Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

ropa


bolija

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 242
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak pred chvili jsem si to vyzkousel :

Bid a Ask nebyl vetsi problem, zareagoval jsem dost rychle......nicmene jsem si vsiml ze ti kteri reaguji nejrychleji, uz maji data pred vyhlasenim, uz to tam vali v 16:29, nikoliv v 16:30.....
Chce to presnejak rikal rolex da se na tom vydelat, chce to nakoukat a nacvicit

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Dnesek byl jeden z tech report dnu, ktery jsou trosku tezsi kvuli smisenym cislum, jako ropy a benzinu v dnesnim pripade. Nikdo nema zadny data predcasne,sleduju to zive na cnbc,nikdo nevi jakej je stav v 1629 a pokud to tam uz nekdo sype pred tak to je jejich problem. Dnes si po tom nesmyslu tesne po otevreni opravdu stacilo pockat na pozdeji odpoledne, prorazeni klicove resistance na 41$ a staci. Vazne never tomu,ze musis byt v trhu ve chvili vyhlaseni, sam jsi to dnes videl, ale na to si musis prijit sam :)
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

chtěl jsem se jen optat cože tu všichni přestali ropu diskutovat? Určitě ji někdo z vás obchoduje a je škoda, že se o ní přestalo mluvit, zajímalo by mě jak to jde vám ostatním. Třeba pondělní pokles byl vcelku zlatý důl :-) Škoda jen že mám tak malý účet...širší stop-loss by mi přinesl větší profitabilitu, inu začátky, dubová hlava...mě se prostě ropa zamlouvá.

Něco kolem hodiny do vyhlášení EIA... Jsem upřímně zvědav co bude.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Storm,

nevim s jak velkym uctem obchodujes,ale pokud je to neco kolem $10tis a mene, tak pocitej s tim, ze jej asi vymazes.Bud uplne nebo castecne. Nerikam to proto,ze by to bylo malo penez, to ne, ale proste chvilku trva nez se s touhle komoditou zacnes kamaradit. Mne to trvalo cca pul roku, svuj puvodni ucet $11tis. se mi smrsknul na nejaky 2tis. Ale bral jsem to sportovne, protoze to co jsem se naucil, bylo k nezaplaceni a nakonec jsem si to vydelal vse zpet i s urokama. Ale jen tvrdou tridou, pili a vuli. Vedl jsem si denik, do kteryho jsem si zapisoval naprosto vsechno ( co jsem udelal spatne, proc, jak to udelat jinak, cemu se priste vyhnout a spoustu dalsiho - OBROVSKY dulezita vec ). Ropa neni zadnej bubak, ale je pravda, ze si ji musi clovek ohmatat trosku vic nez treba e-mini SP500 ( kterej se da obchodovat ciste jen treba se S/R nebo 1-2-3 formaci), to nepopiram.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ano, také jeden z důvodů - podkapitalizace z neznalosti.

ono je totiž velice lákavé, jak byla s celkovýcm downtrendem snižována marže až na současných $7 088 (pro nečleny NYMEXu) a dokonce $5 775 (pro členy) resp. $5 250 pro clearingové partnery + mnozí brokeři si raději něco přidají.

ALE ! např při rally včera (nebo 2.3.) a podobných pohybech přes 4 body (což jsou 4 000 USD) je možný margin call velmi, velmi brzy. a na to valná většina začátečníků nemá prostě nervy, kapitál nebo obojí ;)

Dnes očekávám mírné vyklesání z toho včerejšího šílení.

PS: jinak opravdu nikdo nemá report dříve (to jsou prostě řečičky) a je dostupný na www.eia.doe.gov/oil_gas/petroleum/info_glance/petroleum.html, to PDF bylo např včera k dispozici PŘESNĚ v 16:30 našeho času (dokonce tam tuším vždy běží odpočítávání v sekundách do uvolnění toho dokumentu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kryfos

chces mi rict, ze jsi live obchodoval stredecni EIA v momente vyhlaseni zpravy a spread ti prisel ok? tak to oba mame asi jina data. jinak, to ze je par desitek vterin pred pohyb neznanmena, ze maji data drive.

ropa je velmi zajimava, stejne tak zlato, ale live to tady asi nikdo neobchoduje, takze tezko vest diskuzi. ale kdyz se nekdo najde, rad se pridam

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911, máš pravdu. Toho 25.2. tam byl neskutečný pohyb doslova v posledních vteřinách a současně v čas vyhlášení. Bid/Ask se rozevřel a ceny realizovaných obchodů prostě pobíhaly někde mezi tím. Pak nastal postupně klid a trh zvolil směr.

Ruku na srdce: než stihnu v tom PDFku v těch 2 stránkách najít informaci o těch tzv. komerčních zásobách včetně federálních rezev (když jsou tam i info o zásobách benzínu a další info), tak je 5 nebo 10 min v čudu.

Z toho plyne: je to stejné na všech trzích - při makro eventu dav reaguje na základě momentálních emocí a až časem "ujednotí" názor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Absolutne, lonska korelace eurodolaru a ropy me v podstate pomohla vytahnout docela poranenej ucet.Vim, ze zlato v tom jelo taky,ale ruku na srdce, byl jsem linej to resit. Letos samozrejme je jasny odkud vitr vane nejvic. Nastesti me hodne bavi sledovat hlavni ekonomicky reporty a jejich impact a celkem se citim pevne k kramflecich,ale i presto jsem vstupy omezil ted dramaticky. Resim v podstate jen EIA,Jobless Claims nekdy taky a delsi dobu uz obchoduju rozdily mezi pred otevrenim a po otevreni, krome teda stredy. Jinak S/R urovne. Jinak mam uz mesic a pul otevreny jeden cervnovy kontrakt ( zatim nejlepsi spekulace behem meho rocniho live obchodovani ), a jinak teda jedu intradenne. Jaka je Tvoje oblibena páka v soucasne situaci?
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Tak máme po OPEC meetingu. Arabské země nějak moc nedohodly ne snížení těžebních kvót a tak budou všichni zůčastnění rádi, když dokáží dodržet limity stanovéné na tom minulém setkání.

Krátkodobě očekávám lehkou korekci down (blží se navíc páteční expirace) - jinak dlouhodobě samozřejmě postupně up, ale bude to běh na dlouhou trať a ropě se moc nahoru chtít nebude ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...