Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

J.A.tester


Alec

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 449
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Břonda:

data se načtou (ze sierry) do zvoleného konce (tedy posl.datum a směrem zpět). Pokud chci nahrát starší data dám replay a zastavím ho kde chci konec dat, pak spustím WorksheetsStudy a tím se mi nahrají data od zastaveného data směrem zpět (těch 55000 řádků).

Pokud jsou nazačátku nuly tak vymazat. Procházelo by to zbytečně prázdné řádky.

Data nakopírovat od řádku 2. Bez hlavičky. Ta už by tam měla nějaká být. Jinak na té hlavičce nezáleží. Program prostě hledá shodu ve sloupci A (datum čas) s vstupním a výstupním časem (resp. odpovídajícím dle TF) a použije hodnoty H, L a CL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ze zacatku sem z tohoto programku byl v rozpacich kdys nam jej ukazoval Tomas na eminy2 tak se mi to nelibilo

Po prozkoumani a prvnich zacatcich sem to vzdal prilis slozite furt mi to hlasilo chyby)))
ale nedalo mi to v nem dal nestourat a nakonec sem na tomto programu otestoval svuj system ktery sem mel v hlave dlouho ale nemoh sem se dostat k testovani a tento programek me vlasne donutil intenzivne testovat.

Momentalne mam do programku nahrkane prvni data z 4 mesicu. je to dost slozite projizdim den po dni a vstupuji a vystupuji na svych paternech.

Libi se mi tu otestovani ruzneho SL ci B/E a PT vcetne ruznych kombinaci

co bych vytkl nebo spise poprosil o posouvanej PT ci SL (V T-simu je jako zaskrknuti TRAIL).
Ktery mi tu chybi pro me testovani..... toto jedine

jinak musim rici klobouk dolu panove vysledky systemu sveho dam na financnika az po otestovani 1 roku dat. (po 4 mesicich to vypada velice slusne)

jeste jednou dik

avatar


Link to comment
Sdílet pomocí služby

avatar:

v nové verzi to bude. Chtěl jsem zveřejnit už tuto verzi, neboť můžeme diskutovat o tom co by bylo dobré pro další rozšíření a já se budu snažit některé věci zapracovat. Některé základní požadavky jsou už hotové. Také mě zajímalo jak se bude dařit pochopit ovládání programu lidem kteří ho neznají.

A bude dost dalšího navíc :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pochopeni je docela slozite obcys nevim co mam napsat do kolonek (napriklad zminovana 0 u SL ci B/E treba nevedel sem proc mi to pak divne pocita) ale ten kdo vtom fakt testuje tka si temer na vsechno pride

jinak mam dalsi tip a to zase oholedne posouvani SL ale rozdilnej pro jednotlive mesice

napriklad srpen je slabej tka budu posouvat po 100 ale unor je silnej tam to staci po 200 atd.... (vim ze zase dalsi kravina)

avatar

i tka diki za to co je protoze me to fakt pomaha)) us mam dalsi mesic baktest)))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

počítá se počet "Start" a "Stop" v listu data (sloupec A) a porovnává se s počtem obchodů.

Chyba vznikne většinou chybným zadáním času. Stačí třeba překlep. Nebo např. pokud bude čas výstupu vyšší než je další vstup.

Tedy smyslem je zkotrolovat jestli obchod správně začal (což mi říká ten Start) a jestli taky skončil (Stop). Program bere informaci Start a Stop jako signál k dalším procesům. Pokud nastane chyba je dobré se podívat do listu data a trochu zapátrat. Tam jsou totiž všechny údaje k obchodu se kterýma program pracuje. A téměř vždy se tam ta chyba dá najít.

Stále je to něco za něco. Např. ta podmínka posloupnosti je kvůli zrychlení výpočtu. To je totiž asi slabina excelu. Udělal jsem tam takové pomůcky aby se vše zrychlilo. Jinak by ty výpočty trvaly cca 20x déle což by na práci bylo nepřijatelné. Je velký rozdíl jestli přepočet bude trvat 1 minutu nebo 20minut. Proto ta menší složitost (nutnost časové posloupnosti) v zadávání vystupů a výstupů. Proto jsem také dodělal tu funkci na dodatečné vložení obchodů, které nemusí časově navazovat na již zadané vstupy, protože je makrem potom přetřídím (Setřídit obchody).

Chápu že to asi vypadá složitě, ale už takhle to bylo dost pracné udělat to tak, aby to minimalizovalo možné chyby.

Možná by to chtělo udělat podrobnější popis ovládání programu, ale bohužel vše nestíhám. Pro mě je to trochu obtížné odhadnout co kdo pochopí a co ne. Já to prostě vidím jinak. Budu se snažit některé věci třeba nějak lépe dořešit. Všechny tyto další věci (kontroly atd.) jsou pro mne další práce navíc. Já bych je pro sebe většinou ani nepotřeboval.

Budu rád pokud mi sdělíte případné nejasnosti a zádrhele. Nebo pokud objevíte nějakou chybu v programu (kterou i když jsme to dost testovali nevylučuju). Můžete narazit na situace, které jsme např. proto že už máme zažité ovládání prostě neobjevili.

Doufám že Vás některé počáteční nejasnosti neodradí.

Jinak také není problém mě kontaktovat i prostřednictvím emailu pokud Vám něco opravdu nepůjde.

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aleši díky za vysvětlení.
Zádrhele a nejasnosti mne rozhodně neodradí. Tento prográmek je velká pomůcka. Pokud by se ti podařilo někdy sepsat podrobnější popis (zvláště u dalších, obsažnějších verzích), bude by to skvělé. Jinak si myslím, že všechny problémky je lepší řešit tady na fóru a nikoliv přes e-mail, protože to může pomoci i jiným.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To nastaveni je docela dulezite protoze ja napriklad pri sl 200 posun na B/E +1 po 300 mam zisk 45 tis ale pri sl 100 posun na b/e +1 po 100 mam zisk jen 22 tis je dobre na tomto videt ze muj system kdys muze dejchat ma velke zisky ale pri vecim stresu za to pri mensich ziskach ma nizsi hodnoty tim padme nizis stres pro me . pro me je to dobre vedet us pro ot ze kdys zacnu tka si to utahnu a jak bude ucet rust budu davat trhu veci prostor Data testuji na 6 mesicich

3018

3019

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...