Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 76
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Zdravím všechny účastníky a pomocníky finančníku,

prosím o radu ohledně ID obchodování, konkrétně podle jakého timeframe mám vyhodnotit možný vstup do obchodu (nastaveno Bollinger Bands, MACD, Momentum a RSI), když na 30 min.,15 min., a 5 min. grafu tyto ukazatelé značí odlišné informace?

Předem díky za rady

Přeju pěkný zbytek dne

Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomis:
Můžeš zkusit použít myšlenku triple screenu:
Máš nějaký svůj timeframe, kde obchoduješ, řekněme 5 minutový. To vynásobíš 5x a vyjde ti "nadřazený" timeframe - v tomto případě půlhodinový (30 minutový). Na tom 30 min. si určíš pomocí nějakých trendových indikátorů (např. MA) trend. Jakmile máš tenhle hlavní trend určený, budeš vstupovat pouze ve směru tohoto trendu.
Samotné vstupy pak děláš na 5 minutovém, kde hledáš pomocí nějakého indikátoru překoupenosti/přeprodanosti vhodné místo a čas pro vstup. Někteří tripple screen doplní ještě o jeden nejrychlejší timeframe - v našem příkladu by byl jednominutový.
Potom to dělají tak, že na tom 5 min. si určí základní S/R, kanály apod. - tedy přibližné hodnoty pro SL a PT, vyhodnotí RRR a když se rozhodnou vstoupit, tak se přepnou na nejrychlejší a tam hledají ještě nejlepší načasování vstupu např. pomocí price action apod.

Ale ta hlavní myšlenka používání více timeframů tkví právě v tom, že se rozcházejí a toho se využívá.

Doufam, že jsem to podal alespoň trochu srozumitelně :)
Pribinacek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pribinacek: Chápu, já na 30 min. grafu určuju trend (T čára), 15 min S/R, na 5 min. možný vstup + 1 min. To jsem se učil bez indikátorů a oscilátorů, ale pokud mám nastaveny (Bollinger Bands, MACD, Momentum, RSI) ve všech grafech, tak bych se měl řídit pro vstup do trhu (pomocí toho nastavení) jen tím na 5 min. a 1min. grafu? viz. obrázky Tom

13599

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomis, mas to nastavene hrozne slozite... Je zbytecny mit ve trech grafech ctyri stejny indikatory. Musi plnit vsechny nejakou logickou funkci. Je treba blbost urcovat preprodanost a prekoupenost na vsech trech tf a jeste k tomu dvema indikatory. Uplne by stacil RSI na nejdelsim tf, bude davat nejmin falesnych signalu. Na 5 tf to hodi extremy pri kazdem delsim trendu. Mozna je lepsi na zacatek nejaky system prevzit a otestovat si ho. Naucis se na tom vic, nez kdyz smichas tolik indikatoru a timeframu dohromady. K nicemu to nevede... Neber to spatne, ale pokud nemas dost info, tak je slozitejsi davat dohromady nejaky system tak, aby mel hlavu a patu. Znam to z vlastnich zkusenosti. Dobre ja na tohle koupit a nastudovat knizky od Eldera. Tam ziskas prehled o jednotlivych indikatorech a o jejich logice a taky ti ukaze, jak skladat systemy dohromady.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Samozřejmě, že souhlasím, abychom měli celý systém, co nejjednodužší a každé časové pásmo plnilo nějakou funkci, ale platí, že v nejdelším časovém pásmu určujeme hlavní trend podle trendových indikátorů a podle oscilátorů vstupujeme v nejkratším časovém pásmu do pozice. Indikátor RSI je oscilátor a proto by měl být v nejkratším TF. Můžeme ho používat pouze pro vstup do pozice a poté na něj zapomenout a pozici řídit podle jiného indikátoru, protože oscilátory jsou velmi brzy překoupené a proto dávají falešné signály k výstupu z pozice a jdou proti náladě trhu. Řídit pozici můžeme například podle MACD-H, protože je schopný velice brzy poznat změnu trendu.
Jinak smyslem Bollingerových pásem je jeho použítí například se Slow Stochastic.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já osobně si myslím, že úplně na začátku by měl člověk zapomenout na různý indikátory, ale dát si tam prostě graf a maximálně třba nějakej MA - třeba 34 a snažit se nakoukat a posléze i rozpoznat, jestli je v trhu uptrend, downtrend nebo chop. Pro tohle získat cit a nějakej základní přehled a až když tohle umí, tak teprve se snažit sestavit nějakej systém.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jasne, pro vstup je samozrejme nejlepsi mit RSI na nejkratsim tf, pokud podle nej hledam vstupy do trendu na vyssim tf. Ja nad tim premyslel spis jako nad filtrem, kdy do trhu nevstupovat. To by pak mel vetsi smysl na nejvyssim tf, aby nedaval tolik falesnych signalu. Ale osobne me tohle vyuziti oscilatoru moc nepresvedcilo.

Jinak co se citu tyka, na to mam trochu odlisny nazor. A sice "cit" na zacatku ziveho obchodovani vubec nebrat v uvahu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Probinacek:

Trend pomocí T čáry. Teď si testuju i MA.

Pavel K.:

Vím, že mně to tam nesedí, prošel sem teprve základním kurzem nejmenované firmy, která pořádá kurzy a cvičení obchodováním na burze, kde sem se učil nejdřív základy, bez indikátorů, oscilátorů apod., kde sem si trend určoval pomocí TL, na další části kurzu (po určitém čase) přibyly indikátory a oscilátory, dva oscilátory tam mám na zkoušku, kterej mně sedne nejlíp.
Ale od toho je tu financnik.cz pro pomoc a info, proto sem se ptal na ty timeframe, že mi to nastavení udává jiné informace, o finančníku vím už něco přes rok, taky sem ho pročítal a lehce se seznamoval s pozičním obchodováním na burze, ale až teď sem se dostal blíže k tradingu a to k ID obchodování.

Knížky od Eldera mám, i Williamse, i od Petra a Tomáše, ale chce to čas, nedá se to všechno z těch knih pobrat hned...

Takže pro 30min. graf mně bude stačit TL (MA), pro 15 min. graf určení S/R a na 5 min. pro vstupy a výstupy Bollinger Bands nebo MACD a RSI

Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ok, to chapu. Chce to cas. Idealni je to tak, jak pises. Na vyssim TF trend a na nizsim ladit vstupy napr. pomoci oscilatoru. To je vlastne takova podstata triple screen systemu od Eldera. Je tady o tom vlakno, ktere je dost nabite informacema, mozna by stalo za to ho nejprve procist.

www.financnik.cz/forum/read.php?2,2509
www.financnik.cz/forum/read.php?2,46204

Jinak byt tebou, tak ty SR urovne hledam na tvem nejvyssim TF, je to jednodussi a nebudes mit pak obrazovku plnou SRs. Ja treba ty diskrecni nepouzivam vubec, koukam pouze na pivoty, H/L min. dne a premarketu. Trend bych radeji urcoval pomoci MA. TL jsou fajn, ale je to dalsi diskrecni prvek do systemu. Podle mych zkusenosti pro zacatek cim min diskrece, tim lip. Ale to je jenom moje zkusenost, ty na tom muzes byt zase jinak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...