Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Warranty-příklady reál trhu: stopy, profity, bilance


miciko

Doporučené příspěvky

Nevím, jestli je tohle nejlepší kategorie pro následující "oznámení", nicméně s tématem to do jisté míry souvisí:

(Nevím, jestli to nebude považováno za reklamu, ale sám jsem tu informaci zjistil až během obchodování [myslím tedy, že ne každý o tom ví] a třeba by to někoho mohlo zajímat - nakopnout ke cvičným obchodům v reálu.)

Zjistil jsem náhodu, že do 25. 5. se dají deriváty - tedy i warranty - Commerzbank obchodovat u Brokerjetu bez poplatku. Platí tato pravidla:

v období od 02. 04. - 27. 04. 2007 (prodlouženo do 25. 05. 2007)
pro všechny derivátové produkty Commerzbank (kromě WKN 702978 a 702979)
pro obchody na mimoburzovním trhu
akce se vztahuje pouze na fyzické osoby
v objemu vyšším než EUR 1.000
pro všechny pokyny, které budou uspokojeny v rámci výše uvedeného termínu
pouze u brokerjet

Což mě osobně těší (tím spíš když začínám), do zisku se mohu dostat snadněji. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 210
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Je dobre odsledovat si na burze - napr. Euwax, alebo u svojho brokera - pre warrant ktory chces obchodovat (kupit resp. predat) pocty ponukanych/poptavanych ks pri uvadzanej cene. Najma u warrantov ktore maju strike daleko od aktualnej ceny a cas do expiracie je kratky a emitent je "butik investment bank" sa celkom dlhy cas "nechytis". Jednoducho nedostanes protiponuku za tvoju cenu hoci ta je kotovana.
Sam som este nezistil cim to je - zrejme nie pre kazdy warrant (kombinaciu underlying aset, cena, doba expiracie, pomer odberu) existuje na burze market maker povinny i za cenu vacsiehu spreadu kotovat a najma realizovat obchod.
A nepochodis ani u emitenta co byva lacnejsie cez poplatok, niekedy deahsie kvoli vacsiemu spreadu.

Sam som niekolko krat chcel kupit sice s limitom ale za cenu ako bol kotovany predaj, v obchodnych hodinach a nechytil som sa ani na Euwaxe ani u emitenta - posledne sa mi to stalo s Yahoo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to herba:
obchoduji OTM warranty a ještě jsem se nesetkal s tím, že by byl nějaký dlouhodobý problém s uzavřením obchodu přes emitenta. Problém byl, když na DAXe otevřel trh gapem 150 b. a moje objednávka za stop market se okamžitě nezrealizovala a visela v trhu 0,5 hod.

S pozdravem Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Záleží samozřejmě, jakou máte metodiku výběru warrantů. Pokud kupujete warranty hodně OTM, tak bych věřil tomu, že můžou nastat vámi uvedené problémy. Call warranty nakupuji se splatností vyšší než 1 rok, Strike vybírám dle Delta min. 0,4, Put warranty nakupuji ATM se splatností min. 0,5 roku. Cena mnou nakupovaných warrantů se pohybuje okolo 3 EUR/ks.

S pozdravem Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim,
zrovna ted mam znovu podobny pripad:
call warrant na DOX, ISIN DE000CG42SC8; emitent Citigroup.

Emitent kotuje kurz 0,17 - 0,18 stejne jako burza EUWAX, oba maji obchodni hodiny.
I kdyz jsem nabidl nekolikrat tenhle warrant na limit prodej za 0,17 prikaz ostane viset a obchod se nezrealizuje.

Jediny priznak ktery jsem si vsiml ze na brokerjet-u je v obou pripadech u kotaci v sloupecku mnozstvi uvedeno n.a (non applicable?).

Pokomunikujem s brokerem ale mam podezreni ze kdyz dojde u underlying k prudsimu pohybu (v tomto pripadu narast intradenne o vice jak 5,5%) tak je mozne ze se jak emitent tak burza "stahnou" a obchod nezrealizuji i kdyz za nimi kotovany kurz Nakup.

Jsem zvedavy co zjistim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím herba,

v reálu se mi to ještě nestalo, protože momentálně jsem si dal pauzu s warranty, neboť připravuji jeden obchodní systém a obchoduji pouze discount Call certifikáty (=vertical bull Call spread), ale zistil jsem na základě pozorování real dat, že při prudkých pohybech na trhu emitenti přestávají kotovat kursy warrantů, protože by se nestíhali zajištovat. Zatím jsem zpozoroval prodlení 15-45 minut u mnou sledovaných warrantů (EUR/USD, DAX 30).

S pozdravem Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě bych dodal, že váš výběr warrantu je O.K., ale vzhledem k nevhodnému poměru odběru stanoveného emitentem, je spread dost vysoký-5,5% z ceny warrantu. Na Daxu jsem obchodoval warranty se spreadem cca 0,3%.
Obchodovat warranty na podkladová aktiva, na které je emitováno pouze několik warrantů je těžké, warranty totiž nemají pro obchodování ideální parametry.

S pozdravem Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Mira,
vas postreh sedi - presne stejne je i me zjisteni. U warrantu na mene obchodovane "underlyings" (napr. neevropske firmy) ale zejmena v situacich prudsiho intradenniho pohybu kursu (co prirozene u OTM nastava casteji) i emitent nejen burza prestava obchodovat za kotovany kurz. Nelze delat ani arbitraz i kdyz to nekdy laka - emitent se snazi drzet "vice v zavesu" nezli burza a kotuje cely rozsah - spread koupe - prodej mimo rozsahu kotace burzy ale obchod nelze uskutecnit.

Uvadim jenom na doplneni charakteristiku trhu s warranty ve zmyslu - nebo neni vsechno zlato co se blysti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to wrt-aři:
kdo zkouší wrt, možná či asi nejspíš vybírá long/short na základě tech.analýzy podkladu. Poté je ale vhodné sledovat i TA wrtu, jež může dávat signály i podstatně odlišné až protichůdné proti TA podkladu. Je věcí stoplossu a vhodně posouvaného PT, kdy jít ven.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

Zdravim všechny,

po delším spánku tohoto vlákna bych sem chtěl hodit pár věcí, na které bych rád znal vaše názory.

to Miciko: 1) psal jste, že pracujete s Musterdepots na onvista.de, a jako instrument používáte WRT s jasně definovanými parametry. Když jsem si dělal lehkou analýzu titulů, všiml jsem si že často krátkodobě odklesají, což warrantům nedělá moc dobře a potřebují potom větší pohyb zpátky. Neporovnával jste si, jak by dopadly při podobné strategii K.O. se stejnou pákou, keré samozřejmě netěží z volatility, ale dlouhodobě lépě kopírují podklad?

2) jednou jste se tady zmínil, že investujete stále stejnou částku a zisky si necháváte. Hodně hloupý dotaz, ale je jasné, že pokud se zisky reinvestují zpátky, účet kapitalizací pořád narůstá. Trochu mě to zarazilo a zaujalo zároveň :-)

to Piti: před časem jste testoval straddle (EUR/USD) na vyhlašování výsledků, má to nějaký výstup, o který by vám nevadilo se podělit??

to all: zajímal by mě váš názor na optimální rozložení portfolia, samozřejmě záleží na averzi vůdči riziku. Mám na mysli % rozložení, páky -(ne)páky, krátko(dlouho)dobost.... K.O. vs. WRT ... apod.

a poslední, někde tady jsem si všiml že se opcaři/warrantáři scházejí pravidelně v některé hospůdce v Brně, je to ještě aktuální ?


Mějte se hezky

Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Tomino:
1)Do Musterdepot na OnVista zařazují akcie z německých indexů a pouze long. Jaká kritéria pro výběr mají nevím. Zkusil jsem jen namísto akc.titulů tam dosadit wrt, abych nemusel vybírat tak jsem dosadil naprosto tupě ty, jež měly v době zařazení akcie do Musterdepotu stejný/podobný strike jaký měl akc.titul kurz. Toť vše pokud jde o výběr wrt, ještě snad expirace do 30.12.07.
K.O.certif. jsem nehledal a neporovnával, udělat si to klidně ale můžete sám kdykoliv, zpětně.
Ke kopírování podkladu:
---u wrt se zkuste nedívat na volatilitu, ale si vyberte si wrt na tentýž titul, ale s různým strikem: pod---na---nad úrovní kurzu podkladu. Se stejnou expirací. Dejte si ty grafy pod sebe, společně s grafem kurzu podklad.akc.titulu a uvidíte jak se liší chod kurzu wrt. Velice poučné, ono to totiž vše souvisí se vším :-), je vaše věc co chcete víc: víc páčit vyšším strikem s rizikem že pokud kurz podkladu nepůjde nahoru dostatečně rychle tak dost rychle ztratíte wrt časovou hodnotu, nebo jinak: nižším strikem méně páčím, ale čas.hodnota úplývá z wrt méně, pohyb kurzu wrt se rovná nebo +/- blíží chodu kurzu podkladu? nebo...vyhrát se s tím dá nekonečně
---k tomu si najděte K.O.certifikáty, srovnatelné bází se strikem wrt, ale s rozdílnou úrovní K.O.hranice. Opět grafy nejlépe pod sebe, (třeba v Excelu). Velice poučné!


Investování stejné částky byl jenom příklad z toho Musterdepotu na onvistě, kam jsem dosadil namísto akcií wrt-y. Reinvesticí zisků by pochopitelně výsledky byly ještě lepší-zkuste sám, v Excelu věc na pár sec :-)

k wrt:
---asi jste si všiml že wrt proti chodu kurzu podkladu chodí velmi často skokem, ne spojitě, jak většinou kurzy podkladu. je věcí každého wrt-aře jak si zvolí stoploss, mám pocit že někdy to chce trochu větší vůli-věc každého, radit se nedá.
---wrt si vybírám většinou s min.1/2 rokem do expirace. Opět zkuste porovnat wrt se stejným strikem, ale různou expir.jak chodí ve srovnání s kurzem podkladu!

:-))




Link to comment
Sdílet pomocí služby

...ještě k těm hospůdkám:
docela nerozumím důvodům proč adminové blokli vlákno "setkávání podobně postižených". Myslím to omezili pouze na akce pořádané jimi? Jinak to byla myslím výborná věc jak si zde mohli domluvit setkání ti co měli zájem, dle měst atd. Společné Akce finančníka to myslím nijak neblokovalo, ani neomezovalo??? Osobně to vidím jako zbytečný krok zpět, zájemci odkudkoliv mohli přijít dle zájmu kamkoliv k neformálnímu "pokecu" o čemkoliv, v pár lidech. Škoda.
Až se v něčem pletu pak omluva, ty důvody proč bylo zrušeno admin.jsem teď už nečetl.
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Piti:
výsostné právo adminů na zrušení či zařazení čehokoliv jim vůbec neberu. Pokud se Pllzeňáci zařídili sami pak OK,jejich šikovnost - a kdo další, pokud by měl zájem, se k nim asi a kudy dostane? :-(( Jen opakuji že zveřejnění právě zde, že někdo z uživatelů finančníka (jedno na jaké úrovni) někde něco koná, by vadit nemuselo, to není přece konkurence akcím finančníka.
Pro možné zájemce, zvláště začínající, je to škoda, za tím si stojím. Neformální pokec o čemkoliv z obchodu by určitě neblokoval a nerušil oficiálně pořádané větší akce či avizované kurzy adminů. Možná by dokonce na absolvování kurzů, a tedy šanci dovědět se více, mohl přitáhnout další zájemce.
Howgh :-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...