Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

zdravim, mám možná trapnej dotaz, ale vrtá mi hlavou. Pokud v jeden den se rozhodne obchodovat například několik desítek tisíc lidí jednu komoditu, zadají příkazi v nějakých intervalech a na parketu se pohybuje maximálně několik stovek pitařů, tak jeden pitař může přece dostat teoreticky najednou i několik stovek příkazů. To by nemohl přece exekuovat můj příkaz během pár sekund, ale třeba i za hodinu. Volume je třeba 250000 a na parketu 300 pitařů, no nechápu to. Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj,

nema nekdo predstavu, kde se da sehnat pro predstavu volume pro intradeni obchodovani? Zajima me, zda konkretne TY (treasure note) bych mohl obchodovat po pulnoci americkeho casu. Stacila by i historicka data.

A pak zda nekdo netusi, proc se asi da obchodovat pres platformu neelektronicke TY, i kdyz existuje i elektronicke, to jako ze se posle prikaz elektronicky na pit? Kde je pak rozdil, pokud by byly oba trhy dostatecne likvidni?

Dekuji za odpoved.

JA

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, předem se omlouvám, pokud se můj dotaz již někde v diskuzi řešil, ale zajímá mě jenda věc...
o obchodování na komoditních trzích jsem se dozvěděl teprve nedávno ( listopad 2006) a od této doby jsem své úsilí zaměřil na samovzdělávání (četba knih, četba finančníka, hledání obh. sytému, backtestnig...). Rozhodl jsem se obchodovat pozičně a nikam se svými reálnými obchody nespěchám, vše hezky postupně ( je mi 22 a studuji). Pokud vše půjde dobře podle mého plánu, se skutečným obchodováním bych chtěl začít zhruba za rok, až budu věděmít otestovanou svojí strategii atd...
Teď ale přímo k mému dotazu. Obchodování na komoditních trzích jsem objevil společně s kamarádem, který je pro trhy stejně nadšený jako já... Napadla nás myšlenka, že bychom mohli zkusit alespoň ze začátku obchodovat společně... Vložili bychom stejný kapitál, projednávali obchodní strategii, společně dělali obchody... Chci se vás zeptat na váš názor, případně na vaší osobní zkušenost... Za výhody takovéto spolupráce vnímám to, že stačí nižší počáteční kapitál a že mohu své teorie a obchodní postupy probírat bezprostředně s někým dalším...Víc hlav víc ví a mohli bychom se s kamarádem vzájemně doplňovat, případně vzájemně odhalovat své slabiny a špatné úsudky... Jako nevýhodu vnímám ale to, že obchodování je vysoce individuální záležitost a tam kde jeden vidí příležitost k obchodu, ji jiný vidět nemusí (záleži na povaze člověka, psychice atd..). Z tohoto hlediska se mi zmíňovaná spolupráce jeví jako kontraproduktivní...
Zajímaly by mě tedy vaše osobní zkušenosti rady a názory. Určitě se na tomto fóru najde někdo, kdo má s takovýmto případem zkušenosti, ať už dobré nebo zlé...
předem děkuji za odpověď
Tomass

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomass, toto je pouze můj názor, ale ptal jste se, tak odpovídám - zmíněná spolupráce může být vysoce produktivní, pokud nejde o peníze. Představte si možnost, že si ze společných peněz založíte účet, který se vám naneštěstí podaří během pár obchodů vymazat. Možná jediným obchodem. Co když to "kritické" zmáčknutí myši provede Váš kamarád ve chvíli, kdy s tím nesouhlasíte a přijdete tak o peníze, přátelství a "zaděláte" si na negativní vazby k tradingu?

Moje rada zní, dělejte spolu papertrading, protože víc hlav víc vymyslí. Když budete svědomitě pracovat celý rok, máte šanci vytvořit systém, který vás oba může dobře živit do konce života. Kam tedy spěchat?

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Tomass:
osobní zkušenost: pokud vůbec s někým tak jen s tím koho velmi = VELMI = dobře znáte, koho nesklátí pokud se věc bude hýbat jinam než si představujete, kde budete mít jasně dáno kdy ještě ano a kdy už ne a ven. Atd atd.
Mám silný pocit že zde se dokonale uplatní solitéři co se o svůj účet s nikým nedělí, kteří jsou sice otevření všemu a každému kdo jim za to stojí a má co dát, ale kteří pokud vlezou do pozice tak se drží svého přesně daného. Bez diskuzí...Ty diskuze s druhým se nesmí stát jalovým plácáním a stále dokola, bez vývoje dopředu, ale musí vést tak jak v každém podnikání k nějakému cíli, a tím je zde zisk. Nelze trpět též stav kdy mám pocit že táhnu vůz já a druhý se jen veze. Zvažte dělení zisku/ztrát, protože je to o penězích a na těch velmi často končí i jinak letitá a dobrá kamarádství, která, nebýt právě peněz, mohla fungovat dál.
Byznys založený např. na přednášení, školení či prodeji manuálu o tradingu si představit pro X-lidí umím. Obchod naostro naopak už po jistých osobních zkušenostech skoro ne. Vše ale věcí každého jak se k tomu postaví. Kdo ale uvažuje o společném účtu s někým ten ať si napíše na papír + i -, všetně možné vlastní či kámošovy smrti...že je to morbidní a mimo mísu? Byste se divili co je potom možné či nemožné...
Mj.: pokud vím v USA existuje řada společných investičních spolků, snad se i pořádají soutěže jejich úspěšnosti? Vyšla výborná knížka o jistém babském investičním spolku, fungujím roky...název mám na jazyku...Paničky...no...nejde to...skleroza vítězí...:-)

OK fungování Vám!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji vám všem za odpověď, mám(e) o čem přemýšlet... S tím kolegou se znám opravdu dlouho a velmi velmi dobře..Sme naladěni na stejnou vlnu a tak víme, co od sebe navzájem můžeme čekat...Společně sme si stanovili plán (do kdy načíst potřebnou literaturu, kdy se sejít prodiskutovat to, pokusit sestavit si strategii, poté zahájit backtesting..) a myslím si, že spolupráce v oblasti papertradingu může být opravdu přínosná (každý se pokusí sestavit svůj obchodní systém, vzájemné porovnávání výsledků atd..). Také si myslím, že počátek obchodování můžeme opravdu zkusit společně a teprve tehdy se uvidí, zda naše spolupráce funguje a nebo zda se budeme muset vydat každý svou vlastní cestou :)...Jsem toho názoru, že pokud se předem dohodneme na nějaké obchodní strategii a přesném plánu našeho obchodování (kdy vstoupit do pozice, kdy vystoupit...jak používat stop loss) tak by to mohlo fungovat a dodržováním tohoto plánu bychom se vyhli onomu zbytečnému diskutování a "jalovému tlachání".. Samozřejmě je mi jasné, že v obchodování existují nepředpokládatelné situace, kdy je nutné se individuálně rozhodovat a zde by mohlo dojít ke střetu názorů... Každopádně momentálně naši spolupráci chápu jako určitý přínos, kdy společně můžeme probírat různé nejasnosti, nápady atd...Je to určitá motivace k dalšímu sebevzdělávání...
Děkuji vám za vaše názory a ochotu poradit.
S pozdravem Tomass

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobré odpoledne všem,

s mým kamarádem chceme začít obchodovat s komoditami. Už jsme si přečetli manuál ve finančníku a koupili si všechny knížky, které se k této věci vztahují. Byl byl někdo z vás ochoten nám podrobněji poradit, co dělat dál. Jak začít, s čím se nejlépe obchoduje, kolik nejlépe vložit vklad, jakého zvolit brokera, abychom se nespálili a jakou zvolit burzu.
Každé Vaše rady a zkušenosti pomohou. Děkuji všem. Leny

Link to comment
Sdílet pomocí služby

leny: a vážně jste si to všechno přečetli? :)
Pokud máte přelouskaný manuál, udělali jste první krok, teoreticky byste měli chápat princip tradingu. Nyní doporučuju přečíst si seriály z finančníka, které najdete na této stránce v levém menu
www.financnik.cz/clanky/komodity/

Určitě bych přečetl kompletní seriály:
Velký seriál o psychologii obchodování
Začínáme obchodovat
Jak se v komoditách vydělávají peníze
Testování obchodních strategií

určitě bych ty ostatní seriály neponechával bez povšimnutí, ale toto by měl být základ, alespoň mě to hodně pomohlo a ukázalo to co manuál neskýtal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...