Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Warranty-příklady reál trhu: stopy, profity, bilance


miciko

Doporučené příspěvky

To oddTom:
-určitě neslouží jen k tomu abych viděl kolik mi dají wrt víc proti akc, protože mj.těch wrt je na jeden akciový titul mnohem víc. Liší se strikem, expirací, atd., tzn.jejich výkonnost je velice rozdílná. Jak to funguje a jaký wrt z té docela nekonečné nabídky vybrat už bylo i zde někde popsáno, nechci se opakovat. Pokud ale vím co chci, tak se dají vyhovující wrt odfiltrovat velice rychle-práce na pár sec. Neužívám ale brojet, ale přímo největší EU derivátovou burzu Stuttgart www.euwax.de -------viz menu volba Optionscheine=wrt a pak dál. Je to velmi rychlé, zcela postačující, navíc názorné díky zobrazení grafu wrt+podkladu pod sebe. Koho toto netrkne co by s tím šlo možná páchat tak už asi nic? Jinak jsou filtry atd. na onvista a x-dalších. Německy není třeba ani umět, snad pár pojmů? A čísla píšou všude stejně…
-pozn: u wrt se není třeba obtěžovat s dlouhým DE000DB140B7, ale stačí DB140B=tzv.WKN symbol---tento řetězec je celý obsažen i v tom dlouhém-poslední číslo se už nepíše. (ten symbol tebou napsaný je ale zle-není na wrt!)

Příklad (jeden z možných) jak otočit akcie DAXu kupované do MonatsDepotu na onvista do warrantu:
-v aktuálním depotu koupili 01.02.2007-MAN-při kurzu akcie 81,63
-víc mě nezajímá = kolik ks a za kolik eu akcií koupili = nechci akcie!
-jaký wrt? Narychlo zcela jednoduše třeba na strike rovný/blízký kurzu
-do filtru na www.euwax.de se dá – podklad MAN-call-Basispreis 80-85(třeba-kurz akcie je 81,63)-Falligkeit (expirace) – do 30.12.2007 (třeba)-----vypadne 34wrt
-vyberu třeba DE000DB237Q9, zkráceně DB237Q = wkn symbol
-má basispreis = strike 80 (tedy nicmoc páčený wrt, na vyšší strike by byl páčený více, ale by měl vyšší spread atd, jiné parametry., Falligkeit=končí 19.09.2007 = mám 5M času
K čemu to?

Srovnání akcie/wrt:
-akcie MANu dala od kupu 01.02.2007 do Musterdepotu ke dnešku + (98,75-81,63) = +21% zisk
-wrt DB237Qdal od kupu 01.02.2007 ke dnešku +(1,95-0,85) = +129% zisk

Co z toho?
-spočítej si sám dle svých možností finančních-výše účtu,investice, toho co od obchodu očekáváš, kolik ztráty OK uneseš atd. či by ti to k čemu bylo

POZOR:
-při ztrátě pochopitelně také %lně více ztrácíš proti akcii, ale srovnej o kolik méně do wrt asi bys investoval proti akcii, aby dala tentýž zisk? Opět věcí manymenežmentu jak máš nastavený stoploss atd.
-!!! U některých wrt hrozí že při nárůstu kurzu podkladu (...malém) wrt ztrácí!!! Které to mohou být – výše striku, expirace atd je třeba opět vědět a vybrat ty, jež mi vyhovují – opět co obchodník to jiná volba.

Závěr:
Kupovat wrt dle tohoto vzoru, tj.dle Musterdepotu na DAX dlouhodobě, viz přesný Transactionlist , dalo by to cca 90% i více zhodnocení investice ročně. Při jinak zvolených parametrech wrt (opakuji své: strike wrt na úrovni kurzu akcie a expiraci wrt 1/2roku od kupu, investuji stále stejnou částku, zisk si nechávám...) by byly výsledky podstatně jiné!
Závěr si případný zájemce udělá jistě sám, protože se na to dá dívat a prověřit X-způsoby. Nic nechválím, nedoporučuji, wrt jsou pouze další z možností „kudy na to“. Vhodné i pro malé účty-kdo nemá obligátních 2-5tis eur/usd na investice akciové, komoditní či neví nic o forexu a přesto by to chtěl naostro zkusit.
(psáno narychlo)
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 210
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím OddTom,

výpočet B/E je jednoduchý
nákupní kurs warrantu + spread warrantu + brokerské poplatky/ks warrant

Př.
- nákupní cena warrantu 3 EUR
- nakoupené množství - 300 ks
- brokerské popltaky (nákup + prodej) - 19,9 EUR --> 19,9/300 = 0,066 EUR/ks, zaokrouhlíme na 0,07

B/E = 3+0,02+0,07 = 3,09 EUR

S pozdravem Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Měl bych ještě jeden dotaz, a to jak přesně se doberu zobrazení nějakého grafu na warranty na webu TradeSignal, jak je ukázáno zde na první stránce.

Našel jsem si na Onvistě jen tak pro vyzkoušení WRT s WKN CB5CNS (EUR/USD), zadám to do TS, a ono nic. (Přitom v ukázce na 1. straně je právě CALL na EUR/USD.) Dělám někde chybu? Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miciko, před týdnem jsem koupil svůj první WRT - MAN DE000DR5CLL4 (omrknul jsem to, když o MANu byla řeč), a shodou okolností je to zatím jediný WRT, na který si nemůžu stěžovat. :)

Měl bych ještě pár začátečnických otázek:

- Za jaké zhruba částky jste začínali WRT kupovat?

- Lze nějak zjistit maximální objem (počet kusů WRT) pro transakci? Chtěl jsem tuhle koupit jeden PUT WRT, asi 10.000 ks (jeden stál asi 0,001 EUR), a nějak mi to nevzalo.

- Proč se někdy - zejména u PUT WRT - o tolik liší prodejní a nákupní cena? Třeba 0,01 EUR vs 0,1 EUR - to by se musel WRT zhodnotit o 900 %, abych začal vydělávat...

- Čím to, že ač podkladové aktivum jeden den klesne (u PUT WRT - třeba na index NASDAQ), warrant má další den nižší hodnotu (byť podklad klesá i další den), místo aby šel nahoru? Má to něco do činění s thetou či vnitřní hodnotou?

Děkuji!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to oddTom:
-ok, warantákům fandím, bývají za investiční "školku" či nedochůčata, ale je to omyl jistých supermanů...:-)
a stačí napsat jen DR5CLL = WKN
-částka je každého věc, ale viz poplatek 10+10=20eu přes emitenta nebo 15+15=30eu přes brokera, i to dělá jisté % při malé investici které musí kurz dohnat abych byl na svém BE = break even = kurz kdy jsem ziskově na 00,00
-kupujte jak/kolik libo ale wrt za 0,001eu jsem sám ještě nekoupil. Ten má strike asi zcela mimo = daleko OTM = out the money = mimo peníze. U těchto wrt pak uvidíte i tak ohromný rozdíl bid/ask = geld/brief = 0,01/0,1eu. Je na zvážení zda kupovat až takto zdánlivě levné wrt - dle mého se naopak prodraží tím nehorázným spreadem. Ale jistě víte sám co chcete a jak a čím toho dosáhnout? Co mě dost zajímá je právě spread = rozdíl geld/brief
-kolik jde min.koupit vidíte z údaje "Min.quotierungsvolumen in Stück" nebo "Min.quotierungsvolumen in €",
(určitě víte - objem obchodu např.na euwaxu může být nula nebo minimální, přesto se obchoduje - co koupíte přes emitenta není zahrnuto v objemu přes burzu).
-rozdílný chod wrt proti kurzu je možný a může neznalého lekat, podívejte se ale na strike wrt=Basispreis in [Währung]. Stejně tak při líném pohybu kurzu podkladu klesá časová hodnota wrt - opět souvisí se vzdáleností striku od kurzu, expirací atd, je toho víc, dobré si porovnat chod kurzu wrt třeba na grafech růzýných wrt ve srovnání s podkladem=různý strike, expir...co jsou ty greeks=delta-omega-vega-theta je tu už někde detail.rozebráno
ok trefy vám
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No toto!

Chtěl jsem prodat WRT NL0000624914 (miciko, já jsem zvyklý na ISIN ;) ) přes emitenta (ABN Amro), a BrokerJet mi vyplivl tuto hlášku:

"Prosím nezapomeňte, že s tímto cenným papírem nelze obchodovat.
(Důvod: tento instrument byl suspendován nebo je prošlý; na základě otevření trhu (podkladové aktivum) není obchodování s tímto CP možné)."

(Platnost je do června 2007.)

Kontaktoval jsem brokera, který snad něco zjistí, nicméně nebudu trpně čekat, co WRT, nakonec jsem to tedy střelil přes burzu; ale zajímalo by mě, zda se vám toto taky někdy stává? Říkám si, už nikdy WRT od ABN Amro!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To oddTom:
Mě se něco podobného stalo, když jsem jednou ve večerních hodinách zkoušel, jestli můžu prodat Discount certifikát na RTX (ruský akciový index). Druhý den ráno už to šlo. Prostě když se index nekotoval (běží pouze do 17:00 hod) nešlo s certifikátem mimoburzovně obchodovat. Večer se opět situace opakovala, nemohl jsem získat nabídku od emitenta.

S pozdravem Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

oddTom:
-ten NL0000...vidím pouze hlášku že s papírem se během pár týdnů přestane obchodovat
-s ABN nemám prbl., naopak emitují velice širokou nabídku wrt na kdeco, vč.komodit a měn. Nevím jak dlouho jej máte, na mě má ale dost vzdálený strike=68, zatímco kurz RWE je už dlouho o kus výš-to je ale osobní pohled. Tipuji i z toho důvodu bude asi ABN61U míň obchodovaný
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...