Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Opce - FOREX


TEQA

Doporučené příspěvky

gogo 100

Oblast opcii je neporovnatelne pestrejsia,nez forex.Aj na najjednoduchsie otazky dostanes odpoved vo forme mnozstva variant a moznosti.Opcie boli asi zrejme povodne vymyslene s tymto ucelom,ale dnes sa pouzivaju mnohorakym sposobom.Ty tiez nechces kupit lot EURUSD, aby si si zan kupil vilu na Havaji.

A na tvoju konkretnu otazku by som ti mohol odpovedat tabulkou 100x100, aby si si vybral, z 10 000 moznosti,aky priebeh
zaistenia preferujes.Na jednoznacnu odpoved potrebujem ovela blizsiu specifikaciu

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 74
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to gogo

poslielam ti link na kurzovy listok,ktory je prehladny,aj ja som ho spociatku pouzival.Len pozor,opcie sa vztahuju k lotu futures a ten je 125 000 USD.Najkvalitnejsie su moznosti na ktore prides sam.Skus z toho vydolovat odpoved na svoju otazku,ked to nepojde,tak ti skusim pomoct ja.

www.bohlish.com/COP.cgi?Euro_FX

Potrebujes CALL opciu,splatnost februar,alebo marec a vyberas si cenu za zaistenie na max.pripustnu stratu,tj. rozdiel striku a sucasnej ceny,ale aj sucasnu cenu musis brat futures,je cca o 30 pips vyssie nez forexova

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, vsechny zde diskutujici a je hodne fajn, ze tohle vlakno bylo zalozene, ale mozna na zacatek, by bylo dobre rict, ze je tady na Financniku.CZ cela sekce venovana opcim/warrantum a trosku i jinym certifikatum a tam hlavne diky panum Pitimu nebo Micikovi, je pro kazdeho zajemce pro zacatek a mozna i konec :-) dostatecne mnozstvi informaci a kazdemu je doporucuji prostudovat a mozna skoda, ze tohle vlakno nebylo zalozene v Opcni sekci.

Jinak podle mych zkusenosti, obchodovani opci/warrantu ciste ve spojeni se spotovym trhem je do znacne miry omezeno nabidkou na podklady, v drtive vetsine se jedna o pary EUR/USD, USD/JPY nebo i EUR/JPY a dalsi jsou jiz ve znacne mensine.

Psal to uz tady na financniku Herman a mozna je dobre si taky uvedomit, ze opce jsou hodne opredene myty a nejakou zazitou predstavou o nutnosti vysoke inteligence nebo mit velke analiticke schopnosti, coz urcite neni pravda, samozrejme je nutne neco se naucit, a obchody pak chapat vice komplexneji, ale po trose studia bych rekl, ze vetsina obchodiku se akorat dobre naucila pouzivat vyvoj parametru Greeks ve spojeni se zakladnimi a dobre znamymi strategiemi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja este tawu doplnim.Samozrejme,ze po absolvovani nevyhnutneho teoretickeho uvodu si kazdy moze vybrat ako daleko zajde.Tie moznosti su takmer neobmedzene.Ja som sa povodne zacal opciami zaoberat len z dovodu najst lepsie moznosti zaistenia pozicie,nez je SL.Ale cim idem dalej ,tym je to zaujimavejsie,a tym viac vyhod sa da vyuzit. A bola by trochu skoda skoncit prilis skoro.
Je to ako keby ste si kupili ruletu,kde na zaciatku chyba nula.Postupne si tam pridate jednu,druhu,tretiu,ktora nakloni pravdepodobnost vo vas prospech.A ked sa dostanete k vypisom a opcnym spreadom,tak este to koleso dokazete pokrivit tak,aby nuly padali castejsie

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

chtěl bych zareagovat na Hermanův příspěvek z dnešního rána. Píšeš, že specifikem opcí ve forexu je jejich "nelineárnost". V tomto bych s tebou polemizoval. Obě strany měnového páru jsou rovnocenné, obě mohou teoreticky vyrůst do nebes na úkor té druhé strany. Jestli v trhu taková asymetrie skutečně je, pak je to odraz nějaké monentální "nálady v trhu" ...očekávání trhu... Naproti tomu , tato nelineárnost (já ji říkám asymetrie) v opcích je typická právě pro opce v komoditních a akciových trzích. Je dána skutečností , že ve směru růstu může podkladové aktivum růst (teoreticky) do nekonečna, na straně putek (shortu), může klesnout maximálně na 0 . ( u komodit na suroviny je tou spodní hranicí oblast výrobních nákladů). Od této skutečnosti se pak odvíjí ochota davu mnohem častěji obchodovat long strategie než strategie na pokles. Takže naopak, pukud se v trhu komodit(akcií) objeví rovnováha v hodnotách prémií call a put opcí, řekl bych, že se jedná o vychýlení z přirozeného stavu a u forexu je to naopak.
Ps. ...toto , je názor začátečníka...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím luboši,

opce jsou nelineární cenné papíry a ve své podstatě je jedno jestli jejich podkladem je akcie, akciový index, komodita nebo měnové páry. To co popisuješ jsem vypozoroval z křivky implikované volatility. Tzn. U Call opcí na akciový index DAX 30 hodnota implikované volatility klesala s rostoucí Strike (trh předpokládal růst), u měnového páru EUR/USD a Gold křivka implikované volatility s roustoucí Strike rostla (nepředpokládá se výrazný pohyb směrem nahoru). U Call opcí s klesající Strike hodnota implikované volatility rostla u všech zmíněných podkladů. Tzn. u Gold a EURUSD trh předpokládá, že cena se bude pohybovat v range, u akciového indexu se předpokládá růst hodnoty.

S pozdravem Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to lubos

Myslim,ze to,co ja oznacujem ako nelinearnost, a ty asymetria su dve odlisne veci.Ako ja chapem pojem nelinearita opcii som sa pokusil vysvetlit v bode 1 mojho dnesneho prispevku o 10.09 .Ja tym chapem fakt,ze pohyb kurzu o rovnaky usek mojim smerom vs. proti mne, sposobuje rozdielny pomer zisku a straty

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Míro
možná jsem ne úplně přesně pochopil, co myslel Herman tou nelineárností opcí u měnových párů. Já se domníval, že řeč je o tom, když stejně vzdálené puty jsou levnější než stejně vzdálené cally. Pokud se hovoří o něčem jiném, pak byl můj příspěvek mimo mísu? Pokud se hovoří o této asymetrii, pak s tebou, Míro, souhlasím, že největší asymetrie je z principu v akciových trzích , kde se při normálním vývoji předpokládá růst podkladového aktiva. U komodit je to , to ta záležitost 0-nekonečno , ale pořád si myslím, že u měnových párů jsou obě strany rovnocené a jakákoliv asymetrie je pouze odrazem momentální nálady (očekávání) trhu.
Možná tomu nerozumím, ale myslím si, že volatilita s tím nemá nic společného ( stále - pokud se bavíme o té asymetrii). Co se rozumí pojmem, že opce je nelineární cenný papír...tomu taky nerozumím, to je na mě moc složitý. Já vnímám opci , jako právo( povinnost) , které vznikne v budoucnu při splnění nějaké podmínky.
L.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To all: Trochu se bojím, aby se tohle vlákno nerozjelo bez úvodu, t.j. bez vymezení základních pojmů a vztahů. Jakou cenu má vršit výrazy, o kterých většina lidí, kteří přijdou na toto vlákno, nemá páru (viz gogo100: January 6, 2007 06:22AM) a potom se začít bavit o strategiích, když nejsme vůbec zorientovaní?
to herman: z tvého textu mi vyplývá snad, že se mi může stát, že opci neprodám nebo za úplně jinou cenu než chci v daném okamžiku?
to tawa: myslím, že je vlákno správně umístěné, za 1. tahle forma je mnohem přehlednější než otvírat jednotlivé odkazy, krom toho mi není v tom uspořádání jasné, kde vlastně začít se čtením příspěvků, 2. zdá se mi, že tebou zmiňované vlákno je už pro pokročilé (přesto, že jsem před chvílí zjistil, že jsem vlastně původně přečetl jen část příspěvků). Myslel jsem, že tady začnem od Adama.
to tomáš: nešlo by v začínajícím seiálu o opcích pojmy (vypisovatel atd.) uvádět i v angličtině? díky
to herman: jedem tu už nějaký příklad gogovi, ale proč únor nebo březen, asi to tuším, ale myslel jsem, že se to podá obecně principiálně s příklady a ne opačně. Sorry, jestli můj text vyznívá imperativně, ale není to tak v žádném případě myšleno, jen naléhám :-)

Saba

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj luboši,

měl jsem na mysli, že cena opce (warrantu) se nepohybuje po přímce v době života opce (tj. před splatností), jak jsou všichni zvyklý z komodit nebo forexu. Tzn. když cena vzroste +200 pis nebo klesne -200 pips tak z hlediska opce nedosáhneš stejného zisku nebo ztráty při tomto pohybu.

Např. u Call opce pohyb +200 pips znamená růst ceny opce +100 %, ale pohyb -200 pips znamená pokles -90 % - je to pouze ukázka, v reálu to závisí na výběru Strike a splatnosti opce.

To že cena Call a Put při situaci, že Strike = hodnota podkladu je rozdílná je normální jev.

To Sabanosova: Základní pojmy se probíraly ve vláknu Opce. Kdo by něčemu nerozuměl, pokusím se odpovědět.

S pozdravem Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all:

"nelineárnost" opce při koupi stejně vzáleného striku putu/callu je dána přece spreadem ve volatilitě. Obchoduji-li opce, tak de facto obchoduji volatilitu a ta se přirozeně kotuje ve formě bid/offer. Tj. podíváte-li se na jakkékoliv dvě opce at-the -money.....strike=forward....tak mají přirozeně delty 0,49/0,51 cca

"nelineárnost" vývoje ceny opce v čase je zas přirozeně dána faktem, že cena opce není závislá pouze na vývoji měnového páru (pak by byla lineární) ale na čase do expirace a vývoji implied volatility....tj. proto se cena opce, změní-li se dejme tomu kurz EUR/USD o 100 pips....neposune stejně.


cena opce v žádném případě nezohledňuje očekávání pohybu tím kterým směrem. Implied volatility pouze ukazuje pravděpodobnost velikosti pohybu kterýmkoliv směrem!!!!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...