Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Miciko

Ta kniha se jmenuje Investiční kuchařka beardstownských pání, aneb jak jsme dobyly burzu a jak to můžete udělat i vy.

Je to o 16ti dámách pokročilejšího věku, kde nejmladší bylo 41 a nejstarší 87 let, splečného něměly nic "jen" založení společného investičního klubu, který se časem stal velice populárním po celých USA. Zajímavé a inspirující čtení.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

prosím o radu, jakým způsobem vystupovat na StopLossu v méně volatilních trzích tak, aby byl výstup - příkaz proveden v nějakém rozumném cenovém rozsahu namísto ponechání ho příkazu market a náladě trhu...?

Existuje nějaký vhodný příkaz pro tento úkon, nebo ne a je nutno počítat s větším slippem..?Jaký slipp se dá případně očekávat a je tento přístup vůbec rozumný?

Děkuji

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Môžeš použiť STOP LIMIT, ale v prípade že ho používaš ako ochranu, tak ti dosť pravdepodobne nebude k ničomu. Ak sa náhle trh rozbehne proti tebe vysokou rýchlosťou, alebo keď vznikne gap, tak v momente, keďsa STOP aktivuje, tak už nemusí byť priestor na vyplnenie limitného príkazu a tebe strata narastá a narastá..... a keď si to uvedomíš tak nakoniec zistíš, že ti neostáva nič iné než zbaviť sa stratového kontraktu cez MKT, alebo čakať či to náhodou ešte niekedy nepôjde okolo :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

duroslav, děkuji. A lze použít stop-limit takto? Chápu to že když chci nakoupit, cena je 400 tak stop limit může být 390 - 380.. ale coby výstup bych to chtěl obráceně tj. nákup - 410 - 420 a nevím jestli tento druh příkazu lze takto použít..?
Buď to lze oboje nebo jen jedno, to právě nevím, zatím jsem to nepoužil.. ??

H.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Obchodování ve dvou:

Přidám svůj názor na založení společného účtu s kamarádem: NE NE a NE!
Jsem začátečník (něco přes rok?), co ale už jede na živo a vidím ten psychický tlak, který ve mě obchodování vyvolává. Třeba včera - byl jsem v SHORT od rána (eletronický trh). Po otevření pitu došlo k pěknýmu výkyvu dolů - ale nedosáhlo mi to na profit target - posunul jsem SL na vstup + 4 ticky, abych měl na poplatky a nějaký pidi výdělek - samozřejmě že se trh obrátil a 20 minut se mrcasil (sorry za to slovo, ale přesně to vystihuje) 1 tick po novým SL!!! Pak se teda vydal dolů, což už jsem ale psychicky nevydržel, posunul SL příliš a byl vyhozen. Jo, pěkný zisk 75 čistého, ale taky to mohlo být 150, kdybych si momentík počkal (ale taky nemuselo!!!!).
Na rovinu - nedokážu si představit, že by nějakej kamarád seděl vedle ... těch 20 minut co to bylo tick od nového SL ... to by bylo řečí, že jsem to moc přitlačil, že tomu nedávám místo na dýchání. A potom výstup na dalším SL, i když se trh podíval ještě trochu níž? Ba ne, to byste museli mít propojený mozky a totálně shodný emoce. Moji psychiku to ostré obchodování hodně nabořilo - fakt že jo.

Proto doporučuji - pokud chcete obchodovat společně - založte si dva účty. A každý fundujte polovinou toho společného jmění. Třeba u XpressTrade můžete mít účet už od 500 USD, ale chce to aspoň 2000 a i to je strašně málo. Klidně s kamarádem seďte vedle sebe a zadávejte stejné příkazy - každý ze svého účtu, ale uvidíte, že v krizových situacích budete asi každý jednat trochu jinak.

U mě během obchodování sedává polovička, někdy i brácha - ale jen koukaj a nedutaj. Jen někdy se shodnem, že už je čas posunout SL ... ale moc dobře víme, že to hlavní rozhodnutí je na mě a jejich rady beru jen orientačně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: Jean-Pierre

Ahoj! Reaguji na tvůj dotaz ohledně LIMIT příkazů - řeknu Ti, jak obchoduju já.

chci obchodovat LONG, vstup chci uskutečnit na hodnotě 400.00, profit target budu mít 8 bodů od vstupu, stop-loss 2 body od vstupu

Trh je na hodnote 400.00

já zadám příkazy:

BUY 1 kontrakt LIMIT 400.00 - chci vstoupit právě na této hodnotě, nebo pro mě lepší (t.j. příkaz bude vyplněn za 400.00 nebo nižší cenu)

SELL 1 kontrakt LIMIT 408.00 - chci vystoupit jedině na hodnotě 408.00 nebo vyšší
SELL 1 kontrakt STOP 398.00 - chci vystoupit okamžitě, jak se trh dotkne hranice 398.00, jedno za jakou cenu, prostě okamžitě

pokud budeš příkazy zadávat řekněme na hodnotě 396.00 - tak samozřejmě nebudeš chtít, aby se Ti ihned ten první LIMIT vyplnil - poněvadž kdybys na hodnotě 396.00 zadal BUY LIMIT 400.00 tak se ihned vyplní. Proto jednoduše zadáš BUY 1 kontrakt STOP LIMIT 400.00 - a příkaz se Ti aktivuje až v okamžiku dosažení hodnoty 400.00 (a provede se jen za tuto hodnotu, nebo nižší)

zadávat LIMIT příkazy na STOPLOSS je riziko. Už se mi párkrát stalo, že se trh dotknul profit targetu, ale protože to byl LIMIT příkaz, tak se nevyplnil. Proč? Řekněme že na hodnotě 408.00 chce 1000 lidí prodat, ale jen 200 koupit - no tak je jasný že jen prvních 200 z toho 1000 bude exekuováno za požadovanou cenu - a ostatní pokud mají LIMIT příkaz tak mají smůlu v případě, že se trh podívá na opačnou stranu než chtějí a musí doufat že se trh ještě vrátí.
Takže na STOPLOSS bych rozhodně nikdy nepoužíval nic jiného než STOP příkazy. Akorát bacha na to, že v případě STOP příkazů může být během rychlého pohybu i nepěknej skluz - už se mi párkrát stalo, že byl STOP vyplněn o 1-2 ticky proti mě - a to to byl elektronický trh! Nechci ani myslet na to, že by to bylo na pitu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

mam otazku ktora sa netyka vasej temy, ale kedze na zalozenie novej temy este nemam dostatocny pocet prispevkov a vasa tema je dost ziva, tak sa opytam tu, ak to nevadi.

Ak mi niekto bude vediet pomoct, rad by som sa opytal na multikontrakty. Konkretne ma zaujima to, ze ak nakupim napr. 3 kontrakty naraz ci bude kazdy z tychto kontraktov osobitne oznaceny (napr. ciselne 1,2,3), aby som mohol kazdemu z tychto kontraktov priradit iny PT alebo SL apod.

Dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...