Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Psychologie obchodovani forex trhu


czaussie

Doporučené příspěvky

Tak něco málo ode mne co se týče psychologie. Jsem v této super komunitě již skoro rok a který uběhl jako žádný jiný, jakoby to bylo před pár týdny. A věřte mi že po první probdělé noci co jsem pročítal fórum mi hlavou blesklo. "Tímhle se chci a budu jednou živit" . Něco podobného je napsáno i v knize psychologie, ale podobnost je čistě náhodná. Z počátečního zmatku a hafa informaci jsem byl nadšený i bezradný ne však beznadějně. Během roku jsem zaznamenal úspěchy i velmi kritické dny. Disciplína není moje silná stránka, na druhou stranu ztráty mě nepřivádějí infarkt, dá se skoro říci že jsem až moc flegmatický ke ztrátám což asi taky není dobré, ale po 8 letech podnikání to ani jinak nejde. Na druhou stranu dokáži věci perfetně naplánovat, a zbytečně netlačit na pilu, všechno má svůj čas. Tady je pár postřehů které negativně ovlivňují moje myšlení při obhodování.


Musíte mít vhodnou místnost na obchodování kde se můžete zavřít a víte že vás nebude nikdo rušit, není horší situace než když během soustředění vám vaši bližní pokládají otázky či jinak Vás odvádějí od soustředění. těžko se dají nastavit taková pravidla v domácím režimu, aby tomu tak nebylo takže takový malý kutloch je podmínkou.

V případě nějaké vyjímečné události v rodině např. narození dítěte, ono stačí klidně meší hádka, a pod. raději nebchodujte, a dejte si oraz.

Pokud máte výdělečný systém jeden, max. dva, nezatěžujte se zbytečně detailně ostatními, odvádí to vaši pozornost , pilujte ten váš vydělečný sytém, až budete vydělávat na plný úvazek a nebudete muset chodit do práce, budete mít času dost na studia ostatních věcí. Pak teprve vám dojde jak jste dobří a nebudete mít špatný pocit z toho že nic nestíháte a nic nevíte. A na to aby člověk vydělával nemusíte znát vše, stačí zlomek ale ovládat ho musíte perfektně.

A nejdůležitější větu v tomto byznyse kterou jsem si přečetl, mám přilepenou na monitoru.

"Nikdo na světě nemůže předpovědět co trh v příštím okamžiku udělá"

Tohleto když si člověk vryje do paměti takmusí zákonitě přestat dělat kopance.

Možná to co jsem uvedl moc s psychologií nesouvisí, ale snad to někomu pomůže.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 301
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

lisakus
kazdy prispevek, ktery ma co do cineni s psychologii a jak se s ni kdo vyrovnava urcite pomuze. Napriklad o nutnosti mit mentalni klid, zadne obchodovani hned po krvelacne hadce s drahou polovickou (leda, ze by to nekomu nejakym zahadnym zpusobem pomahalo k uspechu :)
O tom to je, precist stovky clanku, prispevku a knih a vzit si s toho to co vam sedi na miru.

Mimochodem, nektere vlakna jsou na zacatku jak zrod nove republiky. Sem tam neshoda, pripadne prestrelka, nez se to urovna a zacne to fungovat a lide zacnou benefitovat. Zkusme nevytvaret konfliktni situace a drzme se cile. Clovek nachazi psychologii a disciplinu opravdu na kazdem kroku... :)

czaussie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

joachim

Tvůj příspěvek je o psychologii obchodování? Vypsat konkrétní obchody za jeden den jsou o psychologii obchodování? To je jako bych sem hodil zdroják AOSu, protože ten tě taky nechá v klidu a nemusíš zvládat emoce a užívat si. Já to dál rozebírat nebudu, musel bych bejt sprostej na člověka, kterej nemá tušení o tom co dělám a dělá ze mne chamtivého hlupáka, který nemá ponětí o tradingu (v kostce řečeno cos mi psal tady a v předchozích příspěvcích). Tvůj styl je prostě honit si triko na fóru. Ale věz, že tagy umí používat hodně lidí a na radách zdarma jaksi tento a mnoha dalších serverů stojí a lidi se snaží si opravdu pomáhat a ne se odrazovat. Ty akorát umíš zavádět nesmysly do diskuzí (30k $ je na obchodování FX k smíchu) a bořit konstruktivní diskuze (když se řeší retail FX brokeři, tak cpeš currency futures, když se řeší psychologie, tak vysvětlíš jak si při NFP zaobchodoval opce). Dál OT prodlužovat nebudu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lip: trader musí své emoce za každou cenu udržet pod kontrolou, to za prvé a za druhé každý příspěvěk byť i kontro-
verzní, pokuď ti ukáže nové možnosti je třeba brát s povděkem - joachimová strategie obchodování volatilních fun-
damentů (NFP) je přece perfektní typ (radovanův trojnásobný swap) a tak to ber na ostaní se vykašli.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Joachim: suhlasim stebou, je to uplne jedno ci je to pouzite v takom ci onom vlakne, hlavne ze si taky ferovy a ukazal si nam nieco inee, a hlavne ze to robi radost s obchodu a pridava do pokladnicky ;)(a to mi urcite na mojej psychyke pridava). Vacsina obchodnikov si svoje skutocne tajomstva nechava pod pokrievkou. No aa mohlo by sa to troska viac rozobrat v nejakom inom vlakne, aby sme dodrzovali tunajsie pravidla heh :)


S pozdravom

Forexak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Forexak: mrkni se, jak obchoduje opce MPlay, je to pouzitelne samozrejme i pro forex a je tam skvele popsano, jak minimalizovat naklady i riziko za zachovani prijtelne navratnosti a je to velmi jednoducha metodika (mozna ze to Joachim obchoduje velmi podobne, jestli jsem ten prispevek cetl dobre). Je to u Woodyho na strankach, primo zaznamenana prezentace live. Kdybych na to mel prachy, tak opce zahrnu do portfolia strategii. Bohuzel opce na currency futures v tuhle chvili jeste musim nechat stranou ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to dzink

Jasne,chapem.Kazdy by mal mat svoju dlhodobu strategiu.Podobne som sa k tomu staval aj ja.Ale cca pred mesiacom som sa zacal venovat intenzivne opciam,a ked som do nich trochu vnikol,tak som zistil,ze systemy z forexu sa daju cez opcie uspesne obchodovat so znacnym obmedzenim rizika a podobnymi pravdepodobnostami ziskov.A tak som celkovu strategiu uplne prehodnotil.

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

LIP:
Ja som ta nehodnotil ako tradera. To aky si trader ti pripomenie tvoj statement na konci mesiaca alebo roka, lebo ten vie o tebe najviac, nie ja. Ze si to, co som pisal (o "traderkovi" co nahana cely mesiac trend) stiahol na seba, za to ja nemozem, je to tvoja vec ze beries konfrontaciu osobne.

Ja som ponukol inu koncepciu psychologie obchodovania menovych parov. Ty si ponukol alebo opisal vo svojom prvom prispevku nejaku skusenost, ja som ponukol zase inu. A NAVYSE som to tu aj podlozil KONKRETNOU obchodnou strategiou. Priatelu, to nie je len jeden piatkovy obchod. To je biznis na kazdy mesiac, ktorym bez problemov trhnes performance kohokolvek kto traduje 250 dni v roku.
Ty si ponukol len vseobecny pokec o tvojej psychike pri obchodovani, ktory si kazdy precita a to je tak maximalne vsetko.

Skus nastudovat nieco o opciach a opcnych strategiach a nevyjadruj sa prosim k veciam o ktorych vela nevies. Alebo si aspon zisti co je straddle.

V ziadnom pripade toto nie je offtopic. Psychika tradera zavisi od obchodnej strategie ktoru vyuziva od mozneho rizika. Ked je riziko minimalizovane aj psychika je viacej v pohode. Ak je rizko velke psychika je na tom prirodzene horsie. Toto je koncepcia o ktorej hovorim a ktoru som aj podlozil konkretnym prikladom. Povazuj to kludne za offtopic ale okradas sa o nove poznanie a ine dimenzie na trhu.

M.F:
Ak nechces, necitaj moje prispevky. Ja napriklad nechcem aby televizia, ktorej dokonca platim koncesie vysielala telenovely, Nepozmozem si, jedine co mozem je nesledovat to. Si urcite velmi uspesny trader, ktory sa uz nema co nove naucit. :)

Niektori ste spominali Mplaya. Zaujima ma ci v tom co dal na web v tych prezentaciach, niekde spomina nielen vseobecne opcne strategie, ale konkretne sa vyskytujuci jav na trhu, ktory je mozne opcnou strategiou odobchodovat. Nemal som cas si ich pozriet, lebo tie co som videl zacinali prislis zosiroka a boli prilis vseobecne a bolo to na niekolko hodin pozerania. Ale pytam sa tych co to videli a spominali to tu, pripadne tych co boli vo vegas ako bolo pisane v nejakom clanku ci mplay dal navod na opakovane sa vyskytujuci jav na trhu kde staci ist s opcnou strategiou. Lebo pri opciach a opcnych strategiach potrebujeme volatilitu alebo ziadnu volatilitu. NA vsetko existuju strategie, zarabat sa da aj ked trh slape rychlo a aj ked stoji a nehybe sa. Len treba vediet kedy aky jav nastava. No a preto sa pytam ci vo svojich prezentaciach spomina opcie len ako nastroj a ako sa obchoduje a ako sa da vyuzit, alebo ci opisuje aj konkretne javy na trhu kedy a kde nastavaju pravidelne? Ak o niecom viete tak sem s tym. Lebo ten straddle co som vam opisal vyssie je jasny ako facka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to snoopy

Myslim si,ze joachim sem dal to najdolezitejsie -funkcny napad.Ked sem napisal prvy prispevok,moja predstava o opciach bola dost hmlista.Ale bol to pre mna impulz zistit, ako to vsetko funguje.A odvtedy trcim v opciach a studujem.Backtesty opcii su velmi zlozite,takze overit si strategie nie je trivialna zalezitost,ale cim dalej do toho lepsie vidim,tak dostavam napady ako by sa mozno dali obchodovat strategie,ktore vo forexe nie su ziskove,ale na opciach mozno ano.Ale vsetko potrebne som nasiel na nete.Ci uz tu,alebo na inych ceskych strankach.

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

joachim
Ved ja nemam proti tomu systemu nic len preco nezalozis nove vlakno, lebo takto sa tema miesa jedna cez druhu, uz si to ras pisal do komentarov myslim a keby sme to teraz chceli pozriet tak to je roztahane ako...
Ved miesta pre nove vlakna je to spusta a takato tema, ako je zaistenie opciami je urcite zaujimava a preto si zasluzi vlakno zvlast.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...