Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Přes koho obchodovat ?


tronak

Doporučené příspěvky

  • 1 month later...
  • Odpovědí 138
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

zdravim vas, bohuzial nemozem zalozit novu temu tak to davam sem, ide o trochu nestandartnu otazku,koelga ma zaujem o kupu akcii urcitej firmy, ktore sa obchoduju aj na burze, ide ale o to ze sa chce stat skutocnym akcionarom firmy... teda byt zapsiany v registri akcionarov, zucastnovat sa na valnych zhromazdeniach atd... konkretne ide o GM, mate niekto skusenosti? pripadne nejaky konkretny odkaz na sprostredkovatela, alebo hocijaky typ ktory by ma vedel nasmerovat... dakujem vam pekne a prepacte za off-topic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

francox:

no já myslím,že Tvůj kamarád bude akcionář i při držení 1 akcie.Co se týče valné hromady,tak nevím tedy přesně jak je to u GM ale bude na to potřeba držet určité % akcií aby jsi byl na valnou hromadu přizván,protože po světě jsou miliony investorů,a co kdyby zrovna všichni chtěli valnou hromadu navštívit. :),ale tohle jsem nikdy neřešil,tak Ti nepovím přesně.

Jestli teda myslíš opravdu pod pojmem GM General Motors,který má vydáno asi 600 000 000 akcií,tak na to bude potřeba tedy ranec peněz,pro případnou valnou hromadu,a zrovna investovat do společnosti,která bude asi žádat o ochranu před věřiteli není dobrý nápad.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přesně tak, hlasovací právo má každá akcie, akorátže bude jistě převálcována vlastníky velkých balíků akcií ;)
Jinak hranicí bývá nejčastěji 5% (málokde 2%).

Z dokumentu gmcoi.pdf (dostupný na stránkách firmy):

DIVISION I: COMMON STOCK.

(b) Voting Rights.
The holders of Common Stock shall be entitled to vote as a single class on all matters to be voted on by the stockholders of the Corporation. Each holder of Common Stock shall be entitled to one vote, in person or by proxy, for each share of Common Stock standing in his name on the stock transfer books of the Corporation.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

francox

prepac , pride mi to trosicku smiesne. lebo keby sa ten tvoj kolega rozhodol ze sa stane jednym s hlavnych akcionarov GM, a akcie by chcel kupovat na burze. tak by tam minimalne musel byt objem. ktory pozaduje a ktory ho na to valne dostane. myslim ze je dost velka pravdepodobnost ze tvoj kolega taky balik nema

to ze sa akcia predava na burze za 1,45 neznamena ze za 1,45 kupi obrovsky balik. velke baliky akcii sa vacsinou predavaju vyssie ako ich trhova hodnota.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no jo, on si nechcel dat nic vysvetlit, on chce akcie, chce im "pomoct" a on nejake akcie kupi a zisti mi to francko :) investovat chce 200$ :D a pritom na to vcera vecer dosiel sam... siel do CSOB oni obchoduju cez patria direct a tma mu povedali ze mu tie akcie kupia :) akurat nevie aky je tam minimalny vklad... diky za reakcie, nech to uz dopadne akokolvek...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Dobrý den,

mám dobré zkušenosti s Patria Direct, chybí mi tam ovšem:

- přímé obchodování komodit
- short sell
- možnost obchodovat před PDA nebo smartphone
- možnost nastavit stop-loss a zároveň prodejní pokyn

Máte prosím zkušenosti, jak fungují tyto funkce u Fio? Je jejich platfroma stabilní?

Děkuji, Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...