Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Sběrna AOS,EA,TS


LUKY

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 386
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

marko: no já jsem nepsal na forum své indikátory taky proto, že mi k životu na FX trhu stačí naprosto primitivní dva klouzavý průměry a to myslím moc tohle forum a jeho návštěvníky neobohatí, proto když můžu, tak radši píšu do diskusích o psychologii nebo Money-managementu pokud mám možnost se s ostatními podělit o nějaké užitečné zkušenosti třeba z té psychologie např. v diskusi o bojových umění.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


marko,
už nějaký čas louskám vlákno www.forex-tsd.com/phoenix/
Phoenix, je pro mě dost zajímavý systém. Momentálně se ho učím modifikovat a nějaké verze mi už pár týdnů běžely na demu. Trošičku jsem nepochopil postup testování a to jestli při testování jednotlivých signálů musí být ostatní signály false.(to mi potom při prvních dvou neukazuje žádné ziskové výsledky).Kdyby si měl malinkatou chviličku a chtělo se ti se svěřit s tvým postupem při backtestu, byl bych ti moc vděčný:o)

Momentálně testuji verzi Phoenixv5_ 7_ 2 w, která se mi zdá přehledně napsaná.
Myslím si, že verze 5_7_0 a vyšším, už nepotřebují tak časté modifikace.
S testem se určitě pochlubím. Jinak na forex-tsd.com nedoporučují při modifikaci se příliš odklonit od původních nastavení.
Já osobně bych to viděl na sledování výkonnosti účtu Phoenixu (v pipsech), třeba jednoduchým klouzavým průměrem a jakmile se účet dostane pod tento klouzavý průměr, znovu bych udělal backtest za posledního půl roku....
Phoenix ale asi neni pro každého a i když mám už za sebou pár desítek hodin strávených nad backtestem, tak stále přemýšlím, zda budu, nebo nebudu obchodovat live. Výsledky vypadají skvěle, ale v průběhu v backtestu nastala ztráta během dvou dnů 3x za sebou a to je např. na GBPUSD 80*3*3= 720pips, což je pro můj styl obchodování zatím nevhodné.
Nebylo by špatné Poenix použít i pro potvrzení signálu pro jiný systém.

Jirka



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kofis

no v podstate to zakladne nastavenie nemenim, co sa oplati modifikovat raz su Tj... inak gro modifikacie su casy obchodovania a periody, avsak vysledok vyberaj v realnych cislach napr: ak ma perioda v zakl. nastaveni hodnotu 17 a tester ti da vo vysledkoch 1017 tak si pozri aj dalsie vysledky. Periody modifikujem samostatne, takisto i jednotlive casy obchodovania. tester modifikuje iba tie hodnoty co zafajknes. Vsetko modif naraz mi jeden comp testovat odmieta, druhy hadze 100ky hodin. Dalsie co robim pri testoch je ze testujem vsetko dvakrat na rozdielnom casovom pasme, konkretne 3 mesacne a 2 mes. cas obdobie [ide mi o vyber specifickych dat - ukazkovo rozdielne su december a januar]. Iba zhodne hodnoty z modif. si zapisujem. Mam vyhodu 2 comp. takze mi to hra a obaja mozme este aj ''KLIKAT''. Inac i tak mi to trva 2 dni, no da sa.

Ja osobne este stale niesom presvedceny a dost odvazny ho pustit na live. Asi pockam na Phoenix_6 a uvidim. Autor je z rozpracovanej verzie zatial nadseny[[[ja by som bol nadseny aj z toho ze viem naprogrmovat aspon nieco]]].

Osobne by som bol ochotny ist do AOSky na zaklade indikatoru ktory som prilozil v prisp. spolu s Phoenixom a ideme ho rucne, no kde najdem dobraka ktory by to bol ochotny zmaknut. Mozno aj z motyky vystreli.

Dakujem za nazor a postrehy.
Neostava nic iba luskat stranky FX dalej. A mozno raz.....

Marko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marko, díky už se na tom pracuje. Ohledně toho Phoenixe,......jsou obchodníci, kteří si opravili prvotní verze Phoenix_4 a dávno s tím jedou live. Také verze v5_6_03 je velice oblíbená. Myslím si, že nemá cenu čekat, stačí si vzít z toho určitou zkušenost. Asi neni systém bez chyb a hlavně u AOS musíme být opatrní a sem-tam daný AOS přidržet za ručičku. Někdo tento systém testuje za poslední 4 měsíce a pak ho nechá měsíc na demu a pokud vydělá nad určitý zisk, teprve ho pustí Live. Pokusím se zjistit o systému co nejvíce, ale pracuji po nocích, takže si dávám na čas, však neni kam spěchat...:o) Jinak tvůj indikátor trendu(šipečky) je skvělý, přikládám ti podobný indikátor použitý pro AOS, který jsem tak trošičku dodělal. Moc jsem ho ale nezkoušel, ale třeba by do něj někdo schopnější zadal tvůj indikátor... Jirka

3331

3332

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Koukam ze se tu diskutovalo o tom zda-li muzou byt AOSy vydelecne a nebo ne :-).............
Osobne si myslim, že pro někoho ano a pro někoho ne :-), hraju si s nekolika AOSy a pokud hodi par ztrat za sebou, tak ho vypnu :-), a pak třeba vydela :-), takze to neni spatnym AOSem, ale mou psychikou. Takze pro nekoho je lepsi se na to radeji nedivat a jit hrat ven fotbal a za rok kouknout na vysledky :-).
Třeba jsem zjistil, ze pro obchodování futures a akcii profituji nektere AOSy jiz nekolik let, za pronajem takovych AOSu se plati neco kolem 200-1000 dolaru mesicne a potrebujete mit na ucte treba 40tis dolarů a pritom vydelaji z dlouhodobeho hlediska, jeden rok +25%, druhy rok -6% a třetí třeba +15%, což není moc, ale je vidět že to možné je.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prazak Napsal:
-------------------------------------------------------
[bold]> Třeba jsem zjistil, ze pro obchodování futures a
> akcii profituji nektere AOSy jiz nekolik let, za
> pronajem takovych AOSu se plati neco kolem
> 200-1000 dolaru mesicne a potrebujete mit na ucte
> treba 40tis dolarů a pritom vydelaji z
> dlouhodobeho hlediska, jeden rok +25%, druhy rok
> -6% a třetí třeba +15%, což není moc, ale je vidět
> že to možné je.[/bold]


Čili se tak trochu potvrzují má slova. Zjednodušeně AOS je vhodné pro velké zkušené hráče, kteří si již prošli stádiem začátečníka, mírně pokročilého a pokročilého tradera. Na této cestě museli spoustu času věnovat studiu všeho okolo tradingu, spousta testování a obchodování s nízkými čísly. Pravděpodobně jim to trvalo roky, než dosáhly úrovně, kdy si jsou schopni založit účet se 40 000$ a bez ostychů tyto peníze nasadit na někým cizím vypracovaný AOS a ještě mu platit i 1000 USD měsíčně. Ale mylná je představa mnoha začátečníků, že si naprogramují třeba i SAMI (Pochybuju, že ten výdělečný AOS sestavoval někdo, kdo rozumí jen počítačovým databázím, ale nerozumí tradingu) AOS a najednou 'bumprásk' do roka nebo do dvou jsem milionář a s vyjímkou počátečního naprogramování jsem nemusel nic dělat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...