Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 15. Stop-loss


Doporučené příspěvky

  • 4 týdny později...
  • 2 months later...

Dejvid:

jak manuálně, tak automaticky. Záleží jak si nastavíte obchodní plataformu. Osobně používám TWS od IB a zde pokud nic nenastavíte, musíte Stop-loss zadávat manuálně a po uzavření pozice ho manuálně zrušit (pokud na SL nedošlo :-) ). TWS se ale dá nastavit, že vám bude automaticky nastavovat Stop-loss (klidně můžete i nastavit automatický Profit target) a po uzavření pozice se SL sám zruší. Vše se dá teké dobře nastavit v nějakém API programu, který připojíte na TWS a nastavíte, prostudujte si např. zde ve wiki co a jak:

www.financnik.cz/wiki/bracket_trader

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 7 months later...

U intradenního obchdoování jde používat i mentální SL ale až víte co si můžete dovolit, dřív ne. Problém nastane v případě nákupu a prudkého otočení trhu ihned po nákupu, zejména po otevření trhů nebo v případě vyhlášení, např.FED. Pokud nemáte v tuto chvíli zadaný SL ,pak se můžete velice rychle během pár sekund ocitnout ve velké ztrátě. Takže je lepší jej používat a třeba ho více vzdálit od nákupu. Pokud musíte nutně odejít od PC tak jej musíte umístit vždy!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...

Dobrý den ,
mám dotaz, samozřejmě chápu duležitost SL ale nedá se to také dělat bez něj? když budeme v pozici long a trh poroste a náhle by začel klesat a my bysme byli v obrovských ztrátách tak přece je téměř jisté, že trh zase za nějakou dobu poroste i když třeba za dýl a my se dostaneme zase do zisku. Jestli to chápu správně je to omezeno hlavně LTD, máme čas být na trhu do téhle doby než nastane ale když koupíme třeba v lednu kontrakt na prosincovou komoditu, je za ten rok přece dost času aby se trh otočil. Nebo se to takhle nedá dělat?

A druhá otázka: už byla položena v předchozím bodě v komentářich ale nebylo mi to moc jasné. Kdyz budu mít blokovaných tich 1500USD a najednou se ocitnu ve ztrátě tím, že cena kusu mého zboží klesne o 4 USD a já mám 1000 kusů, tím pádem sem ve ztrátě 4000USD, pak mě vyhodí SL a já přijdu tedy jen o tu blokovanou částku 1500 USD nebo mi ztrhnou 4000USD?...Protože kdyby mi ztrhli vždy jen tu zálohu, což mi tak trochu vyplynulo z předchozích rad, nikdy bych moc nemohla prodělat a už předem bych vědela, kolik ztratím...doufám že mě chápete a děkuji za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stoploss se zadává na takové hodnoty, které nám ukazují, že náš předpoklad nevyšel. Takže pokud budu long, tak zadám SL na takovou hodnotu kde už nebude platit, že trh roste.
Dost času na otočení trhu samozřejmě je, ale kdo zaručí, že se trh opravdu otočí ?? Bylo by opravdu zajímavé pozorovat jak trh celý rok klesá a já mám otevřený long. ;)
Ta blokovaná částka (margin) slouží k tomu, aby broker stihl příslušnou pozici zavřít jestliže na účtu dojdou peníze (margin call). Průběžně se tedy odečítá hodnota kontraktu přímo z obchodního účtu. To je zároveň důvod proč se nevyplatí držet pozici celý rok, protože nejen změna ceny, ale i úroky jsou z tohoto účtu průběžně odečítány.

Na závěr doporučuji přečíst něco o pákovém efektu (leverage). :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jak přesně funguje ten sop loss?
Např. nakoupím na ceně 1500 a stop loss si dám na cenu 1000. Jenže cena se 1000 nedotkne, protože přijde obrovský gap a další cena se uzavře až na 800. To znamená, že stop loss se aktivuje na ceně 800 nebo už nikdy a mé ztráty budou neomezeně růst až do zruinování účtu? Podle definice STOP znamená aktivaci příkazu, když se cena dotkne, ale co když cenu obejde gap a přímo se nedotkne?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to xmms:

Stop-loss (SL) je v podstate čakajúci príkaz ktorý keď cena je rovná alebo menšia (pre long), cena je rovná alebo väčšia (pre short), sa zmení na obyčajný market príkaz sell alebo buy. Teda ak zadáte SL pre long pozíciu na cenu 1000, a zrazu sa cena dostane na 800, tak podmienka na aktiváciu (800 SL môže byť umiestnený (držaný) v princípe na PC obchodníka, serveri brokera alebo servri burzy - od toho sa odvíja ako je spoľahlivý (teda s akou mierou istoty bude exekuovaný).

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...