Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Začínající mladík


Doporučené příspěvky

Mal som na mysli tie krasne ukazky toho ako sa v minulosti na obrazkoch zaraba, vela novacikov si neuvedomuje ze to je "minulost". Minulost je krasna v tom ze vtedy to vsetko do seba zapadne, avsak buducnost ma len alternativy, nexistuje metoda analiticka ktora ich nema. Okrem indikatorov ktore sa iba pretinaju. Chcel som len upozornit na skutocnosti ktore kazdy zacinajuci trader onedlho zisti, ze to nieje to iste zarabat na minulosti ako na buducnosti. To je len reakcia na prispevok nickirouta.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...
  • Odpovědí 214
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak jsem si vsimnul clanku od StRiXe.A mame celkem podobny pribeh,stejne jako mu je mi take 18.:-),takze tady pomalu ale jiste zakladame klub nactiletych:D.
O komoditach se zajimam o proti Vam vsem opravdu jen cvhili cca.mesic, ale za tu dobu jsem si toho stihl uz dost precist,uplne jsem se do toho ponoril,ale cim vic ctu,tak zjistiju ze to nebude takove lehle jak bych si predstavoval.Hlavne mi ze zacatku neni vubec jiste kde by mohl nasetrit tak velky kapital,uz jsem si samozrejme sehnal brigady na vikendu,ale s takovym tempem nevim no:-).S obchodem jako takovym jeste nemam skoro zadne zkusenosti,ale uz od 17 se snazim trosku podnikat,jako je tvorba webovych stranek,tedka si delam kurz na financni poradenstvi,ale todle je todle je uplne neco jineho,hnedka uvodni clanek me zaujal.Chtel bych se zeptat jestli je dobre jit do tradeingu jeste treba s kamosem,ze by jsme slozili kazdy pulku kapitalu,nebo Vase rady do budoucna a do zacatku,a kdyz chci zacit s papertradeingem,tak kterou komoditu bych si mel vybrat, jakym kapitalem zacit, zkouset pozicniho nebo intradenniho obchodnika?Byl bych rad kdyby se tady nekdo nasel kdo by mi odpovedel a poradil i stim papertradeingu.


Jakub Urban

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To ArchonTykew:
osobne bych Vam spise doporucil miniloty na Forexu. Vstupni pozadavky jsou mensi nez pro komodity. Pokud se chcete preci jen drzet komodit, pak bych Vam doporucil zacit jen na vlastnim uctu a s vlastnimi penezi. Financne nejdostupnejsi jsou asi e-mini trhy, kde margin casto cini 300 az 500 USD pro daytrading a prumerny stop-loss treba na YM cini kolem 40-50 USD, pokud obchodujete napr. Woodieho CCI system. Jen doplnim, ze YM ma limitni pohyby a stejne tak se stane, ze 1-2x za pul roku spadne burza, takze musite pocitat s tim, ze Vas risk neni limitovany.

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

//Mal som na mysli tie krasne ukazky toho ako sa v minulosti na obrazkoch zaraba, vela novacikov si neuvedomuje ze to //je "minulost". Minulost je krasna v tom ze vtedy to vsetko do seba zapadne, avsak buducnost ma len alternativy, //nexistuje metoda analiticka ktora ich nema. Okrem indikatorov ktore sa iba pretinaju. Chcel som len upozornit na //skutocnosti ktore kazdy zacinajuci trader onedlho zisti, ze to nieje to iste zarabat na minulosti ako na buducnosti. To je //len reakcia na prispevok nickirouta.


To lopo

presne je to tak ako píšeš ono je ľahké robiť všeljaké haluzné analýzy a ja viem čo ešte ked ten prekliaty graf vidíš ako celok. Ja ked študujem Eldera- teda jeho knižku tak tie ukážkové grafy si furt zakrývam papierom. A postupne ho posúvam do prava, čiže postupne sa mi zobrazuje graf a nepozerám sa nan ako na celok lebo ked rano idem traderovať tak predsa nevidim celý graf dopredu na cely den. Hoci by mi to teraz bodlo :-(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Archon:
Na Forexe sa dá začať už od 200 USD a obchodovať miniloty, prípadne mikroloty.
Tu máš odkaz na celé vlákno, ktoré sa venuje forexu www.financnik.cz/forum/list.php?13 náješ tam rôzne stratégie, info o platformách a o tom ako založiť účet (či už demo alebo live)
Forex = forign exchanges, alebo mezinárodný devízový trh

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Archon:
Jano odpovedel za me. Pokud mate malo kapitalu, pak Forex je vhodne reseni. Na futures - daytrading je do zacatku vhodny napr. YM [Dow Jones - mini]. Zde je vsak potreba minimalne nekolik tisic USD, tusim ze dva az tri tisic USD. Trenujte ruzne trhy a uvidite, co Vam bude vyhovovat vice.

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všetkých obchodníkov

Toto je môj 1. príspevok neviem kam by som ho zaradil ale najviac sa podla mna hodí sem.
Mám 19 ale finančník poznám už dlhšie. Môj príbeh je podobný ako strixov.Asi pred 2 rokmi som sa
rozhodol že nebudem ako všetci v mojom veku a začal som svoj čas tráviť užitočnejšie. Začal som čítať
motivačné knihy(Carnegie,Kiyosaki,Schäfer,Og Mandino...) a hladať spôsoby ako zarobiť peniaze.Dostal som sa k jednej firme ktorá robí fin. poradenstvo ale zistil som že to nie je pre mna a tak som hladal dalej až kým som nenarazil na finančníka. Prečíal som si manuál ale dalej som sa nestihol dostať pretože som odišiel na 5 mesiacov na zahraničnú prax.Teraz sa chcem už dotoho pustit naplno a tak som si objednal knihu od autorov tejto stránky.Dúfam že mi to nadšenie vydrží:)
Držím palce všetkým obchodníkom

Martin z Trenčína

PS:Dakujem zakladatelom tejto stránky a všetkým diskutujúcim za neuveritelné množstvo informácií a rád.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím všechny tradery

Předem bych chtěl poděkovat autorům tohoto webu a také všem, kteří se nám začátečníkům snaží vyjít vstříc, je to opravdu k nevíře, že někdo své tvrdě nabyté know-how prodává zadarmo. Takže vám patří velké díky ;-)
Na stránky finančníka jsem narazil úplnou náhodou, mám svého koníčka a tím je kurzové sázení, kdysi jsem se tomu věnoval jako fanoušek, ale protože jsem člověk, které je lidově řečeno hodně na korunu, tak jsem zkoušel vytvářet systémy, kterými by se dalo trošku si přilepšit a vydělat na sázkových kancelářích, muj obchodní systém v téhle oblasti funguje, ale světoborné zisky nemám, registroval jsem se na stránkách, kde spolu komunikují profesionální sázející a jeden člověk tam hodil odkaz, který směřoval právě na vaše stránky, přesnějí na článek ohledně psychologie - jak se vypořádat se ztrátami. Článek jsem přečetl a zajímalo mě co ten finančník je vlastně za stránku, dozvěděl jsem se, že se jedná o obchodování s komoditami, v duchu jsem si říkal "ježíš to je to obchodování třeba s kukuříci, na čem se dá jenom prodělat, vždyt tolik lidí na tom zkrachovalo a navíc jak bych v tom mohl obchodovat, když o kukuřici vůbec nic nevím" - asi takový byl můj první dojem, ale začetl jsem se do komoditního manuálu a systém obchodování mě docela překvapil a může se to zdát trochu zvláštní, ale jak se snažím chytračit na kurzové sázení tak tam jde vlastně taky v podstatě hlavně o money-management, hodně lidí mě v tom nepodporuje, že je to gamblerství, ale já svému systému věřím, nic méně obchodování s komoditami mě hodně uchvátilo, vždycky mě bavilo různé sledování grafů, tabulek, zkoušení analýz, tak jsem si řekl, že se tomu CHCI věnovat, okolnosti hrajou v můj prospěch, firma kde jsem byl zaměstnaný před časem zkrachovala, takže jsem nezaměstnaný, vážný vztah skončil, takže moooře volného času, jak s ním nakládám ??...studuju komodity, mám vytisklé snad vše o komoditách co jde sehnat na finančníkovi, z knihovny mám pujčené knížky ohledně psychologii, zejména pak ohledně podvědomí, to je mi docela blízké, protože cvičím jogu a tam se s podvědomím hodně pracuje, před třemi dny jsem začal papertradingem, všechno si poctivě píšu, snažím se vypilovat money-management, sleduju trhy, hlavně Corn, Soybeans, lidé říkají, že jsem divný, nejhorší na tom je, že mám kolem sebe hodně lidí co mě v tom nepodpoří, neustále slyším jenom, že na tom můžu jenom prodělat, že tohle fakt nemá cenu, ale já si věřím, mám v plánu všechno studovat -- psychologii, money-management, jak na SL, výstupy, vstupy, technické analýzy..v létě odjíždím do Anglie si trochu přivydělat a procvičit AJ, kterou budu určitě potřebovat ke komunikaci s brookerem. Ale dám tomu čas, budu se poctivě sebevzdělávat aspoň rok. Nemám co uspěchat je mi 21. Takže všem přeju moc úspěchu a hlavně pevné nervy. A ještě jednou velké díky všem, kteří nám začátečníkům pomáhají :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, najprv thx. za server financnik.cz,
mam otazku ohladne jazyka, konkretne anglictiny. Mam zaujem sa venovat tradingu a uz nejaky tyzden citam vsetko co sa da na financniku a je tu toho naozaj dost. Kazdopadne ma zaujima, ci sa da uspesne obchodovat iba zo zakladnou znalostou anglickeho jazyka, teda jasne, ze mi napisete, ze jasne, ze sa da a to v podstate aj viem, ale aky velky handicap mam, ak viem anglictinu skutocne len zo zakladov. Momentalne na zaciatok mi to nejaky problem nerobi, je tu fakt dost na tomto serveri a precital som aj knihu v cestine ''Jak sem na komoditach vydelal milion dolaru od Williamsa. Predpokladam ze kazdy premakany program ci uz na backtesting alebo aj platforma na skutocne obchodovanie je v anglickom jazyku. Ak mate niekto cas, resp. podobnu skusenost, ze tiez neovladate dobre anglictinu, budem rad ak zareagujete na moj prispevok. Ide mi predovsetkym o to, ako podstatny je tento jazyk v tradingu, ci skutocne mam utekat aspon na nejake tie kurzy a pod. alebo by to bolo viac menej zbytocne. No zbytocne nie je nic co sa clovek nauci, ale ci ma podla vas vyznam sa koli tradingu viac zaoberat studiom anglickeho jazyka.

Mam este jeden dotaz, v jednom z vlakien diskusie som cital, myslim ze to bola reakcia Tomasa an nejaky prispevok, ze toto nie je zoznamka. No napriek tomu by bolo mozno fajn, keby tu bola v diskusiach alebo niekde v zozname registrovanych uzivatelov nejake kontakty a podobne, ked nic ine aspon nejake to icq, ci skype. Urcite by bolo fajn, hlavne pre zacinajucich ale urcite aj pre skusenejsich traderov, kedze tento biznis je samotarsky, keby sa obcas stretli alebo aspon si napisali cez nejake to icq. Ja osobne by som tiez rad s niekym mozno obcas skocil na cafe a vytiahol z nejakeho toho tradera nejake tie info :-)

PS: o stranke som sa dovzedel od jedneho znameho, hned som pozrel a hned som vedel, ze je to biznis, ktory chcem v buducnosti robit. Za nejake dva tyzdne som tu toho precital skutocne uz dost, k tomu jednu knizku, takze viem, ze je to oblast, ktorej sa budem venovat. Moj odhad je, ze do konca tohto roka (ak pojde vsetko ako ma) by som uz rad si otvoril u brokera ucet a zacal obchodovat, nuz to je moj plan, si myslim, ze od prvotnej myslienky, nejakych 8 az 10 mesiacov venovania sa tradingu by mi aj mohlo stacit. Este nejaky ten tyzden pocitam co sa da a potom sup ho na budovanie mojej strategie, money managementu, psychologie ... atd. samozrejme postupne odkladanie sumy aby koncom roka bola dostatocna na obchodovanie na burze. No mam pred sebou toho urcite vela, ale viem ze to zvladnem, chcem byt trader, chcem byt uspesny trader a chcem byt ''za vodou'' a urobim pre to maximum. A kde je vola, tam je cesta. Ak ma clovek chut a odhodlanie, napad, ostatne si moze zohnat.
No mozno trosku dlhy prispevok a ani neviem ci sa hodi do tohto vlakna ale nove vlakno som si zalozit nemohol, kedze tu nemam este 30 prispevkov, takze na to ze je to moj prvy prispevok, je celkom slusne dlhy :-) dufam, ze tu s nim nikoho neotravujem, ak ano jeho problem :-D Tie dalsie prispevky uz budu urcite kratsie a vystiznejsie, no ako zacinajuci som dostal chut vam tu napisat toto vsetko.

Tak GOOD LUCK

Tak diky moc, vsetkym zelam tazke melony na uctoch (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pigi,

vitej na foru. co se anglictiny tyka, ciste na obchodovani ho nepotrebujes. zatim nez proctes cele forum a nejake ty knihy co jsou v cestine tak ubehne dost casu. pokud se tim ale budes chtit opravdu zivit a dlouhodobe, tak anglictinu , dle meho nazoru, potrebovat budes proste proto, ze veskere dostupne info jsou v aj. at uz casopisy, televize, analyzy, knihy, spousty studijniho materialu proste. pro zacatek ti staci klidne i slovnik.

co se tyka seznamky. uz to tady bylo nekolikrat probirano. chces poznal lidi z tveho okoli? neni nic jednodussiho nez prijet na sraz. kona se snad v kazdem vetsim meste. ale klidne iniciuj tvoje bydliste. je tu komunita slovaku co se styka v blave. staci si vybrat kam pojedes.

doufam ze ti to nadseni vydrzi, protoze kazdej tvrdi jak tohle je byznis pro nej a chce to delat v budoucnosti, no ne kazdymu se to podari.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...