Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

GENESIS-PROGRAMOVANIE STRATEGII


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 314
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

satik

zkus end of day update a zadej datum a skupinu komodit kterou chceš stáhnout.
Ja se zajimam o e-komodity , a stahnul jsem si cely rok 2006, akorat si musis pockat stahuje po dnech (EOD data za urcity den).
Myslim ze to bylo pres modry telefonek vlevo nahoře. jsem v praci tak to nemam pred sebou...
aldamit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak nevím co si teď mám myslet. Pánové Finančníci, jste opravdu přesvědčeni o tom co jste v článku napsali nebo se jedná o nějaký reklamní tah čistě pro podporu tohoto serveru????
Bylo nám předloženo tedy spíš doporučeno něco co má hodnotu cca 48000,- Kč. A vzhledem k tomu, že z článku bylo cítit právě to doporučení, schází mi nějaké podstatné doplňující informace o výhodnosti nákupu tohoto produktu.
Nevidím totiž postatný rozdíl mezi programy několikanásobně levnějšími a tímto - jehož cena mi vyrazila dech.
A to ještě není jasné jestli je konečná. (+ data, +upgrade, +...?).
Snad 30-denní trial plnohodnotná verze je dobrá věc, ale za měsíc se toho moc nestihne, takže stejně nezbývá než nákup.

Nechci být šťoural, ale ve vašem dřívějším článku to na přesvědčení o tomto programu moc nevypadalo. www.financnik.cz/komodity/recenze-sw/systemy-pro-backtesting2.html

Budu rád když mě vyvedete z omylu, že převažuje ekonomická výhodnost před objektivitou u Vašeho posledního článku.
Nic proti příspěvku na chod serveru (nejsme přece v komunizmu, že?), ale bylo by rozhodně lepší najít vhodnější formu než tendenčně vyzdvihnout předražený program. Vážím si objektivity, která dosud byla na tomto serveru slušná a klidně za ni přizaplatím, ale jinou formou naž nákupem čehosi.

No asi jsem to vzal moc zeširoka.
Pointa toho příspěvku je: Opravdu to stojí za ty prachy????

Mějte se fajn a těším se na odpověď
PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PET,

jedná se jen a jen o objektivní důvody. Už jsem to popsal v článku, ale vysvětlím:

software je skutečně k dispozici celá řada - řekl bych nepřeberně. Problém je ale v tom, že drtivá většina z nich je uživatelsky dost "nepřátelská". Osobně například nejsem programátor a programy typu TradeStation nebo WealthLab jsem sotva dokázal otevřít. Petr má například silné programovací základy, ale trvalo mu více než rok, než se naučil v Tradestation programovat. Nebo jiný příklad - znám tradera, co používá program Ensign, ale každý měsíc platí 80 tisíc za programátora, jinak by nebyl schopen v tomto programovat. Podobně znám tradera, co si platí programátora pro TradeStation nebo i další software.

Částka 47000 není sice malá, ale na druhou stranu, NEPOTŘEBUJETE PROGRAMÁTORA. Programování strategií v Genesis je velmi jednoduché a intuitivní a pokud jsem se v tomto programu naučil programovat i já - naprostý technický antitalent, považuji to nejenom za přiměřené peníze, ale i za důvod, proč finálně doporučit právě tento software.

Jinak program samozřejmě nikomu nenutíme a je každého volba, pro jaké řešení se rozhodne. Nám pouze připadalo správné nabídnout alternativu, která by uspokojila i ty, kteří nevědí o programování prakticky nic - což je většina z lidí na tomto serveru, včetně mě. Jednodušší program jsem zatim neobjevil (resp. neobjevil jsem program, kde bych byl schopen jednodušeji dosáhnout toho, co potřebuji ke své práci a kde bych byl schopen jednodušeji programovat testy, které využívám pro svou práci).

Další důvod je, že tento program začíná v USA dost vyhužívat komunitak WoodiesCCI a komunita "woodiestů" je i v ČR dost silná. Někteří lidé od Woodieho se totiž sami aktivně podílejí na vývoji Genesis a postupně se snaží naprogramovat do Genesis veškeré Woodieho patterny (například ZLR už existuje v Genesis jako samostatná funkce). Genesis se tedy jako jediný program který znám vyvíjí v tomto ohledu do potřeb, které jsou užitečné pro mnoho obchodníků na tomto serveru.

Myslím, že toto vše jsou skutečně objektivní důvody. Pojem "cena" je relativní. Za TradeStation platíte tuším kolem 200 USD (resp. něco podobného platí tuším Petr). Tj. TradeStation vás za rok stojí více, než Genesis za celý život, pouze s tím rozdílem, že pokud nejste programátor, za ten rok v TradeStation stejně nic nenaprogramujete, zatím co s Genesis se za stejnou dobu můžete velmi dobře naučit vše, co potřebujete.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáši,
beru to tedy jako Vaše přesvědčení. Pak je všechno O.K. Mám na výhodnost tohoto programu zcela jiný názor (i ve Vámi uvedených výhodách) a jsem o něm taky hodně přesvědčen.

Nechci ovšem žádnou konkurenci propagovat, takže se z těchto důvodů nebudu dál rozvášňovat.

Mějte se fajn

PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PET,
tady se musim zastat kluku. Btw. jake mnohem levnejsi programy jsi mel namysli?
cena 1995 za standalone verzi mi prijde v pohode. pro cloveka co rad becktestuje a porad neco zkousi a vymysli je to silny nastroj. a 1995babek ti to vydela rychle zpatky. kde jste vzal info o 48000kc? ten prepocet vubec nesedi
TS je na tom podobne, pokud u nich nemas otevreny ucet.

navic Tomas na konci clanku myslim rika ze kombinace Sierry a excelu taky staci. necekam ze do GTN pujde zacatecnik. navic se da platit mesicne poplatek brokerovi za pronajem (nevim jestli to plati i pro verzi platinum) a tedy nemusis nic kupovat.

Sam o nem uvazuji protoze TS je pro me asi moc slozita stejne jako Ensign. Ale musim si udelat vetsi research.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cena 47000 je proto, protože musíme program přeprodávat s DPH. Pokud si někdo koupí program skrze kreditní kartu přímo od výrobce (link je v článku též uvedený), pak je to samozřejmě jen oněch 1995 USD, bez nutného DPH, které jakožto plátci musíme zákonně přidávat my (na druhou stranu, plátcům DPH co si program koupí je samozřejmě toto DPH vráceno, takže cena pro takové je 47000 - 19%)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Odporucam vam radsej Tradestation.
TS je zadarmo. Otvoris ucet, staci ak mas 10 RT obchodov mesacne a platforma sa neuctuje. Za obchod sa plati kazdemu brokerovi tak ci tak akurat, ze TS, za to dava zadarmo platformu !
Genesis som neskusal, ale mam za to ze cim primitivnejsia platforma tym obmedzenejsie moznosti v programovani. Naucit sa zaklady easylanguage v TS je otazka kratkeho casu a kazdy s IQ nad 80 to musi skor ci neskor zvladnut. Existuje spusta prikladov z ktorych sa da uz vychadzat. Zlozitejsie veci su uz narocnejsie, ale koniec koncov sme traderi a nie programatori. Easy language zvladne hocijaky stredoskolak so znalostami pascalu a urcite nebude chciet 80 tisic mnesacne, ale postaci mu aj $100 a bude rad, ze si privirobil.

Suhlasim s PETE, chyba mi pointa naco davat za program tolko $$.

Navyse TS ma obrovsku komunitu traderov a naozaj obsiahle forum kde je denne nespocetne mnozstvo prispevkov. Vcera sme zrovna riesili jednu dost zasadnu programatorsku vec v TS, dal som otazku do fora a do 1-2 hodin bolo minimalne 5 odpovedi.

Odporucam kazdemu spravit si poriadny research produktov kym zacnete kupovat zbytocne drahe softwarove baliky. Ale kazdy nech sa rozhodne ako chce, ja som len pridal mojich 5centov do debaty.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co se týče Customer ID a password, tak při prvním spuštení Genesis vám program oznámí, že je nutné si vytvořit pracovní "account". Jakmile si tento vytvoříte - t.j. vyplníte pár údajů, Genesis vám Customer ID a password vygeneruje. Tyto údaje si stačí opsat a posléze vložit do zmíněných okének. Při dalším spuštění už Genesis tyto údaje požadovat nebude.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...