od svého obchodu můžeš očekávat pullback a jakého zisku jsou schopny dosáhnout.
Tzn. jaký použít SL a na jaké hranici hledat výstup.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nazdar Zero,

Příliš velká oblast, o kterou máš zájem. Není potřeba mít, znát a vědět všechno hned. Např. o EW vyšel na Finančníku celý seriál v češtině a je v něm řekněme 70% co se mi podařilo najít na webu. Jinak se ale zatím moc o EW nezajímám - je to hodně široké téma, které si vyžaduje řádné a časově náročné testování. Na druhé straně se před tím neuzavírám...
Komenský řekl: "Vše nechť plyne samovolně bez účasti jakéhokoliv násilí." Až přijde čas jistě budeš vědět kdy co použít nebo si informace vyhledáš sám tak jako já. Není třeba to kupit někde v šuplíku bez toho abys věcem porozumněl.
Ani v nejmenším jsem se tě nechtěl nijak dotknout, bohužel jiné materiály nemám k dispozici.

Přeji ti hezký den
Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj goodbody,

nic sa nedeje, cakal som nejaku taku odpoved, ale aj tak dik, kririku mam rad,aj dik moc za prispevok. ide o to ze ja mam casu habadej, lebo peniazom ked sa dostanem a budem moct naostrom obchodovat sa dostanem tak asi najskor za 2 roky, ked nevykradnem banku:)
ale k inemu, z tvojho prispevku som pochopil konecne princip MAE a MFE ale co mi nie je jasne, ze ked sa snazim pomocou neho zistit si moj optimalny SL a PT, ci mam v testoch pouzivat tie SL a PT alebo skusat na rozne PT, alebo vlastne ako, lebo ked chcem dostat tie extremne vysledky(myslim tym aky bol najvacsi mozny PT alebo SL), nemozem mat anstaveny ani SL ani PT, lebo sa mi hned vyplni... ked sa ta smiem opytat,ako ty postupujes???
dik za odpoved

krasny den, Zero

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Můj pohled. Najdi si poslední - nejdelší výstup pro své vstupy. (pokud držíš pozici celý den tak pro celý den) A v tom č. úseku si zapiš nejnižší hodnotu mezi tvým vstupem a nejvyšší dosaženou hodnotou v rámci tvého obchodu. To je MAE.
MFE je právě ta nejvišší hodnota v rámci tvého obchodu. Pokud nemáš určený časový rámec tvého obchodu, tak je to např celý den, nebo po otočení trendu proti tobě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...