Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Opce - FOREX


TEQA

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 74
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Saba,TEQA & spol.

Problematikou zaistenia opciami namiesto stoplossu sa nezaoberam dlho,ale za to velmi intenzivne.Zhodou okolnosti som dnes dosiel k prvemu zmysluplnemu zaveru,a vyzera to zatial nadejne - za specifickych okolnosti dava oproti SL tak 15-20% vyhodu.Takze opciami sa rozhodne vyplati zaoberat.
Nasa komunita je na financnikovi mala,komunikujeme vecsinou sukromne,ale ked bude zaujem,nie je problem diskutovat aj tu.
Treba vsak priznat,ze pri obchodovani s opciami ich mechanizmus treba dokladne pochopit.Mne to zabralo tak mesiac intenzivnej roboty,ale potom uz aj pomerne zlozite vztahy clovek pochopi rychlo. Ta namaha sa urcite mnohonasobne vrati.Pred Vianocami som zopar ludom ,co sa mi ozvali na mail,poslal nejake materialy v cestine,ta ponuka stale trva.Ale treba dodat,ze v anglictine je toho k dispozicii nepomerne viac a o kvalite ani nehovoriac.

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím všechny

nedalo by se napsat alespoň několik vět, které by vystihovaly princip opcí a na základě toho by se rozjela diskuze?

princip obchodování na forex trhu lze do několika bodů shrnout, nevím jestli je to možné u opcí, ale snad by to šlo. předpokládám, že princip je ten že něco ve vhodný čas koupím a ve vhodný čas prodám (to je obecný popis jakéhokoliv obchodu :-D ) ale kdy koupit, co koupit, kdy prodat, jak se to prakticky dělá atd. ?

těším se na plodnou a obohacující diskuzi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to TEQA

nepoznam materialy od Saxobank,ale na nete je dobrych veci mnozstvo
Na nejake jednoduche zaistovanie opciami urcite stacia univerzalni brokeri.Kto sa vsak chce zaoberat pokrocilymi opcnymi strategiami a spreadmi musi zrejme pouzivat specializovanych opcnych brokerov.Jednak univerzalni povoluju len jednoduche operacie a su aj drahsi.A zakladne veci sa daju robit aj cez warranty a cesky brokerjet.


herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

..a co uz vam forex nestaci, kuuci.. :D :D

..priznam sa , ze i ja okolo tych opcii chodim dlhsi cas, ako moj pes oklo jeza v lese,...vyzeraju na prvy pohlad tak "free and cool"...,teda, ze: "mozem a nemusim".., len to nieco stoji,.. lebo nic na tomto svete neni zadarmo, /ani smrt, ani bankrot, :D :D/, ...uz sa tesim na vsetky tie zakernosti, ktore z tych opcii vylezu na "druhy pohlad", tu na tomto vlakne

:) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

...no, ale aby rec nestala, mal by som tu jednu "predbeznu :D :D" forexopcnu strategiu :..co, tak otvorit napr. podla vegas daily lubovolny par a zaistit to opciou podla "bezneho opcneho pravidla", teda: strata limitovana, zisk neobmedzeny,...tym si zaistim tak cca min 5x vacsiu profitabilitu vegas daily a to je vlastne svaty graal, ni??..este neviem aka ocia by to mala byt, ci:.. put, call, otm, atm, itm, staddle, strangle, atp,...ale keby to bolo tak easy, delal by to kazdej a rh by se rozpad?!... ;) :S ;) ,..tak ted nevim... :S :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to radekter

Brokerjet je cesky online broker, cez ktoreho sa daju nakupovat napr. akcie,certifikaty,warranty... a neviem co este.
Warranty su specificke certifikaty,ktore sa spravaju ako opcie.Su to ako keby opcie,ktore vypisuju velke investicne banky,vy ich mozete len kupit,alebo predart,nemozte ich vypisat.Maju vyssi spread,nez opcie,na druhej strane emitent je povinny ich od vas kedykolvek odkupit,takze ruci za likviditu.

to gogo100

Samozrejme,ze opcie nie su ziadny svety gral, ako vsetko na burze, je to hra s nulovym suctom.Co sa tyka moznosti obchodovania na uvedenych platformach,tak konkretne neviem.Ale CFD je nieco uplne ine.

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all

neviem, akym nedopatrenim ma tu pritomni zacali povazovat za odbornika na opcie.V kazdom pripade som maximalne len jednooky medzi slepymi. Opciami sa zaoberam len dva mesiace a v zivote som este ziadnu nezobchodoval. Sice sa nimi zaoberam velmi intenzivne,doslova na plny uvezok, ale upozornujem,ze som zatial len teoretik.Aj ked je pravda,ze vdaka tomu,ze opciami som doslova posadnuty a momentalne sa pre mna stali hobby,tak aj za toto kratke obdobie som sa dostal dost daleko. To pre tych,co sa obavaju,ze trva roky,kym clovek pochopi o co v opciach ide.Dnes nemam problem s perom a papierom si zhruba odvodit spravanie opcnych spreadov,ktore sa skladaju zo 4 roznych opcii a pomaly sa snazim hladat cestu,ako sa to da vyuzit v praxi.

Na druhej strane,vdaka kratkej dobe mam este v zivej pameti pristup a myslenie forexoveho tradera a mozno dokazem ostatnyml ahsie vysvetlit,ako sa lisi opcny a forexovy pristup.Tak skusim par prispevkami popisat tento fenomen,aj ked aj ja som skepticky,v akej miere je mozne byt strucny,zjednodusit co sa da a pritom prilis neskreslit realitu.

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Velmi zjednoduseny pohlad na opcie ocami forexoveho hraca.

1.
Prvy a zakladny rozdiel opcii voci forexu, je ich nelinearny priebeh. Na FX ked kurz ide 100 pips na sever,mate +1000 USD,ked ide na juh 100 pips,tak -1000 USD. Pri presne danej opcii ,vztahujucej sa k danemu menovemu paru, moze 100 pips pohybu podkladu na juh znamenat stratu 350 USD, 100 pips na sever zisk 450 USD. U opcie s inymi parametrami je ten pomer iny.A u opcie s uplne inymi parametrami moze aj pohyb 100 pips vasim smerom znamenat v priebehu dna stratu 100 USD.

Tato nelinearita prebieha v priestore,aj case. Pomer 45:35 vo vas prospech,moze byt na druhy den uz len 43:37. Ak mate kupenu opciu na podklad, ktoreho cena je stale na rovnakej hodnote , cena opcie v case klesa.A klesa tiez nelinearne.

2.
S opciami sa prilis neda obchodovat intraday.Su samozrejme aj specificke vynimky.Ale trh s opciami jednak nie je extra likvidny a vecsinou sa obchoduju na LIMIT, a na druhej strane nelinearita musi prebehnut na vecsej zmene kurzu,aby sa dostatocne prejavila.Podla mojho nazoru tak cca 200 pips na EURUSD

3.
Kvoli vnutornym mechanizmom sa pri obchodovani cez opcie stieraju rozdiely medzi viac a menej volatilnymi menovymi parmi.Pri obchodovani currencies cez opcie ,drviva vecsina obchodov sa robi na EURUSD.

4.
Menove pary je mozne obchodovat cez klasicke opcie,obchodovane na chicagskej CME,pitovo aj elektronicky.Druha moznost je cez podmnozinu opcii - warranty,ktore som spomenul v predchadzajucom prispevku.Tu prichadza do uvahy aj ciastocne intraday, kedze emitent ruci za likviditu a pozadovany warrant vam kedykolvek preda,aj kupi spet.Obchoduju sa cca od 9.00 do 22.00, ale moze sa to u roznych emitentov mierne lisit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

herman,

..ok, dosial som ale, opciu chapal ako akesi zaistenie pred neziaducim vyvojom ceny v buducnosti za urcity poplatok,../preto vraj vznikli niekedy v minulosti ala polnohosp. vyroba, namorny obchod, atd/, ..takze naco hned intraday,.. nech to "fici" aj zo 3-5 weeks, ked uz je kupena.., teda konkretna /mozno priblbla/ otazka: co by stala taka opcia/warranty na napr. 1 fx lot €/usd povedzme na 1-2 mesiace?.. a ako ju zaobstarat?.. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...