Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 12. Support a resistance


Doporučené příspěvky

pro iko
15.6. jste na grafu rozpoznal signal k nakupu. Kontaktujete sveho brokera a oznamite mu svuj prikaz = co, kolik a za jakou cenu a zda prodat ci koupit.
Nasledujici den vas broker se bude snazit vas pozadavek vyplnit, ale protze se za cely den cena pohybovala pod vasi nakupni cenou, tak prikaz zustane neexekuovan, cili porad nemate nic nakoupino.
Dalsi den se obchodovana cena priblizila vice k vasi nakupni cene ale stale vas prikaz neni vykonan (jako predchozi den)
Az teprve 3. den se trh dostane k vasi nakupni cene a tak se najde nekdo kdo je ochoten za vasi nakupni cenu prodavat a vy tak vstupujete do pozice, t.j. nakoupil jste 1 kontrakt.

Klidne se ptejte, pokud budu vedet, rad odpovim...
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 186
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 month later...
  • 7 months later...

Zdravím, prosím o radu, jak vyřešit vstupy po proražení/odražení se od S/R. Jak je výše v článku uvedeno, umisťuje se příkaz např. k nákupu 1 pt nad high úsečky, která vydala 1. signál k pohybu nahoru. Ale často se může stát, že trend je opravdu razantní a v okamžiku, kdy já zadávám příkaz, vstupní úsečka už je mnohem výš. Pak nezbývá, než nakupovat za market, je to rychlejší, ale přesto už mi trh o kus uteče. Můžete se prosím podělit se svými zkušenostmi, jak to děláte vy? Děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Existuje spousta přístupů, ale pokud budu předpokládat, že chcete obchodovat pozičně na denním grafu, tak je opravdu vyjímečná situace, kdy se close baru shoduje s high. Pokud tomu tak je, pak nákup za market je optimální.

Jiným přístupem je sledování high barů před tím než došlo k otestování supportu. Pokud se cena dostane nad některé z předchozích high je to signál k nákupu.

A pokud máte dostatečně "načtený" trh, tak se můžete pokusit o vstup ihned po té co cena dosáhne hodnoty blízké supportu s tím, že stoploss dáte hned pod support. Tady je sice malá úspěšnost obchodů, ale ten který vyjde má opravdu zajímavý potenciál.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Kosatomas:

myslím,že to špatně chápeš.S/R je hranice kde se už cena někdy otočila a ne high či low grafu,Ty totiž nemůžeš vědět kdy se cena otočí a půjde opačným směrem.Takže suport v cca. 17:21 není,pokud by se dalo něco brát jako suport na Tvém grafu tak možná v 16:30 na hodnotě 1270 bodů ve vztahu k 1270 bodům v 15:30.První vstup na resistenci taky není,protože se cena od ničeho neodrazila,ale jen otočila směrem dolů.Případný vstup na odraz od této resistence mohl být v cca. 19:00 na hodnotě 1282 právě ke vztahu vrcholu v 16:00.Poslední vstup je na odraz od resisstence ok,dokonce 2 otočení na cca stejné hodnotě jako v 15:30 či 19:00.Vše ale záleží na tom jaký je TF a co člověk obchoduje.Na hrubším TF šlo klidně vyhodnotit S/R úplně jinak.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kosatomas,
S/R jsou hladiny cen v grafu, se kterými měli obchodníci v minulosti "problémy", nechtěli jít nad cenu, tj cena se odrazila dolu nebo naopak nechtěli jít pod cenu a tudíž se cena odrazila zpět nahoru
na grafu co si vložil jen těžko poznáš S/R ... zkus si otevřít klasický min TF 15min, spíš 30min, ale i 60min nebo denní a odzoomuj si graf, co nejvíce do historie a uvidíš sám, kde se pravidelně cena odráží nahoru/dolu, tak tam zakresli vodorovnou čáru, ale přes celý graf, tu samou čáru si pak překresli do Tveho obchodího grafu a uvidiš, co cena na nižším rozlišení dělá na těch linkách z vyšší časových grafů .. zkus hledat ty hladiny, odrazy, které se opakují

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To WodoWary Ano ,High a Low jsou také S/R hranice ,ale až při druhém nárazu ,když se tvoří čerstvé High nebo Low ,nemůžeš vědět ,kde se S/R utvoří ,to až po té ,co se cena odrazí a zaútočí znovu. Potom teprve vidíš kde k tomuto obratu došlo. Jak pravil Borax. Já se ted na S/R úrovních snažím založit systém. V první řadě jsem se potýkal s problémem ,že S/R může mít celou řadu nuancí a tyto jsem si rozdělil do čtyř skupin a začal je testovat. 1. High ,Low Rozpětí - Jedná se o vytvořené high nebo low ,které je po vzdálení a opětovném přiblížení bez brždění prolomeno. Něco jako obchodování úvodního range. Možný pouze průraz. 2. High ,Low S/R - Jedná se o vytvořené high nebo low ,které je po vzdálení a opětovném přiblížení znovu otestováno. Čekáme bud na prolomení nebo odražení. Jedná se vlastně o DB , DT na HL. 3. Klasická S/R - Jedná se o opakovaný náraz na nějaké úrovni mimo high a low. Čekáme na průraz nebo odraz. 4. Chop S/R - Jedná se o opakovaný náraz ,který ,ale nemá sílu se odrazit ani prorazit a naráží stále na tuto S/R. Čekáme na průraz nebo odraz. To jsou moje základní čtyři rozdělení S/R úrovní ,které můžou mít další podskupiny. Bohužel jsem dostával mraky signálů a musel se upnout pouze na jednu. Vybral jsem si variantu 2 a už odhalil dalších 6 nuancí od této skupiny. Jsem ale velmi mile překvapen účinností a pravděpodobností jakou jsem získal. Snad se mi to povede dotáhnout do konce a obchodovat. Přeji mnoho úspěchů Tomáš

10952

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zde jenom na ochutnávku ,jak krásně obchody podle mých pravidel vypadají. Ještě není vypočítán PT ani SL. Ani posun na BE pokud bude ,ani žádný filtr. Moneymanagement mě čeká až za dlouho ,zatím zkoumám potenciál a pravděpodobnost vstupních signálů ,které ,ale předčily má očekávání. Signály jsou plně mechanické. Přeji mnoho úspěchů Tomáš

10953

Link to comment
Sdílet pomocí služby

WodoWary:

jj,na high či low dne i premarketu klidně můžou být silné S/R,já se o těchto S/R vůbec nezminoval já psal "high či low grafu" a reagoval na situace s přiloženého grafu kosatomasem,kde první 2 vstupy nebyly na nějaké viditelné S/R přiloženém grafu,a na to se kosatomas ptal. ;)

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...