Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Hardware


greenhorn

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 383
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj,
vzhledem k tomu, ze jsem se sestavovanim pocitacu zivil docela dlouho jen par poznamek:

1. technicky neni problem mit pripojeno vice monitoru (mam ted na mysli vice nez 2) - reseni je prekvapive jednoduche: vice grafickych karet.
Na vetsine zakladnich desek je sice jen jedna AGP pozice (port pro pripojeni soudobych grafickych karet), ale zaroven zde byva i vice (okolo 5) PCI pozic. Sehnat PCI grafickou kartu je stale mozne (pouzivaji se do nekterych serverovych desek) a cena byva velice prijatelna (dalsi moznost je koupe starsi neakcelerovane PCI karty napr. v PC bazaru, kdy je cena opravdu zanedbatelna a vysledek casto velice dobry).
Obcas se podari sehnat dual-head (tj. s vystupem na 2 monitory) PCI grafickou kartu (tusim ze je delala ATI; sehnatelne ale bohuzel uz jen v bazarech), takze s AGP dual headovou kartou ziskavate vystup na 4 monitory a naklady jsou minimalni (stoji vas to navic jeden PCI slot, nicmene od dob, kdy se temer vse integruje na zakladni desku nejsou az tak moc vuyzivane).
Nastaveni je potom zalezitost spravnych ovladacu a s vyuzivanim vsech monitory ve Windows XP neni zadny problem (pri jedne PCI a jedne AGP karte).

2. Pokud nekdo pozaduje grafickou kartu s vystupem na 3 monitory, je mozne pouzit Matrox Parhelia, ktera ma spickovy obraz a mela by byt k dostani za rozumnou cenu (neni uz nejnovejsi, pred cca 4 lety stala pres 15kKc ale ted byde pravdepodobne stat jen zlomek teto ceny).


Jeste par upozorneni na zaver:
Pokud mate integrovanou grafickou kartu, tak pridanim plnohodnotne graficke karty moznost pripojit druhy monitor neziskate, nebot integrovana graficka karta automaticky deaktivovana a standardne neni moznost ji zapnout!

Je take dobre dat si pozor u notebooku (zvlaste levnejsich rad) - graficky vystup ktery byva vzadu neni vzdy plnohodnotny vystup graficke karty, ale pouhy obrazovy replikator, takze na druhem monitoru muzete videt pouze to stejne co na LCD nebo nic (ucel techto vystupu je pro pripojeni projektoru pri poradani prezentaci), takze pozor na to! Jedina moznost jak to overit je bud konzultace s autorizovanym servisem ci vyrobcem a nebo vyzkouseni.


Doufam, ze tento prispevek alespon nekomu pomuze v rozhodovani ;-)

S pranim uspesnych obchodu
-petrn

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rad bych se zeptal, jaka je doporucena (nebo minimalni pouzitelna) konfigurace pro trading (kratke 5ti denni swingy s minimalnim prihlednutim k intraday datum). Chystam se koupit NB a nechtel bych neco, co mi pak nebude stacit. Minimum, ktere se mi nabizi je:

PIII (700) - 256 MB RAM - 20GB

bude mi toto stacit na W2K, TNT, SIERA+IB, internet (ADSL pres USB)?

dik

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pete, já myslím, že jde hlavně o to, jak je která platforma náročná na HW, to si můžete většinou zjistit na stránkách té dané platformy. Jde o to, aby vám počítač při načítání dat hodně nechroustal, tj. mít alespoň 512MB RAM, to bych považoval za základ, no a pro mě nejdůležitejší parametry jsou spolehlivost připojení a HW, a krátké odezvy (pingy). Ale já jsem daytrader, takže pro mě minutový výpadek znamená silnou nervozitu :) Spolehlivost je na trading tedy to nejdůležitější, samozřejmě na backtesting strategií apod. už je potřeba počítat s něčím silnějším a tady se každý výkon navíc hodí jako sůl. Já osobně používám Athlon X2 4400+, 2GB RAM, mám RAID z WD2500KS disků a tohle už celkem ujde. Načítání 5 let tickových dat i s indikátory trvá řádově do minuty a tam je silná mašina hóóódně znát. Používám jako platformu Tradestation a IB.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pete, většina notebooků se dá v pohodě upgradovat, alespoň co se týče paměti, půjde zřejmě o standardní SoDIMM 133Mhz, měl by jít ještě sehnat, případně v bazaru. Bacha, pokud máte 256MB, tak si nekupujte 256MB, protože málokterý starší notebook má 2 sloty, takže musíte koupit 512MB modul. Nejlepší přímo zajít s noťasem do obchodu a rovnou přendat a vyzkoušet, zda chodí. Některé notebooky mají např. podporu jenom 100MHz modulů a 133Mhz modul tam nefunguje apod. Investice se rozhodně vyplatí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

pro intraday používám notebook CPU 1600, RAM 768, grafická karta má vlastí 32 MB RAM (není sdílená), HDD 40 GB. S touto konfigurací jsem naprosto spokojen. Dříve jsem měl RAM 256 MB a to je opravdu hodně málo. Rozhodně doporučuji větší. To ostatní nejsem bohužel schopen posoudit.

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pete, zadny uceny z nebe nespadl. Ja jeste patram, jak pripojit na notebook vice monitoru {LCD}, respektive narazil jsem na internetu na nejakou rozdvojku pres VGA port:

notebooky.idnes.cz/novinky/matroxwidescreenadapterprv.html

Jenze nevim jak to fungujr v realu a jestli to integrovana graficka karta na notebooku utahne. Anio v CR to zadny dodavatel nedodava :]... I kdyz, v CR je vsechno stejne drahe jako na "zapade". V kazdem pripade ten link doporucuji.

Glader

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...