Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní deník


Martinek

Doporučené příspěvky

asi si nerozumíme. Pokud dosáhne trh hodnoty MFE +300 tak se mi pro PT do hodnoty 300 započítá příslušný profit. Pro PT větší než 300 se mi nezapočítává nic, tzn. nulový zisk. A mě jde právě o to, že bych v tomto případě byl vyhozen na posunutý SL např. +150 a tahle hodnota by se započetla pro všechny PT větší než 300. Obchod sice dosáhl jen na +300 ale i pro vyšší PT by byl zisk a to právě těch +150.
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 319
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

postup byl následující:
- hodnotu výstupu na posunutém SL jsem zapsal do sloupce N v obchodním deníku (bývalý sloupec "důvod")
- zapisování dosažených hodnot pro PT jsem změnil z čísel 1 a 0 na přímé hodnoty (např.: 20, 50, 120 atd ...)
- v případě, že nebyla dosažena hodnota PT, byla použita hodnota dosažená na posunutém SL a to upravením vzorce v buňkách pro PT a to: =KDYŽ('Obchodní deník'!$S6>=S$1;S$1;'Obchodní deník'!$N6)
- celkový součet pro PT jsem upravil na jednoduchý součet, bez násobku určeným hodnotou PT
tot asi tak ve zkratce vše.
Nedaří se mi deník přiložit, vložím ho na edisk.
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Martinek: Mohu Vás požádat o malinkou úpravu Vašeho deníku?
Já ho používám na i na testování. A jedná se mi o to, aby pokud si nastavím ve sloupci SL např. 100, tak aby se ve výsledku P/L a Net P/L bral ohled právě na nastavený SL. Teď tam vychází skutečná cena na které vystupuji ve sloupci Výstup. Rozumíte mi?
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pita30: OK, tady je:

futures.unas.cz/denik_sl.xls

Je to udelane trosku narychlo, ale snad bude fungovat. P/L zustava stejny, ale Net P/L by mel uz obsahovat pouze ztratu omezenou do velikosti SL. Je to tak i kvuli dalsimu ladeni SL...

Kdyby byl nejaky problem (coz je, s ohledem na propojeni jednotlivych listu a radu vypoctu, celkem mozne), dejte vedet a zkusim to doladit.

Hodne uspechu,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martinek: podívejte se prosím na deník ještě jednou. Asi jsme si trochu nerozuměli.
Moje představa je: SL je nastavený na 100. Pokud obchod skončí -150 tak v P/L nebo Net P/L se objeví pouze - 100. To je v pořádku. Ale pokud obchod skončí v zisku tak aby se v v P/L nebo Net P/L objevil zisk. Tzn. pokud je zisk třeba jen +50 tak aby se v P/L nebo Net P/L objevilo +50. Teď mi to počítá SL.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...