Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Kam jsem pokročil tento rok


tomnes

Doporučené příspěvky

Nemůžu nepřispět. Komodity jsem objevil minulý rok v říjnu. Od prvního pocitu euforie, kterou jsem prožíval při prohlížení grafů manuálu jsem postupně střízlivěl. Asi v dubnu letošního roku jsem založil první účet u brokera na poziční obchody. rozhodl jsem se obchodovat pozičně, protože jsem byl přesvědčený, že s ohledem na kvalitu připojení CDMA bych měl pro intradenní obchody velké slippage. Vstupní hodnotu účtu jsem měl 4K. V dubnu letošního roku jsem šel do prvního pozičního obchodu v LC. Zde jsem projel -230. Necítil jsem nic. Poté jsem něco málo vydělal, něco prodělal, v říjnu jsem byl na 3,5K.
Asi v polovině října jsem se dozvěděl o tom, že trh ER2 je mnohdy živý i do 21.30. Vracím se totiž dost pozdě z práce a i proto jsem intradenní dával stranou. Rozhodl jsem se změnit brokera, abych mohl obchodovat i intradenně za rozumný margin. Mezi tím jsem vstoupil do LC a skončil +460. Skoro jsem vyrovnal ztrátu a začal studovat intradenní obchodování.
protože můj broker nemá výstup na Sierru, pouze demo platformu, svůj obchodní plán jsem založil na dvou klouzavých průměrech společně se sledováním CCI. Ještě sleduji celkový trend na MA34. Poslední týden, kdy jsem se dostal 260 nad svůj vstup, jsem si myslel, že vše umím a samozřejmě jsem začal ztrácet. Když jsem se dostal opět na hodnotu vstupu, což bylo před 14 dny, řekl jsem si dost, oškubat se nenechám. Abych si dokázal, že nejsem pouze gambler a s trhy to myslím vážně, přestal jsem obchodovat kromě sledování trhu a papertradingu.
Když se ohlížím zpět, musím konstatovat, že trading je opravdu běh na dlouhou tra't, kdo má představu,že vydělá miliony za jeden rok, bode hodně rozčarovaný a pravděpodobně v tomto období skončí.
Celkově jsem se za období tohoto roku psychicky srovnal, máloco mě dokáže rozhodit. Začal jsem si opět nacházet čas na koníčky, které jsem při studiu zanedbával a i to mi pomáhá odbourat psychický tlak.
Do konce roku bych se chtěl opět dostat nad hodnotu alespoň svého vkladu a příští rok mám v plánu pořídit si notebook, abych mohl obchodovat i těsně po práci, kdy ještě trhy trochu chodí. Zjistil jsem že i CDMA modem je dostatečný na obchodování intradenní, pouze pro případ výpadku se ihned po exekuci jistím příkazem Bracket. Takže pokud by spojení vypadlo, mám jistotu, že buď vydělám, nebo prodělám limitovanou ztrátu. Další z plánů je do konce příštího roku být úspěšný alespoň do té míry, abych mohl menší část zisku odčerpat, protože mi současné zaměstnání dává minimální prostor pro život (pouze pro přežití) a do dvou tří let bych se chtěl stát full traderem. proto pracuji i na zvládnutí multikontraktů.
Věřím že se mi to podaří a přeji i ostatním, ať to nevzdávají a jdou pevně za svým cílem. Není to až tak o penězích, ale hlavně o svobodě. Vždyť kolik stačí na rozumné žití?? Ne až tolik. ale moci rozhodovat, co budu a nebudu dělat, v tom je svoboda.
všem úspěšné obchody přeje

hrabal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 98
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Rok je doba, kdy už se asi má trochu hodnotit. Komodity jsem objevila v říjnu loňského roku. Za poslední rok jsem se naučila tolik, co snad za celý svůj život ne (je mi 55 let). Přišlo to jako na zavolanou v době, kdy už jsem začínala být příliš usedlá, pohodlná, začala jsem "babkovatět"- a najednou tohle. Patřím ke generaci, kde jazyky nebyly nutné, počítač taky nebyl zrovna ten nejlepší přítel, navíc jsem začínala počítat, kolik ještě let zbývá do penze, a pak se všechno změnilo. Protože jsem najednou uviděla možnou cestu, jak zase začít zaměstnávat zlenivělý mozek, protože to má smysl. Našla jsem nový smysl a a cíl života. Žádná penze, ale práce až do konce, práce taková, která bude zábavou (protože komodity mě nesmírně baví a vše kolem je pro mě naprosto úchvatné), a která v důsledku přinese aspoň ke konci života nezávislost a svobodu. Takže jsem se začala konečně po letech keců o tom, že "bych měla" skutečně učit anglicky, zvládla jsem spoustu nového softu, (díky moc Honzovi Rohrbacherovi, který má se mnou velkou trpělivost), naučila jsem se víc pracovat s PC, učím se zvládat své emoce, začala jsem znovu ŽÍT a ne jen přežívat v očekávání vytouženého důchodu. Jen od té práce, kterou musím dodnes ještě dělat, a kterou jsem kdysi dělávala ráda, se už chci osvobodit, a dál se věnovat jen a pouze komoditám a své rodině. A dá-li Bůh a na stará kolena zbohatnu, též své vytoužené charitě, na kterou ovšem člověk musí mít peníze.
Po roce se troufnu nazvat sama sebe pokročilým začátečníkem, který už ví, která bije, zpracovala jsem si jednoduchý obchodní plán vycházející z MA5, MA10 a EMA 25, dál sleduju CCI a volume. Testuju i WCCI, pro každou strategii mám extra obchodní deník, po čase vyhodnotím a rozhodnu se, zda "pojedu" Woodiho nebo sebe. Zkusila jsem si i obchody live, takže jsem prošla šílenými erupcemi emocí od nezvladatelného třesu rukou a úplného vyřazení mozkové činnosti při vstupu (omylem!) do prvního obchodu, až po docela klidné čekání na vstupní signál, pak dávka emocí způsobila, že ke clouse úsečky jsem při jasném signálu nakonec neklikla, abych si pak naopak klikla, když jsem absolutně neměla-prostě jsem prošla všemi těmi začátečnickými chybami, které mě stály část účtu-nikterak likvidační-až jsem se pokorně vrátila k papertradinku a bactestování. Při tom vylepšuju jak svůj obchodní plán, tak i psychiku, protože jsem si už skutečně mnohokrát ověřila, že nedodržení plánu=ztráta peněz, a toto funguje 100%ně! Rozhodla jsem se skutečně naslouchat zde poskytovaným radám, nic neuspěchat a věřit tomu, že malé krůčky se pro mne stanou za rok (dva, tři?) tím obrovským skokem, který mi přinese onu vytouženou svobodu a finanční nezávislost. A hlavně budu pořád mít čím zaměstnávat mozek.
A závěrem poslední, ale zdaleka ne nejméně důležité poznámka-nikde jinde jsem nepoznala tolik nezištnosti a ochoty pomoct jeden druhému, jako v komoditě traderů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tatiano,
vážně super příspěvek (díky za pochvalu, ale s Tebou je prostě radost spolupracovat ;-). No téma je to pěkné, takže si dovolím přispět také. Tento rok byl pro mě opravdu hodně přelomový. Jednak jsem si na vlastní kůži vyzkoušel, že tenhle krásný byznys je skutečně z 90% jen o psychice, což mi dávalo a dává hodně zabrat, ale zároveň mně to nutí na sobě stále pracovat - ono uvědomit si, že grál prostě neexistuje, je ze začátku sakra velká dřina...
Dále jsem se naučil to, že pokud se člověk spoléhá na rady druhých (úžasná doporučení k obchodům... atd.), tak je na nejlepší cestě k vybílení účtu. Obchodování se zkrátka nedá ošulit, chce to hrozně moc času, obětování a hlavně pokory.
No samozřejmě byl tenhle rok úžasný už jen díky tomu, že jsem měl možnost setkat se s Woodiem a dalšími skvělými tradery, kteří mé myšlení posunuli o hodně velký kus kupředu.
Nesmím zapomenout ani na naše pravidelná setkání v Plzni. Je skvělé, že se na nich vždycky objeví někdo nový, kdo přinese nějakou zajímavou myšlenku nebo tip, který člověka nějakým způsobem osloví a posune ho dál...
No a do nového roku si dávám cíl stabilně vydělávat, pokud se bude dařit, tak začít s multikontrakty, největší problém bude skloubit to se školou, ale snad se zadaří - musí :-)
Všem hodně úspěchů přeje
Honza




Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Kam jsem pokročil?
16.12.2005 jsem objevil Finančníka, 18.5.2006 jsem začal s ostrými obchody a dnes 26.12.2006 mohu říc, že mám obchodní systém (intradenní) který mi dokáže vydělávat peníze. Během jeho hledání jsem prošel spoustu indikátorů a snad ještě víc přístupů jak obchodovat. Od 5ti - min. po scalping na 30 - tick. grafech. Ale to nejdůležitější pro mě bylo /kupodivu/ najití správných vstupů (tedy jinými slovy - odfiltrovámí špatných vstupních signálů) a hlavně zvládnutí psychiky. Tady mi hodně pomohly: knížka od dr. Eldera /vstupy/ a e-book od "FINANČNÍKŮ" /psychika/. PÁNOVÉ, DĚKUJI!!!!
Taže kam jsem pokročil?
Udělal jsem několik důležitých kroků na cestě za svými sny. A jen rok 2007 ukáže jestli 16.12.2005 bylo moje rozhodnutí obchodovat dobré a nebo ne (případný rozvrat rodiny způsobený přemírou peněz; ztráta dobrého vkusu, přátel, soudnosti)
To jsou vyhlídky co? No aspoň bude zase co koumat - když OS je už hotový.

tatanka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 3 týdny později...
  • 4 týdny později...

-Ja mam jedno male pravidlo

...Kazdy jeden den,ktory sa nevenujem komoditam oddialujem... : ) Aj ked cesta je cielom.financnika poznam uz asi rok,ale stale dookola citat "co su komodity,ako vydelavat na sve sny,...." a konecne budovat system som sa rozhodol tak pred 2 mesiacmi,kedy som si zacal pisat "obchodny dennik" (nazvyme ho naucny), samozrejme s datummi... musim uznat,ze zrazu vidim neuveritelny posun. (vsetkym odporucam,vytvorte si dokument a kazdy den si tam napiste co ste sa nove naucili,ked zrazu uvidite,ze ste "tam" 3 dni neboli,donutite sa to dohnat)

-a co je takisto dolezite,zacal som menit sam seba. snazim sa sam seba prijat do role uspesneho, na sebe pracujuceho a zdokonalujuceho sameho seba...a od kedy to robim,zacalo sa mi absolutne darit v mojom zivote,praca - jedna radost (aj ked by krajsie ju nepotrebovat), zrazu su vsetci mili,nic nie je problemom...

-USD problem sa budem snazit vyriesit v lete (som student) a to priamo v USA,takze po lete by som chcel troska pritvrdit na intenzite a do roku 2008 zacat life. A potom...napisem o rok : )

Laco

„Kde pracujem nemam cas zarabat peniaze“

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...

Ahoj tradeři, tento rok jsem pokročil od mírných ztrát ke stále větším, až jsem zlikvidoval účet a opět dodržuji pevnou pracovní dobu :-) Na nový účet sice nemám, ale peněz ani času nelituji, protože jsem se za tu dobu naučil mnoho nového a díky tomu jsem získal lepší práci a myslím, že jsem i šťastnější, to asi díky článkům o psychologii tady na webu. Takže, přeju mnoho úspěchů a třeba se setkáme za jiných okolností. Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jean-Pierre,

škoda, že to nevyšlo, ale je fajn, že to berete pozitivně :) . Jak prohlásila moje přítelkyně co dělat v případě zrušení účtu: "Stávají se horší věci.... :) ".
Pokud budete v budoucnu obchodovat, přeji vám mnoho úspěchů. Stejně tak vám přeji mnoho úspěchů v životě :) .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Jean-Pierre

tak dalsi v rade, ktoremu sa to nepodarilo. Ja sa stale chystam na vstup do trhu a real obchodovania. Neviem ci ta touto otazkou neurazim, ked ano vobec som to nemyslel zle. Vedel by si povedat, co bolo to hlavne preco si neuspel? V com bola podla teba chyba? Co si urobil zle?

Este raz sa ospravedlnujem ak som urazil touto otazkou.

dik

''pravda je silne subjektivna zalezitost''

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...