Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Začínající mladík


Doporučené příspěvky

Línej nejsem.
Jenže mám trochu jiný pohled na život a monetární systém celkově. A nebudete věřit, ale i proto mě burza tolik zaujala - přijde mi, jako by obchodníkům dávala jiný pohled na peníze.

Však jsem říkal, že i já si myslím, že je to blbost.

Jenže... Někomu se to podaří. Někomu ne. V podstatě už to jen udělat je risk.

Zajisté tu máte všichni dost zkušeností, ale je tu někdo, kdo se tím přímo živí? Nebo to jen děláte jako doplňkovou činnost?
A ač jsou mé zkušeností oproti Vašim velmi malé, je rozdíl, věnovat se tomu na 100%. Krom spánku a občasnému "upuštění páry" se burze naplno věnovat.

No jo, jsem bláhový, ale tak nějak jsem se v životě zasekl a nemůžu dýchat. A lidi se dnes můžou zadlužit klasickým podnikáním, nebo třeba i hazardem. Proč ne já?

Mám to spočítané na cca. 10 měsíců. 10 měsíců svobody, za které bych získal zkušenosti jako nikdo za celý život.

Plán B je práce v cizině, která by rychleji pokryla ztráty.

No a plán C - osobní bankrot. Což je krajní možnost, nebylo by ode mě pěkné, takto zneužít systém.

Teď už to ani není dotaz. Spíš z hlavy vypuštěná úvaha a vysvětlení.
Budu se s tím muset poprat sám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 214
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Trading je opravdu ryze osobní záležitost, ve které se musíte především spolehát sám na sebe. Jistě, sledujte postupy a názory druhých, ale v konečném důsledku za zdar věci budete zodpovědný pouze Vy! To znamená, že se nesmíte ve svém konečném rozhodnutí spoléhat na druhé, protože ve všeobecné rovině bude platit, že to, co vydělává někomu jinému, nemusí vydělávat Vám. Každý jsme jiný a každému budou vyhovovat jiné postupy. Proto musíte především poznat sám sebe, své reakce na krizové situace, nevěnovat se nepodstatným věcem, ale pochopit primární otázky, které rozhodují o úspěchu, či neúspěchu.
1) Psychologie.
2) Money management.
Tyto dvě věci rozhodují o všem podstatném, tedy i o úspěchu, kdy si můžete z deseti obchodů například v sedmi případech dovolit malý prodělek a ostatní tři pozice Vám vše vrátí i s celkovým ziskem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jeron922

nedá mi abych nereagoval.

"10 měsíců svobody, za které bych získal zkušenosti jako nikdo za celý život. "

Myslím, že je to poněkud naivní myšlenka. Zkušenost, kterou by jsi vysoce pravděpodobně získal by byla přesně taková, kterou před Tebou získaly již miliony lidí, někteří rychleji, něktěří pomaleji. Jestli by jsi při tom aspon na chvíli zažil pocit svobody ...

Je mi líto, že patřím ke kritikům Tvého snu, ale s dluhem 250 000 plynule narůstajícím o úroky (a tím pádem bez přítelkyně) se Ti fakt nebude dýchat líp. Jestli i tak chceš do toho jít, tak opatrnější varianta by byla půjčit 20-50 000, vzdělávat se ( a splácet !), a pokud budeš třeba alespoň 2 měsíce skutečně vydělávat (myšleno simulovaně, rozhodně ne obchodovat LIVE s dluhem) a mít představu kolik atd, dá se zvažovat další postup (i tak je to samozřejmě pořád ještě rizikový přístup, jak tady jistě někdo zareaguje ...). Nebo předřadit plán B, jet do zahraničí, vydělat si, a pak se pokusit plán uskutečnit bez dluhu.

Plán C - část dluhu musíš stejně uhradit, a než to přes soud vyřídíš (pokud Tě nechají vůbec zbankrotovat), tak dluh a náklady narostou natolik, že ta povinná část k úhradě může být i větší než původní dlužná částka. Takže další naivita, Ty systém nezneužiješ, Ty ho docela podpoříš ! Jenom trochu jinde.

Je to na Tobě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nejprve splať dluhy, to je to nejlepší, co můžeš udělat. A pokud to dokázeš za rok, dva v cizině, jeď do ciziny. Pak se ti začne "dobře dýchat" ... život bez dluhů je ta pravá svoboda. Mám internetový obchod a tam by se daly lít prachy do nekonečna. A takový obchod je navíc velmi náročný na profinancování skladu. Nyní bych potřeboval koupit pozemek a postavit haly ... a víte co dělám? Jsem trpělivý, pomalu rostu a odkládám. Než se zadlužit, raději se uskromnit, protože jedině tak se dají přežít velké krize.
Krátkodobě se Vám sice může dařit, ale nezapomeňte, že není vždy posvícení a když přijde na lámání chleba, abyste přežil, potřebujete čas a peníze a to poslední, po čem v takové době toužíte je zatížení formou úroků.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...