Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Začínající mladík


Doporučené příspěvky

Tiez by som chcel chalanom povedat, ze im drzim palce v obchodovani. Tiez s tym prave zacinam a hltam vsetky clanky, knihy a publikacie na jeden nadych. Velmi ma to chitilo, lebo v tomto obchode vidim ferovu hru. Rovnake podmienky pre kazdeho a to sa mi velmi paci. Niesom tiez velmi stary, mam 22 ale uz teraz viem comu sa budem v zivote venovat, je to fajn ked si uz teraz vieme urcit smer a tvrdo ist za nim. O to lahsie sa nam za nim ide ked mozme studovat tento skvely server. Tymto by som chcel podakovat Petrovi a Tomasovi. Klobuk dole, lebo takych ludi ako su oni dvaja nieje vela. Urcite by iny taketo informacie predavali za nemale peniaze. Este raz dakujem za vsetkych a prajem vsetkym vela uspechov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 214
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pro zacatecniky neni spatny forex a jeho mikro loty. Moc o tom nevim, soudim dle prispevku kolegy, ktery uspesne obchoduje, s manzelkou, 4H tunely na mikro lotech [jak tvrdi]. Takze, pokud to dokaze jeden clovek, meli by to dokazat i dalsi a myslim, ze k tomu neni potreba 5,000 USD. Graf je graf a pokud se naucim vydelavat v jednom grafu, mel bych byt schopen vydelavat i na jinych grafech, jak pise Miciko. Rozhodne doporucuji tuto cestu, nez 5 let studovat a setrit. Je dobre si trh odzkouset nazivo a je zbytecne pritom vyhazovat "velke" penize. Stocks jsou take cestou, jak si trh odzkouset. Maji vyhodu, ze je mozne prizpusobit risk financnim moznostem, a to zvysovanim / snizovanim poctu obchodovanych shares a dodrzet tak obchodni plan [risk lze takto snizit na "par dolaru" a kdyz uz nic, vyzkouset si co je to otevrena pozice]. S 3,000 USD pujde obchodovani stocks velice pomalu, ale porad je to lepsi nez nedelat nic a pokud nedelate shorty, vyhodou je i limitovane riziko, coz u komodit neplati.

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Souhlasím s předchozím Libicovým příspěvkem. Forex má pro začátečníky bez peněz několik nezanedbatelných výhod: časově neomezené, skvělé a jednoduše ovladatelné demoplatformy zdarma (navíc u slušných brokerů jsou data prakticky totožná s live tradingem), což znamená možnost bezproblémového tréningu jak dlouho je libo. V platformách je (alespoň v těch lepších jako je MT4 nebo VT) integrováno vše, k čemu potřebujete u komodit většinou několik softwarových řešení - tedy live graf, live data, odesílání obchodních příkazů, komunikace s brokerem, zprávy a více nebo méně kvalitní backtesting. A samozřejmě tím největším plusem pro nemajetné je možnost začít už například od 250 $ s takzvanými mikro-, nebo dokonce nanoloty, což umožňuje riskovat v podstatě pár haléřů. V přiloženém obrázku jsou například dva z našich dnešních live obchodů (vstup včera v 12:00 GMT) - otevřený profit 9.60 $ na pozici, který je tady v mikrolotech, by v plných lotech znamenal hezkých 960 $ na jeden lot... :) Happy trading, Petr

2704

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No myslím, že já se taky můžu považovat za začínajícího mladíka, protože je mi teprve šestnáct. Na tento server jsem náhodou narazil na začátku ledna, ale tehdy jsem jsem jej nechal bez povšimnutí. Až v polovině února jsem se hlouběji začetl do zdejších článků a byl jsem naprosto nadšen! Vytiskl jsem si komoditní manuál a tahal jej všude sebou, až jsem jej uměl skoro nazpaměť. Nedokázal jsem si však představit, že bych někdy ve svém věku dokázal našetřit ze svého kapesného (300Kč měsíčně) pro mě tak astronomickou částku, jako sto tisíc.
V březnu jsem zde do jednoho vlákna napsal několik příspěvků na které mi Libic odpověděl, že si myslí, že mám na to, abych si peníze na komodity vydělal přes internet. Začal jsem zkoušet do investovat do HYIPů a autosurfů, což jsou společnosti fungující hlavně přes platební systém e-gold. V jedné "klikačce" jsem si vyklikal 4 dolary, které jsem investoval do firmy, která prakticky okamžitě krachla. Po tomhle jsem o podobné věci na dva měsíce ztratil zájem. V květnu ale vznikla česká sménárna goldexchange, díky které se převádění peněz na e-gold stalo oproti dřívějšku úplně triviálním. Mezi několik hyipů jsem rozdělil 135$, což byly veškeré mé úspory. Tentokrát už jsem uspěl.
V srpnu jsem dal na radu prezentovanou zde na fóru a otevřel jsem si na forexu demo účet, kvůli živým datům. Jako každý nováček jsem na demu ústavičně prodělával. Asi po měsíci jsem si řekl, že takhle už to dál nejde. Uznal jsem, že bez fundamentální analýzy se asi neobejdu a technickou jsem zúžil na pivoty s klouzavým průměrem. Do grafu s každým neuspěšným obchodem jsem si zapsal důvody, které mě vedly k jeho otevření. Stejně tak u nevyužitých příležitostí si zpětně napíšu, co způsobilo ten velký pohyb. Tyto screenshoty tvoří něco jako obchodní deník a konečně se začínám poučovat z vlastních chyb. V současnosti se mi daří udržovat demo účet přibližně na stejné hodnotě. Na demo účet to možná zatím není moc velký úspěch. Obchoduji 250 $ dolarů na miniloty a zavázal jsem se, že s nima budu zacházet jako by byly pravé.
Před měsícem dva moje hyipy ukončily činnost. Dostály svým závazkům a vrátily mě poslední vklady - 580$. 135$ jsem si vyplatil na bankovní účet a se zbytkem si otevírám live účet u fx brokera northfinance. S HYIPy jsem skončil. Pokud přijdu o peníze, chci, aby ta bylo pouze mým zaviněním. Účet začnu jej obchodovat asi na nový rok. Pokud bych jej projel, mám na únor domluvenou brigádu, ze které zadotuju účet nový

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Felixi,
jeden nick zde používá slogan "kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody". Vždycky mě potěší a inspiruje mladík i stařík, který hledá to první. Gratuluju k nastoupené cestě! Myslím, že to máte v hlavě víc než srovnané. Doufám, že ten fx broker bude OK (o fx vím málo) a nepohoříte na velkém spreadu a slippage. Demo účet vám nemůže nahradit realitu, ta je pochopitelně tvrdší, počkala bych, až budu na demu v plusu, být na nule je úspěch na live účtu (učíte se a neproděláváte). Ale už jsem tu četla i jiné názory, je to na vás...Jsem ráda, že jste o sobě napsal, přeju hodně štěstí!!!
Hidalgo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

...a doplněk závěrem:
zvláště komodity oslovují mnohé svou obrovskou silou, možností být rychle "v balíku". To chceme všichni, děláme to pro zisk, někteří pro plnou obživu. Mít sny vč.finančních, svého zajištění či seberealizace je OK.
Tento byznys je zajímavý i tím, koho přitahuje, kdo si této možnosti vůbec všimne a jde či chce zde jít dál. Z mnohých příspěvků je zřejmé, že jde i o velmi mladé lidi, s vlastnostmi pro mládí typickými. I zde vše OK. Cest jak se dobrat kýženého cíle je, stejně jako možností na trhu, nespočet.
Vše to ale stojí na velice jednoduchých základech, jedno o jaký trh se kdo pokouší. Schopnost minimalizovat a přežít ztráty považuji za hlavní - zvládni ztrátu, pak bude i na jachtu = moje motto :-)
Softy na backtestování s možností úprav X kdejakých parametrů právě mládežníky lákají a nemají problémy se v tomto vyřádit. Některé soft mají i možnost spočítat to další a často přehlížené = MANYMENEŽMENT = jak ty prachy co tam mám, jedno či 50-5000-50000000 co mi vydělávají ale i prodělávají vůbec řídit. Stačí na to jinak i ohryzaná tužka a kus papíru...
Radostněji se dělá backtesting, když vidím kolik jsem mohl už vydělat, než počítat kolik mít v rezervě, kolik do obchodu pustit peněz a kdy bezpodmínečně utéct když se nezadaří.

Takže pohodové řízení peněz a hlavně sebe sama!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Navážu na jeden z mých minulých příspěvků, mj. jsem se tam zmínil o mém téměř zrujnovaném forexovém demo účtu, se který jsem prakticky přestal obchodovat... A čtením tohoto i jiných vláken zjišťuji, že se tu docela často mluví o mini lotech a že by to nemusel být špatný nápad, obchodovat je. Na tom již zmíněném účtu mi zůstalo asi 2200 a to je k obchodování mini lotů docela slušný balík, zkusím a pak dám vědět...
A mohl by mi prosím Vás někdo říct co to je nebo jsou "HYIP" nebo mě aspoň odkázat na příslušné vlákno... dík.

Kosmo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravim traderi,

prestudoval som si Vas web od zhora dolu a je to fakt klasa. Chcem ale dat podnet autorom aby trochu filtrovali obsah diskusie. 2/5 príspevkov su zbytocne napriklad typu Dakujem, Ahojte (nic proti prispievatelom a ich slusnosti to je v pohode) ale sú nekonkretne a mimo temy. Nebolo by teda od veci taketo prispevky neskor odstranit a ponechat tam tie podstatne. Dalo mi teda poriadne zabrat prejst celu diskusiu a trochu som uz stracal trpezlivost a hlavne pozornost, ked som musel citat aj tie prispevky o nicom. Ja sa este len rozbieham, ale neskor rad prispejem a pomozem inym zacinajucim traderom.


Peter

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já se teda musím fora zastat a v porovnání s ostatními diskusními fory, musím říct, že tady je to filtrované až dost. Určitě tu je pár zbytečně založených diskusí, který by se už smazat mohli, ale tomu se nedá vyhnout, nikdy nebudou členové fora tvořit jen lidi, kteří před založením diskuse nejdřív projedou kompletně celé forum, aby zjistili zda nezakládají ''duplikát''

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to markusmerk:
OK, jen to co je příspěvek pro Vás "o ničom" může být příspěvek "o niečom" pro jiné. Název tohoto vlákna "začínající mladík" jak zde také "o ničem" protože z názvu se nikdo nedoví co ten začínající mladík vlastně chce. Být webšéfem rušil bych právě takto nejasná vlákna hned, než se některá roztečou do šířky. A že by jich tu ubylo! :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dostal jsem par napadu pri cteni tohodle vlakna, tak to sem plivnu ;)

za 1. Co udelat anketu, kolik cest k bohatstvi ( a tim nemyslim jen financni, ale i dusevni) zapocalo prectenim nejake kyosakiho (ci jak se to pise :D ) knizky. Myslim, ze vysledek by mohl byt prinejmensim zajimavy....

Dale tu bylo, ze nekdo investoval do HYIPu ... Taky jsem skousel (kdysi mooc davno a celkove jsem skoncil v mensim minusu (zvlast na Vanoce... To byl fakt cas darku)), ale to neni pointa.. Pointa prijde....
Jen jsem chtel apelovat na kazdeho, kdo by na to na chvili zapomnel: Jestli pouzivate e-gold a podobne prevodniky, rozhodne si odfiltrujte z PC ze ktereho se prihlasujete vsechny viry a ruzny keyloggery atd. Kamosovi ted nedavno nekdo tak trosku vycistil e-gold ucet, ukrad email atd. Jen sjem chtel rict bacha na to. Clovek nikdy nevi, jestli to nekomu nepomuze.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...